پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

درباره ویار مادران باردار بیشتر بدانیم

درباره ویار مادران باردار بیشتر بدانیم

درباره ویار مادران باردار بیشتر بدانیم 

همیشه در همه جا دیده ایم که آقای خانه حواسش به ویار خانم خانه است و هرچیزی که خانم حوس کند را برایش تهیه می کند.با هم درباره ویار بیشتر بدانیم. 

 

ویار میل هوسانه‌ای است نسبت به بعضی از غذاها پیدا می‌شود که عمدتاً در سه ماهه اول حاملگی بوجود می‌آید و نهایتاً تا ماه پنجم حاملگی ادامه می‌یابد اگر چه این میل را بعضی از زنان غیر باردار نیز دارند ولی به طور کلی ویار مخصوص دوران بارداری است.

 

حالت ویار نه تنها نسبت به مواد غذایی عادی پیدا می‌شود، بلکه گاهی موادی دیگر که جزو غذاها نیستند و برای بدن ضرر دارند مانند گچ دیوار، خاک، زغال و…  مورد میل و هوس زن حامله قرار می‌گیرند. انواع ترشی و غذاهای ترش از جمله موادی هستند که زنان باردار میل و رغبت زیادی به خوردن آنها نشان می‌دهند.

 

ویار حاملگی حتماً باید کنترل شود؛ زیرا در غیر این صورت مادر به علت مصرف مواد غیر ضروری برای بدن و عدم رسیدن مواد غذایی ضروری و کافی به بدن  با کمبود انرژی و نهایتاً لاغری مواجهه می‌شود که به زیان جنین است.

 

 علت  ویار، حاملگی می‌شود؟

 به درستی معلوم نیست اما ممکن است علت آن فقر مواد غذایی و یا کمبود مواد لازم در بدن بویژه آهن باشد شاید هم بدن به آن گروه از غذاهایی که زن میل و هوس می‌کند احتیاج بیشتری داشته باشد. در هر حال اگر غذای روزانه شما کامل و دارای ویتامین و مواد لازم باشد و از طرف دیگر مرتب و منظم میل شود کمتر به عارضه ویار دچار می‌شوید.

 

در مواردی که ویار شدید دارید و به خصوص موقعی که وزن بدن شما خیلی کاهش یافته است، ممکن است ویار با استفراغ نیز همراه باشد بیشتر اوقات استفراغ‌های اولیه حاوی ماده‌ای نمی‌باشد  اما در پی استفراغ های بیش از امکان مشاهده خون نیز در محتویات استفراغ  دیده شود.

 

مصرف مایعات و تغذیه مناسب با کالری کافی عامل مهمی برای کنترل ویار حاملگی می‌باشد، ویار حاملگی حتماً باید کنترل گردد تا بر روی رشد جنین تأثیر منفی نگذارد، همچنین تحقیقات نشان داده است در زنانی که دچار ویار حاملگی می‌شوند میزان زایمان قبل از موعد نیز افزایش می‌یابد در نتیجه برای جلوگیری از این عوارض بهتر است جهت گرفتن دستور و رژیم غذایی به پزشک مراجعه گردد.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ