پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دختر جوان زیبای ایرانی راننده تریلی اسکانیا + عکس دختر جوان زیبای ایرانی راننده تریلی اسکانیا + عکس برترین مانکن دنیا بدون آرایش در رینگ بوکس (عکس) برترین مانکن دنیا بدون آرایش در رینگ بوکس (عکس) عروسی که سرتاپا طلا به خانه بخت رفت + عکس عروسی که سرتاپا طلا به خانه بخت رفت + عکس مجازات دختر ایرانی که کنار برج میلاد لخت شد مجازات دختر ایرانی که کنار برج میلاد لخت شد این زن چینی همه چیز را می خورد +عکس این زن چینی همه چیز را می خورد +عکس مراحل خون آشام شدن این پسر جوان مراحل خون آشام شدن این پسر جوان مشهورترین خانم گزارشگر ورزشی سارق شناخته شد + عکس مشهورترین خانم گزارشگر ورزشی سارق شناخته شد + عکس جشنواره خون یاری مزارع با جنگ و خون زنانه جشنواره خون یاری مزارع با جنگ و خون زنانه سوژه شدن شکلات دزدی یک دختر مدل هلندی سوژه شدن شکلات دزدی یک دختر مدل هلندی مد جدید در حمام کردن مردم انگلستان + عکس مد جدید در حمام کردن مردم انگلستان + عکس دانشمندانی که زندگی دیوانه وار عجیب داشته اند دانشمندانی که زندگی دیوانه وار عجیب داشته اند زبانی به درازی کف دست (عکس) زبانی به درازی کف دست (عکس) ماجرای جالب منحصر به فرد ترین جشن تولد دنیا برای دختر 15 ساله + تصاویر ماجرای جالب منحصر به فرد ترین جشن تولد دنیا برای دختر 15 ساله + تصاویر چهره مشهورترین دختر باربی زنده بدون آرایش (عکس) چهره مشهورترین دختر باربی زنده بدون آرایش (عکس) مردی که 3 سال خون همسرش را می نوشید..! مردی که 3 سال خون همسرش را می نوشید..! رکورد جهانی اهدای شیر توسط این خانم 28 ساله رکورد جهانی اهدای شیر توسط این خانم 28 ساله جشنواره و فستیوال های عجیب اروپایی +عکس جشنواره و فستیوال های عجیب اروپایی +عکس کودک زیبای بدون دستی که مدل مشهور لباس کودکان است +عکس کودک زیبای بدون دستی که مدل مشهور لباس کودکان است +عکس سرگذشت تاریخی‌ترین فرود یک هواپیما در ایران +عکس سرگذشت تاریخی‌ترین فرود یک هواپیما در ایران +عکس مرد نصف شده استاد انگیزه دادن به دیگران +عکس مرد نصف شده استاد انگیزه دادن به دیگران +عکس

کاهش وزن با نفس کشیدن امکان پذیر است

مجموعه : رژیم و تغذیه

کاهش وزن با نفس کشیدن امکان پذیر است

کاهش وزن با نفس کشیدن امکان پذیر است 

هروقت سخن از کاهش وزن می آید ما یاد رژیم های غذایی و عمل های برداشتن چربی می کنیم اما کاهش وزن اینطورها هم سخت نیست. هرگاه سخن از کم کردن وزن می آید، به سرعت به سراغ رژیم های غذایی خاص و مصرف مکمل های لاغری برای افزایش سوخت و ساز بدن مان می رویم. اما بررسی ها نشان داده است که تنفس صحیح می تواند به ما در لاغر شدن کمک کند.

 

درست است، تعجب نکنید. تنفس نقش مهمی در بهبود سوخت و ساز بدن و کاهش وزن دارد.

 

چربی از اکسیژن، کربن و هیدروژن تشکیل شده است. وقتی اکسیژن راه خود را به چربی باز می کند، چربی را به دی اکسید کربن و آب تجزیه می کند. خون هم دی اکسید کربن را از درون بدن تصفیه کرده و برای بیرون فرستادن آن از بدن، به شش ها تحویل می دهد.

 

اکسیژن همچنین خون را رقیق می کند و فشار خون را پایین می آورد و بدین ترتیب سوخت و ساز بدن افزایش می یابد. بدن کل این فرآیند را به طور خودکار انجام می دهد اما اگر بیاموزید هر روز با شیوه های درست و صحیح تنفس کنید، می توانید از وزن خود بکاهید و لاغرتر شوید و در عین حال وجود خود را سرشار از آرامش و انرژی نمایید.

 

روش اول : تنفس عمیق برای آرامش

1- تمام هوای موجود در شش هایتان را بیرون بفرستید.

 

2- به آرامی و به تدریج با 6 شماره از طریق بینی اکسیژن وارد بدن تان کنید.

 

3- تا 6 شماره، اکسیژن وارد شده را در بدن خود نگهدارید.

 

4- اکنون دوباره با 6 شماره، به آرامی اکسیژن را از راه بینی بیرون بفرستید.

 

5- مراقب حالت قرار گرفتن بدن تان باشید. کمرتان باید کاملا صاف باشد.

 

غروب ها و هر زمان که احساس اضطراب کردید، این روش تنفس را 10 مرتبه انجام دهید. بدین ترتیب می توانید علاوه بر آرام کردن خود، سوخت و ساز بدن تان را افزایش داده و وزن کم کنید.

 

روش دوم: تنفس عمیق برای کسب انرژی

1- تمام هوای موجود در شش هایتان را بیرون بفرستید.

 

2- به آرامی و به تدریج با 6 شماره از طریق بینی اکسیژن وارد بدن تان کنید.

 

3- تا 8 شماره، هوا را در سینه حبس کنید. به تدریج آن را به 12 شماره برسانید.

 

4- اکنون با  8 شماره، هوا را از طریق دهان، بیرون بفرستید. مراقب باشید هوا را به یکباره بیرون نفرستید. به تدریج و آرام آرام این کار را انجام دهید تا دیگر هوایی در شش هایتان باقی نماند.

 

5- دوباره با 8 شماره، هوا را در ریه ها حبس و در همین حال شکم تان را منقبض کنید. اگر نمی توانید هوا را تا 8 شماره در سینه نگهدارید، ابتدا زمان کمتری این کار را انجام دهید و به تدریج آن را افزایش دهید.

 

این روش را صبح ها 10 مرتبه و هر زمان که احساس کردید انرژی ندارید، انجام دهید.

 

روش سوم: تنفس برای پاکسازی

1- بنشینید و کمرتان را صاف نگهدارید. اکنون دست چپ تان را به روی زانوی چپ تان بگذارید.

 

2- دو انگشت اشاره و میانی تان را بین دو ابرو و انگشت شست تان را به روی سمت راست بینی تان قرار دهید و راه عبور و مرور هوا را از آن سمت، مسدود کنید. انگشت حلقه دست راست تان را نزدیک سمت چپ بینی ببرید.

 

3- انگشت شست را روی سمت راست بینی فشار دهید و از طریق سمت چپ بینی، هوا را از شش هایتان به بیرون هدایت کنید.

 

4- اکنون فشار از روی سمت راست بینی بردارید و با انگشت حلقه راه سمت چپ بینی را ببندید و از طریق طرف راست بینی نفس بکشید و هوا را از ریه هایتان خارج کنید.

 

5- مراحل 3 تا 5 را تکرار کنید.

 

این روش را روزانه 5 تا 7 بار انجام دهید.

 

روش چهارم: تنفس برای افزایش سوخت و ساز بدن

1- صاف بنشینید.

 

2- تمام هوا را از شش هایتان به بیرون هدایت کنید.

 

3- از راه بینی تا 6 شماره، به تدریج هوا را وارد شش هایتان کنید.

 

4- با فشار و آهسته هوا را به بیرون بفرستید.

 

5- در انتها، قبل از اینکه هوا کاملا خارج شود، باقیمانده را به اندازه یک شماره نگهدارید و سپس بیرون بفرستید.

 

6- اکنون به طور معمولی نفس بکشید.

 

روش پنجم: تنفس برای قدرت بخشیدن به هسته مرکزی بدن

1- روی زانوان تان قرار بگیرید و دست هایتان را روی زمین بگذارید.

 

2- هوا را از شش هایتان بیرون بفرستید و در همان حال شکم تان را تو ببرید.

 

3- نفس تان را در سینه حبس کنید، سپس عضلات شکم تان را سفت و محکم نگهدارید.

 

4- 10 ثانیه در این حالت باقی بمانید.

 

5- نفس تان را به آرامی بیرون بفرستید.

 

این روش تنفس را هر روز 5 دقیقه انجام دهید.

 

با انجام دادن تمرین های فوق، نه تنها به آرامش می رسید، بلکه با بالا بردن سوخت و ساز بدن تان، از وزن تان کاسته شده و به تدریج به قوای جسمانی تان افزوده می شود.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ