پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

وحشتناک ترین سگ دنیا را ببینید + عکس وحشتناک ترین سگ دنیا را ببینید + عکس کشف شیر عجیب الخلقه که پشت سرش دندان دارد  +عکس کشف شیر عجیب الخلقه که پشت سرش دندان دارد +عکس کشف عکس عروسی جنجالی بعد از 13 سال کشف عکس عروسی جنجالی بعد از 13 سال به چه روش هایی یک عروس خوش اندام باشیم؟ به چه روش هایی یک عروس خوش اندام باشیم؟ دختر شایسته جهان در سال 2014 +عکس دختر شایسته جهان در سال 2014 +عکس مجری خانم تلویزیون و تاریخچه بابا کرم!! + عکس مجری خانم تلویزیون و تاریخچه بابا کرم!! + عکس خارج شدن 170 سانتی متر از روده عجیب مرد مشهدی +عکس خارج شدن 170 سانتی متر از روده عجیب مرد مشهدی +عکس عمل زیبایی روی صورت گربه + عکس عمل زیبایی روی صورت گربه + عکس تصاویر زیبای انعکاس آینه در کویر ایران تصاویر زیبای انعکاس آینه در کویر ایران طولانی ترین رابطه جنسی به بیمارستان کشیده شد + عکس طولانی ترین رابطه جنسی به بیمارستان کشیده شد + عکس مرد 117 ساله لبنانی باز هم صاحب فرزند شد مرد 117 ساله لبنانی باز هم صاحب فرزند شد کار مهیج و غیر قابل باور دو دختر 9 ساله کار مهیج و غیر قابل باور دو دختر 9 ساله سرو غذا در کاسه توالت در اندونزی +عکس سرو غذا در کاسه توالت در اندونزی +عکس کاهش وزن این خانم به خاطر راحتی اسبش (عکس) کاهش وزن این خانم به خاطر راحتی اسبش (عکس) این زن پس از 22 سال انتظار به آرزویش رسید + عکس این زن پس از 22 سال انتظار به آرزویش رسید + عکس این دختر عشق به مادرش را جهانی کرد این دختر عشق به مادرش را جهانی کرد رونمایی افراد مشهوری که در سال 2014 از دنیا رفته اند + عکس رونمایی افراد مشهوری که در سال 2014 از دنیا رفته اند + عکس باور میکنید زنی با پاهای خود سالانه 52 میلیون تومان پول جمع نماید!+عکس باور میکنید زنی با پاهای خود سالانه 52 میلیون تومان پول جمع نماید!+عکس با قدرتمندترین زنان جهان در طول تاریخ آشنا شوید با قدرتمندترین زنان جهان در طول تاریخ آشنا شوید ترفند جالب یک مرد برای خواستگاری از دخترمورد علاقه اش +عکس ترفند جالب یک مرد برای خواستگاری از دخترمورد علاقه اش +عکس

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

مجموعه : مجله خبری روز

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس 

در تمام مدارس کشور ژاپن کار نظافت کلاس ها را دانش اموزان با همکاری یکدیگر انجام می دهند و این کار می تواند درس بزرگی برای همه باشد. در ژاپن دانش آموزان تا ۱۰ سالگی امتحان ندارند. آن ها تا این زمان یاد می گیرند که چگونه زندگی کنند.  یاد می گیرند از حیوانات مراقبت کنند،

 

به دیگران احترام بگذارند و طبیعت را درک کنند. آن ها در طول این مدت ارزش هایی چون خودکنترلی، مسئولیت و عدالت را می آموزند.

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

چرا مدرسه های ژاپن سرایدار ندارند؟

در مدارس ژاپن به عنوان بخشی از آموزش به بچه ها یاد می دهند که محیط اطرافشان را تمیز نگه دارند. اگر هر شخصی به نوبه خود مراقب فضایی که در آن با دیگران سهیم است باشد همیشه در محیطی هماهنگ زندگی خواهیم کرد. این ذهنیت به بچه ها احترام و مسئولیت پذیری را می آموزد. بنابراین بچه ها خودشان را جدای از این مسئولیت نمی بینند و در مقوله نظافت به یکدیگر کمک می کنند.

 

دانش آموزان در مدرسه نهار می خورند و بعد از غذا میز را تمیز کرده و زباله را داخل زباله دان می ریزند. بطری های شیر را برای بازیابی جمع آوری می کنند. دانش آموزان حتی در داخل کلاس همراه با معلم نیز نهار می خورند. این کار باعث قوی شدن رابطه بین معلم و دانش آموز می شود.

 

هنگام نهار بچه ها وظیفه دارند از معلم پذیرایی کنند چون هیچ نیروی خدماتی در مدرسه وجود ندارد. بعد از نهار همه جا تمیز و پاکیزه می شود به طوری که فکرش را هم نمی کنید که قبلا در این مکان غذا خورده شده.علاوه بر این در مدارس به بچه ها یاد می دهند که چگونه غذاهای ساده درست کنند. این روش آموزش به بچه ها کمک می کند تا استقلال و مسئولیت و اخلاق کاری را بیاموزند.

 

فواید طولانی مدت این نوع آموزش چیست؟

آموزش نظافت به بچه ها بهترین راه برای ایجاد فرهنگی است که نظافت نیز جزء حقوق محسوب می شود. آن ها یاد می گیرند که از محیط به خوبی حفاظت کنند و با کار گروهی از کمک های یکدیگر بهره ببرند. آن ها در حال تمیز کاری می توانند با دوستانشان هم گفتگویی داشته باشند به همین دلیل این کار برایشان کاری کسل کننده نیست.

 

پشت این آموزش اهداف ارزشمند دیگری هم وجود دارد. بچه ها یاد می گیرند که محیط زیست حفاظت کنند و هرگز این رفتار  و عادت خوب را فراموش نمی کنند. در واقع نظافت ابزاری است برای آموزش یک عادت.

 

به گفته یکی از آموزگاران ژاپنی: مدرسه فقط آموزش کتاب ها نیست، مدرسه آموزش عضو جامعه بودن و مسئولیت پذیری به عنوان یک عضو جامعه می باشد. هدف مدارس عمومی آموزش تمام جنبه های زندگی است نه تنها آموزش کتاب ها. آن ها زندگی کردن را یاد می گیرند. آن ها یاد می گیرند که در آینده کسی به نظافت آن ها نمی پردازد و تنها خودشان باید این کار را انجام دهند.

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

والدین از این داستان چه چیزی می آموزند؟

بچه ها به آموزش نیاز دارند. آموزش تنها راهی برای پرورش هوش آن ها نیست بلکه راهی برای انسانی مفید بودن است. انسانی که برای طبیعت و محلوقات ارزش قائل است. دوران مدرسه بهترین دوره در زندگی بچه هاست. آن ها در مدرسه مهارت ها، عادت ها و تجربیات را می آموزند.

 

ما به عنوان والدین باید به پیشرفت مدارس در جهت ساخت آینده کودکانمان کمک کنیم. بچه ها نیاز دارند که احترام، مسئولیت و عدالت را بیاموزند. فقط پیشرفت هوش مهم نیست بلکه پیشرفت در انسانیت نیز مهم است. شاید والدین دوست نداشته باشند کار کردن و نظافت کودکانشان را ببینند

 

اما بدون شک دوست دارند که شخصیت کاملی داشته باشند. پس خود عمل نظافت در مدرسه مهم نیست بلکه نتایجی که از آن بدست می آید مهم است.نظر شما چیست؟ آیا به کار بردن چنین روشی در مدارس کشور ما هم مفید خواهد بود؟

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ