پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

ازدواج و جدایی عجیب مردی با 2 زن در1روز..! ازدواج و جدایی عجیب مردی با 2 زن در1روز..! ساکنان این خیابان همه خوش اندام و خوش استیل هستند ساکنان این خیابان همه خوش اندام و خوش استیل هستند کتاب ریاضی وحشتناک داعشی + عکس کتاب ریاضی وحشتناک داعشی + عکس ساخت جالب مجسمه ای چندش آور با 11 لیتر خون (عکس) ساخت جالب مجسمه ای چندش آور با 11 لیتر خون (عکس) زندگی این زن زیبا و جذاب بدون دست در ایران زندگی این زن زیبا و جذاب بدون دست در ایران 317 خیابان دنیا به نام این سرباز شد + عکس 317 خیابان دنیا به نام این سرباز شد + عکس جراحی پلاستیک 300 هزار دلاری این مرد برای شکم شش تکه +عکس جراحی پلاستیک 300 هزار دلاری این مرد برای شکم شش تکه +عکس عجیب ترین بارداری این بیوه زن از شوهر مرده اش عجیب ترین بارداری این بیوه زن از شوهر مرده اش هنرنمایی بسیار جالب یک پیرزن ایتالیایی در خیابان هنرنمایی بسیار جالب یک پیرزن ایتالیایی در خیابان سومین مدل و بازیگر فیلم های پورن و عمل زیبایی در تهران سومین مدل و بازیگر فیلم های پورن و عمل زیبایی در تهران فروش شیر یک زن پس از زایمان به صورت صابون فروش شیر یک زن پس از زایمان به صورت صابون قایقی که فقط بیوه زن ها را سوار می کند  (عکس) قایقی که فقط بیوه زن ها را سوار می کند (عکس) زن و شوهری که به طرز وحشتناکی زهر مار سمی را می گیرند زن و شوهری که به طرز وحشتناکی زهر مار سمی را می گیرند بزرگ کردن آلت تناسلی آقایان با حلقه جنسی +عکس بزرگ کردن آلت تناسلی آقایان با حلقه جنسی +عکس دختری که هیچ وقت نمی تواند شاد باشد + عکس دختری که هیچ وقت نمی تواند شاد باشد + عکس جنجالی شدن لخت تراپی روش درمانی بی شرمانه جنسی جنجالی شدن لخت تراپی روش درمانی بی شرمانه جنسی معیارها مدرسه مناسب برای فرزندانمان معیارها مدرسه مناسب برای فرزندانمان تبلیغات تبادل همسر برای رهایی از زندگی یکنواخت!! تبلیغات تبادل همسر برای رهایی از زندگی یکنواخت!! افتادن شلوار فعال حقوق بشر جلوی رئیس جمهور +عکس افتادن شلوار فعال حقوق بشر جلوی رئیس جمهور +عکس جنجال خیانت های متعدد خواننده جوان و زیبا (عکس) جنجال خیانت های متعدد خواننده جوان و زیبا (عکس)

چشم انسان و ویژگی های خارق العاده

چشم انسان و ویژگی های خارق العاده

چشم انسان و ویژگی های خارق العاده 

چشم انسان همیشه بحثی چالش برانگیز برای دانشمندان پزشکی بوده است چون واقعا با سیستم پیچیده ای کار می کند و به مهمترین حواس ما تبدیل شده است. چشمان انسان یک ماشین باورنکردنی است. از زمانی که ۱۵۰ سال پیش دوربین اختراع شد تاکنون هیچ دوربینی ساخته نشده است که ویژگی‌های بصری چشم انسان را داشته باشد.

 

 اما چشمان ما چقدر توانایی دارند؟ طبق نتایج مطالعات جدید که توسط ارتباطات طبیعی منتشرشده است، چشمان انسان به حدی قدرتمند است که یک فوتون تابیده‌شده به شبکیه را تشخیص می‌دهد. یک فوتون کوچک‌ترین بخش نور و سایر اشعه‌های الکترومغناطیسی است.

 

حتی پیچیده‌ترین دستگاه‌های ساخت دست انسان نیازمند محیط خنک  و حرارت کنترل‌شده برای دستیابی به همان کار را دارند.تاکنون مطالعات نشان داده‌اند  که بشر توانایی درک پنج تا هفت فوتون را دارد. دانشمندان بر این باورند که چشم انسان قادر است حتی فوتون‌های کمتری را ببیند

 

اما دستگاه استفاده‌شده برای ارسال اشعه به‌اندازه کافی دقیق نیست و باعث شده تحقیقات نتواند تعداد دقیق فوتون آزادشده را بسنجد.تحقیقات اخیر این مساله را با استفاده از تبدیل پارامتری خودبه‌خود(SPDC) حل کرد که یک‌روند پردازش ذرات نوری در یک کریستال مخصوص است و پرتوهای فوتون را به‌صورت جفت ارسال می‌کند.این دو فوتون بین چشم و ردیاب تقسیم می‌شود.

 

اگر ردیاب یک فوتون را تشخیص دهد بنابراین دانشمندان متوجه می‌شوند که چشم نیز آن را دریافت کرده است.حجم نمونه مورداستفاده برای آزمایش کوچک بود. تنها سه مرد در دهه بیست‌سالگی و همگی تقریبا بینایی کامل داشتند در این آزمایش شرکت داده شدند.

 

پس از نشستن در یک اتاق کاملا تاریک برای مدت چهل دقیقه، از آن‌ها خواسته شد سرشان را داخل دستگاه موردنظر قرار داده تا از ارسال اشعه به شبکیه چشم مطمئن شوند.فرد موردنظر در هنگام آمادگی یک دکمه را فشار می‌دهد که دو نشانه صوتی را فعال می‌کند. پس از اتمام از آن‌ها خواسته شد بگویند کدام صدا به همراه یک فوتون ارسال‌شده بود.

 

طبق این مقاله افراد مورد آزمایش قادر بودند ۵۱٫۶ درصد از۳۰۰۰۰ آزمایش فوتون‌های ارسال‌شده را تشخیص  دهند. این رقم ازنظر آماری کافی است تا بدانیم تشخیص آن‌ها شانسی نبوده است.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ