پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

وزن این زن به 254 کیلوگرم رسیده است وزن این زن به 254 کیلوگرم رسیده است کوسه ای که دندان هایش را جا گذاشت و فرار کرد..(عکس) کوسه ای که دندان هایش را جا گذاشت و فرار کرد..(عکس) موشی که گربه ها را می ترساند دستگیر شد موشی که گربه ها را می ترساند دستگیر شد زن باردار هفته ها بعد از زایمان متوجه تولد فرزندش شد +عکس زن باردار هفته ها بعد از زایمان متوجه تولد فرزندش شد +عکس ستاره های پولداری که دیگر در این دنیا نیستند ستاره های پولداری که دیگر در این دنیا نیستند این دختر خوابیده در خانه جاستین بیبر پیدا شد! (عکس) این دختر خوابیده در خانه جاستین بیبر پیدا شد! (عکس) انتقام گیری وحشتناک عروس در شب اول عروسی انتقام گیری وحشتناک عروس در شب اول عروسی افشاگری امیرحسین آکادمی گوگوش از پشت پرده من و تو +فیلم افشاگری امیرحسین آکادمی گوگوش از پشت پرده من و تو +فیلم تولید چای جالب ابر و مه در چین تولید چای جالب ابر و مه در چین عکس زیباترین دختر دنیا! +عکس عکس زیباترین دختر دنیا! +عکس خبر جنجالی اخراج دختر از مدرسه بخاطر رنگ موی جدیدش خبر جنجالی اخراج دختر از مدرسه بخاطر رنگ موی جدیدش خارق العاده ترین رکورد های مویی (عکس) خارق العاده ترین رکورد های مویی (عکس) درمانی برای کاهش اختلال اضطراب اجتماعی با محبت کردن درمانی برای کاهش اختلال اضطراب اجتماعی با محبت کردن قدیمی ترین فرش هخامنشی جهان قدیمی ترین فرش هخامنشی جهان مرد 68 ساله با نوه خود ازدواج کرد مرد 68 ساله با نوه خود ازدواج کرد وزیر خارجه عربستان در تایلند تغییر جنسیت داد +عکس وزیر خارجه عربستان در تایلند تغییر جنسیت داد +عکس ازدواج عجیب هنر پیشه زن قد بلند با یک مرد کوتوله (عکس) ازدواج عجیب هنر پیشه زن قد بلند با یک مرد کوتوله (عکس) مرد ضد ضربه چینی ! +عکس مرد ضد ضربه چینی ! +عکس عکس مردان با کفش های پاشنه بلند قرمز در آمریکا عکس مردان با کفش های پاشنه بلند قرمز در آمریکا التماس این دختر از مادرش برای ازدواج با یک پسر التماس این دختر از مادرش برای ازدواج با یک پسر

چه زمانی به تولد فرزند دوم فکر کنیم؟

چه زمانی به تولد فرزند دوم فکر کنیم؟

چه زمانی به تولد فرزند دوم فکر کنیم؟ 

یک فرزند داریم و اکنون بنابه دلایل مختلف می خواهیم اقدام کنیم تا صاحب فرزند دوم شویم.باید نکاتی را مد نظر قرار دهیم. 

 

اقدامات موثر برای آمادگی برای ورود فرزند دوم

 آگاه ساختن فرزند اول برای ورود فرزند دوم از ماههای اول بارداری از اقداماتی است كه كمك حائز اهمیتی به والدین و كودك می‌‌كند. اقدامات زیر می‌‌توانند راهنمای موثری باشند:

 

مرور گذشته

عكس‌های دوران بارداری و شیرخواری كودك اول را با وی مرور نمایید و در مورد آنها با هم به گفتگو بنشینید. از داستان‌ها و آوازها و داستان‌هایی كه برایش می‌‌خواندید صحبت كنید و از وی بخواهید همراه شما برای خواهر و برادرش این شعر را بخواند. دستش را روی شكم خود گذاشته و با هم برای جنین آواز و داستان بخوانید.

 

یادآوری تفریحات لذت‌بخش

خانواده‌هایی كه دو فرزند دارند را به فرزندتان معرفی كنید و تفریحات لذت‌بخش آنان را یادآور شوید. ولی هیچگاه به وی نگویید می‌‌خواهم برایت یك همبازی بیاورم. زمانی كه نوزاد به دنیا می‌‌آید ناتوان‌تر از این است كه با فرزند اول بازی كند و دیدن این ناتوانی سبب آزردگی فرزند شما خواهد شد.

 

صحبت با خواهر یا برادر

در تمامی مراحل رشد جنین در داخل شكم فرزندتان می‌‌تواند شما را همراهی كند.  از وی بخواهیددست خود را روی شكم شما بگذارد و حركات جنین را حس كند و با خواهر و برادرش صحبت كند.

 

نظرخواهی از كودك

در خرید لوازم كودك از وی كمك بگیرید و نظرخواهی كنید حتی در آماده سازی اتاق نوزاد از وی بخواهید شما را یاری رساند.آنچه مسلم است باید این روند آماده سازی از ماههای اولیه شروع شود تا كودك شما فرصت هماهنگ شدن با تغییرات پیش روی خود را داشته باشد.

 

آماده شدن برای ورود كودك دوم

هم زمان كه اتاق نوزاد را آماده می‌‌سازید فضای اتاق فرزند اول را نیز تغییراتی بدهید و به او یادآور شوید كه باید همه برای ورود خواهر و برادر آماده شویم برای اتاق وی با سلیقه خودش خرید نمایید. در صورتی كه اتاق اختصاصی ندارد، برایش اتاق اختصاصی تهیه كرده و به وی یادآور شوید كه حالا دختر و یا پسر بزرگی شده است و باید برای خودش اتاقی داشته باشد.

 

شمارش روزها

زمان‌بندی به دنیا آمدن نوزاد را با كودكتان هماهنگ شوید و هر روز به او بگویید كه چند روز مانده به ورود نوزاد جدید.

 

خداحافظی با كودك

هنگام رفتن به بیمارستان حتماً از وی خداحافظی كنید و یادآور شوید كه بزودی بر خواهید گشت نباید احساس كند وی را ترك كرده و تنها گذاشته‌اید.

 

ملاقات نوزاد

به وی اجازه دهید نوزاد را در بیمارستان ملاقات كند و در خانه جشن كوچكی برپا كنید.

 

احترام به عزت نفس كودك

در صورتی كه كودك تمایلی به همكاری در انجام امور نوزاد نداشت وی را به این كار مجبور نكنید او نیاز به زمان دارد نباید احساس كند ورود یك فرد جدید وی را در شرایط نامناسب قرار می‌‌دهد و یا شما او را مجبور می‌‌كنید كه كارهای نوزاد را انجام دهد. به عزت نفس كودك تان احترام بگذارید.

 

توجه به كودك

به بستگان یادآوری كنید زمانی كه برای بازدید می‌‌آیند ابتدا به كودك اول توجه نمایند البته در این كار زیاده‌روی نكنید كودكان باهوش‌تر از آن چیزی هستند كه تصور می‌‌كنید و رفتارهای نمایشی را به سرعت تشخیص می‌‌دهند.

 

هدیه دادن

تهیه یك هدیه مناسب و ارائه آن به كودك در روز تولد نوزاد می‌‌تواند تاثیرات مثبتی بر روحیه كودك داشته باشد.

 

چه عواملی سبب می‌‌شوند كودكان واكنش‌های منفی از خود بروز دهند؟

از دست دادن محبت مطلق والدین: محبتی كه تا به حال مختص او بوده و حال باید بین دو نفر تقسیم شود.از دست دادن جایگاه: آنان دیگر كانون توجه والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ نیستند حالا یك موجود دیگر نیز وارد خانواده می‌‌شود كه ممكن است جایگاه آنها را متزلزل نموده و محبت‌ها را به سوی خود جلب نماید.

 

و نتیجه تمامی این احساسات منفی بروز واكنش‌ها در كودك می‌‌باشد. واكنش‌ها شایع كودكان در این برهه زمانی عبارتند از: مكیدن انگشت، جویدن ناخن،‌ برگشت به عادات دوران اولیه رشد همانند درخواست شیشه شیر از مادر، نشان دادن وابستگی بیشتر به والدین همانند

 

درخواست غذا خوردن از دست والدین كه تمامی این موارد همانطور كه‌اشاره شد ناشی از اضطراب و نگرانی از دست دادن محبت والدین و یا جانشینان والدین می‌‌باشد. آنچه در این مرحله حائز اهمیت است برخورد مناسب با این واكنش‌های واپس روی كودكان می‌‌باشد.

 

كلام پایانی

در كنار تمامی اقدامات یاد شده پیشنهاد می‌‌شود در تمامی مراحل از یك روانشناس متبحر كمك بگیرید. كودكان تفاوت‌های فردی زیادی دارند و بنا به محیط خانواده و روابط خانواده باید اقدامات متفاوتی صورت پذیرد و نمی‌توان یك تكنیك را برای تمامی كودكان بكار برد. آنچه در این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد،

 

دریافت عشق و محبت بی‌قید و شرط از جانب والدین می‌‌باشد. عشق همان چیزی است كه كودك شما و تمامی بشریت بدان نیاز دارند.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ