پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

واکسن زیکا در مرحله اولیه موفق بوده است

واکسن زیکا در مرحله اولیه موفق بوده است

واکسن زیکا در مرحله اولیه موفق بوده است 

زیکا که این روزها اهالی المپیکی را در شهر ریودوژانیرو نگران کرده است زیر تحقیق های سنگین پزشکان قرار دارد. متخصصان می‌گویند: هر سه نوع روشی که برای ساخت واکسن زیکا به کار گرفته شده نتایج موفقیت‌آمیزی به دنبال داشته است. آنها می‌گویند: میمون‌هایی که با این واکسن‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، ایمنی کامل در برابر زیکا نشان داده‌اند.

 

محققان خاطر نشان کردند: در آخرین تحقیقات هر سه رویکرد مختلف برای تهیه واکسن زیکا مورد توجه قرار گرفته است. روش استفاده از عامل غیرفعال که در آن از شبیه‌سازی ویروس استفاده شده و دو روش دیگر که در آنها از اصلاح کدهای ژنتیکی ویروس زیکا استفاده شده است.

 

نتایج این تحقیقات با مصون‌شدن کامل آزمایش‌شوندگان همراه بوده و هیچ عارضه جانبی مهمی هم در پی استفاده از این واکسن‌‎ها مشاهده نشده است.متخصصان می‌گویند نتایج مثبت این آزمایش‌ها می‌تواند درستی رویکرد تحقیقات برای تهیه واکسن زیکا را نوید دهد. گام بعدی در این تحقیقات، تزریق آزمایشی آن روی تعداد محدودی از انسان‌هاست که قرار است اواخر امسال آغاز شود.

 

گروه‌های متعددی از محققان و دانشمندان عرصه پزشکی در نقاط مختلف جهان روی تهیه واکسن زیکا کار می‌کنند اما به نظر می‌رسد برای دسترسی به واکسنی که قابل تجویز برای انسان باشد هنوز باید چند سال دیگر صبر کرد.به گزارش بی‌بی‌سی، زیکا که عامل اصلی انتقال آن پشه‌های ناقل این ویروس هستند هم اکنون در ۶۰ نقطه جهان شیوع پیدا کرده است.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ