پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

آداب و رسوم قبل از عید نوروز!! آداب و رسوم قبل از عید نوروز!! رونمایی ملکه جدید اسکیت روی یخ + عکس رونمایی ملکه جدید اسکیت روی یخ + عکس این مرد با 39 همسر پر جمعیت ترین خانواده دنیا را دارد این مرد با 39 همسر پر جمعیت ترین خانواده دنیا را دارد این بز عجیب روی دو پا راه می رود (+عکس) این بز عجیب روی دو پا راه می رود (+عکس) به تصویر کشیدن زندگی بسیار سخت زنان بادیه نشین به تصویر کشیدن زندگی بسیار سخت زنان بادیه نشین ازدواج چهارم امپراطور رسانه ها در 84 سالگی +عکس ازدواج چهارم امپراطور رسانه ها در 84 سالگی +عکس معرفی استخر شنای توهم زا + تصویر معرفی استخر شنای توهم زا + تصویر نکات جالب و آموزنده از ژاپنی ها نکات جالب و آموزنده از ژاپنی ها توصیه هایی مناسب برای سفر در فصل سرما توصیه هایی مناسب برای سفر در فصل سرما جراحی پلاستیک 300 هزار دلاری این مرد برای شکم شش تکه +عکس جراحی پلاستیک 300 هزار دلاری این مرد برای شکم شش تکه +عکس واکنش های عجیب و دیدنی چند پسر جوان هنگام دیدن زایمان خانم واکنش های عجیب و دیدنی چند پسر جوان هنگام دیدن زایمان خانم parsnaz زنان مشهور هالیوود که بیش از حد عمل زیبایی کرده اند کمپین اینترنتی سیب خوردن برای ناراحت کردن رئیس جمهور کمپین اینترنتی سیب خوردن برای ناراحت کردن رئیس جمهور زیباترین ستاره های خوش تیپ و خوش اندام این روزها زیباترین ستاره های خوش تیپ و خوش اندام این روزها درباره تاریخچه چهارشنبه سوری در فرهنگ ایرانیان +عکس درباره تاریخچه چهارشنبه سوری در فرهنگ ایرانیان +عکس اتفاق جالب آهنگ عروسی خانم را از کما خارج کرد +عکس اتفاق جالب آهنگ عروسی خانم را از کما خارج کرد +عکس ایده های خلاقانه بسیار زیبا با مقوای بازیافتی دستمال توالت ایده های خلاقانه بسیار زیبا با مقوای بازیافتی دستمال توالت زنان و مردان معلول مدل در روسیه +عکس زنان و مردان معلول مدل در روسیه +عکس سوپر استارها و کمد لباس شخصی شان +عکس سوپر استارها و کمد لباس شخصی شان +عکس رکورد جالب این خانم استرالیایی در دبی! (عکس) رکورد جالب این خانم استرالیایی در دبی! (عکس)

کشف ذره بنیادی جدید توسط شتاب دهنده ها

کشف ذره بنیادی جدید توسط شتاب دهنده ها

کشف ذره بنیادی جدید توسط شتاب دهنده ها 

ذره بنیادی جدید در اثر شتاب دهنده ها کشف شده است که گامی بزرگ در علم فیزیک هسته ای و بنیادی محسوب می گردد. دانشمندان گروه فیزیک پر انرژی (HEP) دانشگاه ویتواترسند در ژوهانسبورگ وجود ذره بنیادی جدیدی را پیش بینی می کنند: ذره بنیادی جدید با عنوان ” مادالا “(Madala) می تواند در درک بهتر ماده تاریک موثر واقع شود.

کشف ذره بنیادی جدید توسط شتاب دهنده ها

تصویر کامپیوتری از شتاب دهنده ی ذره ی LHL سرن در تونل ساخته شده برای شتاب دهنده ی LEP

 

تصویر کامپیوتری از شتاب دهنده ی ذره ی LHL سرن در تونل ساخته شده برای شتاب دهنده ی LEP که البته در سال ۲۰۰۰ میلادی بسته شد.این گروه از محققان با بهره‌گیری از داده های بدست آمده از یک سری آزمایشات که به کشف و اولین کاوش در خصوص ذره بنیادی هیگز در سازمان تحقیقات هسته ای اروپا منجر شد،

 

فرضیه ی مادالا را در توصیف ذره بنیادی جدید مطرح کردند. آزمایش بعد از تعطیلی ۲٫۵ ساله ی مرکز شتاب دهنده بزرگ هادرونی(LHC) در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تکرار شد. داده های ارائه شده از آزمایش های LHC در سال ۲۰۱۶ یک سری ویژگی ها را در داده ها تأیید کرده است و همین عامل باعث ارائه فرضیه ی “مادالا” گردید.

 

پروفسور بروس ملادو رهبر گروه تحقیقاتی فیزیک پر انرژی در دانشگاه ویتز خاطر نشان کرد: « بر پایه ی یک سری ویژگی های حاصل از آزمایشات در مرکز شتاب دهنده بزرگ و داده های گردآوری شده تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی، گروه محققان دانشگاه ویتز با همکاری دانشمندانی از کشورهای هند و سوئد توانست

 

فرضیه مادالا را به پیش بکشد.» تیم تحقیقاتی مادالا در دانشگاه ویتز متشکل است از حدود ۳۵ دانشجوی اهل آفریقای جنوبی، آفریقا و محققانی که هم اکنون در خصوص بررسی داده های ارسال شده از آزمایشات شتاب دهنده هستند. بررسی های پدیده شناسی نظریه پردازانی از قبیل پروفسور آلن کورنل و دکتر موکش کومار ادامه دارد. تمامی این فعالیت ها در دانشگاه ویتز ژوهانسبورگ به انجام می رسد.کشف ذره بنیادی جدید توسط شتاب دهنده ها

برخورد پروتون-پروتون CMS واقعی که درآن دو الکترون پر انرژی و دو موآن پرانرژی مشاهده می شود

 

این فرضیه به بررسی وجود ذره بنیادی و میدان جدیدی مشابه با ذره بنیادی هیگز می پردازد. با این حال، ذره بنیادی هیگز در مدل استاندارد فیزیک تنها با ماده شناخته شده برهمکنش می کند ولی برهمکنش ذره بنیادی مادالا با ماده تاریک به ثبت رسیده است. این ذره در حدود ۲۷% کیهان را تشکیل می دهد.

 

“ملادو” معتقد است که فیزیک امروزی به مانند زمان اینشتین و پدران مکانیک کوانتومی در مسیرهای بسیار پیچیده ای گام بر می دارد. فیزیک کلاسیک در توضیح تعدادی از پدیده ها ناکام مانده و در نتیجه، بایستی با مفاهیم جدید و انقلابی در آن ایجاد شود، مفاهیمی نظیر نسبیت و فیزیک کوانتومی که تمامی اینها زمینه ساز به وجود آمدن فیزیک مدرن شد.

 

نظریه ای که در درک برهمکنش های اساسی طبیعت تاثیرگذار ظاهر می شود، در فیزیک کوانتومی با عنوان مدل استاندارد فیزیک از آن یاد می کنند. با کشف ذره بنیادی هیگز در مرکز شتاب دهنده بزرگ هادرونی در سال ۲۰۱۲ میلادی، که موفق به دریافت جایزه نوبل فیزیک در سال ۲۰۱۳ شد،

 

مدل استاندارد فیزیک هم اکنون کامل می باشد. با این وجود، این مدل برای توصیف و بررسی یک سری از پدیده ها مانند ماده تاریک، کافی نیست.کشف ذره بنیادی جدید توسط شتاب دهنده ها

دانشمندان در حال کار بر روی بخش درونی سرماسنج ATLAS

 

جهان از جرم و انرژی تشکیل یافته است. جرمی که امکان لمس، مشاهده و بوییدن آن برای ما وجود دارد، جرمی که به کمک ذره بنیادی هیگز توضیح داده می شود، تنها ۴% از سهم جرم-انرژی جهان را به خود اختصاص می دهد. بقیه جرم موجود در جهان ناشناخته است، علی رغم اینکه در حدود ۲۷% جهان پیرامون ما را تشکیل می دهد.

 

گام بزرگ بعدی برای فیزیک برهمکنش های اساسی در درک ماهیت ماده تاریک خلاصه می شود: ماده تاریک از چه چیزی ساخته شده است؟ چند نوع ذره مختلف در آن وجود دارد؟ برهمکنش آنها با یکدیگر چگونه اتفاق می افتد؟ چگونه با ماده شناخته شده برهمکنش می کنند؟ آیا میتواند در توضیح تکامل جهان اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهد؟

 

کشف ذره بوزون هیگز در مرکز شتاب دهنده هاردونی بزرگ دروازه های علم فیزیک را به روی اکتشافات تکان دهنده ی بیشتری باز کرد که از جمله آنها می توان به مشاهده ذرات بنیادی جدیدی اشاره کرد که با نیروها و ذرات ناشناخته ارتباط داشته اند. این ذرات جدید می توانند در توضیح منشأ ماده تاریک ناشناخته در جهان به کمک دانشمندان بیایند.

 

با پیش بینی فرضیه مادالا، گام های بزرگی برداشته شد و هم اکنون دانشمندان جوان گروه فیزیک پر انرژی دانشگاه ویتز به کاوش های خود در این زمینه ادامه می دهند. برخی از این دانشمندان عبارتند از دکتر دیپارک کار و دکتر ژیفنگ روئان دو همکار دانشگاهی که سال ها تجربه در مرکز LHC اندوخته اند.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک