پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

سوپرمن جدید آمریکا یک دختر مسلمان است (عکس) سوپرمن جدید آمریکا یک دختر مسلمان است (عکس) این خانواده در یک سال 1 میلیارد خرج لباس می کنند (عکس) این خانواده در یک سال 1 میلیارد خرج لباس می کنند (عکس) با تفریح های پرخرج افراد مشهور هالیوود آشنا شوید با تفریح های پرخرج افراد مشهور هالیوود آشنا شوید بخشش خیانت همسر به شرط فیسبوک (عکس) بخشش خیانت همسر به شرط فیسبوک (عکس) حفظ تعادل مرد چینی با سر روی 1 عدد میخ! +عکس حفظ تعادل مرد چینی با سر روی 1 عدد میخ! +عکس عکس تاسف بار عواقب شنای بدون ایمنی برای این زن عکس تاسف بار عواقب شنای بدون ایمنی برای این زن آشنایی با لیلی و مجنون افغانی آشنایی با لیلی و مجنون افغانی خوشگل ترین دختر اینستاگرام با چشمان رنگی جذاب + عکس خوشگل ترین دختر اینستاگرام با چشمان رنگی جذاب + عکس تغییر مذهب اجباری به دستور آقای مدیر عامل (+عکس) تغییر مذهب اجباری به دستور آقای مدیر عامل (+عکس) مردی که کلمات را می خورد !؟ مردی که کلمات را می خورد !؟ زنی عجیب که با معجزه باردار شد + عکس زنی عجیب که با معجزه باردار شد + عکس وقتی صدای این مادر مهربان معجزه می کند + تصاویر وقتی صدای این مادر مهربان معجزه می کند + تصاویر سر واقعی یك انسان در موزه سعدآباد (عكس) سر واقعی یك انسان در موزه سعدآباد (عكس) ازدواج بسیار جالب و همزمان این مرد با 4 دختر + عکس ازدواج بسیار جالب و همزمان این مرد با 4 دختر + عکس اتفاقی باورنکردنی که از خواندنش حتما متعجب خواهید شد اتفاقی باورنکردنی که از خواندنش حتما متعجب خواهید شد قدکوتاه ترین زن و شوهر دنیا را ببینید +عکس قدکوتاه ترین زن و شوهر دنیا را ببینید +عکس تصاویر زن 7 هزار ساله تهرانی تصاویر زن 7 هزار ساله تهرانی فستیوال و جشن های مختلف در سراسر جهان فستیوال و جشن های مختلف در سراسر جهان تصاویر زیباترین ستاره های خوش اندام دنیا تصاویر زیباترین ستاره های خوش اندام دنیا اهلی شدن بزرگترین و خطرناک ترین حشره دنیا + عکس اهلی شدن بزرگترین و خطرناک ترین حشره دنیا + عکس

چگونه با همسرمان خودمانی شویم؟

چگونه با همسرمان خودمانی شویم؟

چگونه با همسرمان خودمانی شویم؟ 

همسر ما شریک زندگی ما است و قرار است تا آخر عمر با وی زیر یک سقف و در تمام لحظات زندگی کنارش باشیم . بنابراین باید به بهترین نحو ممکن با وی ارتباط برقرار کنیم . عبدالحسین ترابیان؛ روان شناس با بیان تعریف علمی صمیمیت بین همسران به بیان راهکارهایی برای افزایش این مهارت در زندگی مشترک می پردازد.

 

صمیمیت دقیقا یعنی چه؟

صمیمیت به احساس نزدیکی، رودربایستی نداشتن و شریک شدن در دنیای خصوصی دیگری گفته می شود. افرادی که با یکدیگر صمیمی می شوند، می توانند بدون کنترل کردن یکدیگر با هم ارتباط برقرار کنند، حرف دلشان را به یکدیگر بگویند و ارتباطی عاشقانه، دوستانه و لذت بخش با همدیگر داشته باشند.

 

شکل پخته صمیمیت که در ارتباط بین زن و شوهر دیده می شود، شامل هشت قسمت است: «همکاری صمیمانه زوج ها با هم؛ تعهد و پایبندی آن ها به یکدیگر و نسبت به زندگی مشترک؛ رضایت از رابطه عاطفی، احساس استقلال زن و شوهر برای ارتباط با خانواده و دوستان؛

چگونه با همسرمان خودمانی شویم؟اعتماد به نفس و عزت نفس زن و شوهر، میزانی که زوج ها می توانند عقاید و نگرش های خود را ابراز، اختلاف نظرهای خود را حل و فصل و احساسات و عواطف خود را برای یکدیگر بیان کنند.»

 

اصلا صمیمیت مهم است؟

صمیمیت باعث می شود ارتباط بین زن و شوهر محکم تر شود و آن ها به یکدیگر وفادارتر و متعهدتر باشند. زن و شوهرهای صمیمی بیشتر با هم می سازند، از زندگی مشترک خود راضی تر هستند و زندگی شان دوام بیشتری دارد و دلیلش این است که صمیمیت، حال کلی رابطه را خوب می کند و وقتی حال کلی رابطه خوب شود، معمولا توجه بیشتری به یکدیگر خواهند داشت و کمتر از هم دلخور خواهند شد.

 

حالا که اهمیت صمیمیت با همسر برایتان روشن شد، راهکارهای رسیدن به آن را بررسی می کنیم.

 

تنهایی تصمیم نگیرید

شما و همسرتان یک گروه هستید؛ بنابراین تا جایی که می توانید با هم و در کنار هم باشید. باید احساس کنید که با همسرتان کامل می شوید و دو بخش از وجود یک نفر هستید، پس وقتی نیمۀ دیگر وجودتان حضور ندارد، تصمیم گیری نکنید.

چگونه با همسرمان خودمانی شویم؟
شرایط را با هم بسنجید و با هم تصمیم گیری کنید درباره همه چیز، خواه موارد کوچک و خواه بزرگ باشد. خود را مشتاق سازش و سازگاری نشان دهید.

 

در برقراری ارتباط خیلی دقت کنید

هرچه شما صریح تر و روشن تر افکار، احساسات، نیازها و خواسته هایتان را با همسرتان در میان بگذارید، رابطه صمیمانه تری خواهید داشت.

 

همچنین باید سعی کنید به همسرتان و نیازهایش توجه کنید، آنچه را می گوید درست و کامل بشنوید، در برابر انتقادهایش به سرعت موضع دفاعی نگیرید و هنگام بروز مشکلات و سوءتفاهم ها فقط وی را مقصر و مسئول ندانید تا بخش بزرگی از راه رسیدن به صمیمیت با همسرتان را پیموده باشید.

 

کنار هم بودن های دو نفره را هرگز از دست ندهید

یکی از کارهایی که به افزایش صمیمیت شما منجر می شود، تلاش برای ساختن یک فضای دونفره و خصوصی است. گاهی قید بودن در کنار دوستان و خانواده و حضور در جمع را بزنید و فضایی بسازید که فقط شما و همسرتان در آن حضور داشته باشید.

اگر فرزند دارید، گاهی چندساعتی از یک فرد معتمد بخواهید که از فرزندتان مراقبت کند تا شما و همسرتان با هم وقت بگذرانید.

چگونه با همسرمان خودمانی شویم؟در این فضای دونفره مهم نیست که شما دقیقا چه کارهایی انجام می دهید، مهم با هم بودن شماست. با هم بیرون رفتن، تفریح و مسافرت کردن، مشارکت در فعالیت هایی همچون آشپزی، تعمیر وسایل منزل و نظافت می تواند نمونه کارهایی باشد که در این فضای دونفره، شما و همسرتان انجام می دهید.

 

مرز صمیمیت را بشناسید
متاسفانه بعضی از همسران برداشت های اشتباهی از صمیمیت دارند و مرتکب اشتباهاتی می شوند. برخی از همسران برای ایجاد صمیمیت از الفاظ محبت آمیز و خودمانی بیشتر استفاده می کنند؛ اما باید بین صحبت صمیمانه و صحبت کردن خارج از چارچوب و شأن خانواده تفاوت قائل شد.

 

این که افراد به بهانه صمیمی بودن از هر لفظی که به زبانشان می آید، بدون توجه و فکر استفاده کنند واقعا خطرناک است.

شما و همسرتان هرچه قدر هم با یکدیگر صمیمی باشید نباید حتی وقتی تنها هستید با یکدیگر خارج از حوزه ادب صحبت کنید. آنچه باعث می شود زوج ها مرز بین صمیمیت و بدون فکر صحبت کردن را از بین ببرند، گاهی تنها با برخی شوخی های روزمره و به اصطلاح کل کل کردن ها شروع می شود.

 

این شوخی ها ادبیات محاوره ای خاص خود را دارد که بین برخی از نوجوانان و دوستان درکوچه وخیابان رد و بدل می شود و بیشتر بیانگر شخصیت نازل اجتماعی است. استفاده از این الفاظ اصلا در شان و حرمت رابطه زناشویی نیست.

 

روزنامه خراسان

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک