پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

داستان عمل جراحی جنجالی و عجیب داستان عمل جراحی جنجالی و عجیب عروسی دسته جمعی در جنوب شرقی چین +عکس عروسی دسته جمعی در جنوب شرقی چین +عکس خشک‌ شدن زاینده‌ رود در عهد قاجار +عکس خشک‌ شدن زاینده‌ رود در عهد قاجار +عکس مردم این دختران را پرستش می کنند مردم این دختران را پرستش می کنند جنجال این دو خواهر 2 قلو همسان و شغل مهمانداری جنجال این دو خواهر 2 قلو همسان و شغل مهمانداری ازدواج عجیب هنر پیشه زن قد بلند با یک مرد کوتوله (عکس) ازدواج عجیب هنر پیشه زن قد بلند با یک مرد کوتوله (عکس) پاسخ مادری که بی عاطفه و بی فکر لقب گرفته بود! + عکس پاسخ مادری که بی عاطفه و بی فکر لقب گرفته بود! + عکس خبر جالبی از گرامیداشت روز جهانی پشه + عکس خبر جالبی از گرامیداشت روز جهانی پشه + عکس هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) چگونه یک مرد ایرانی از هیچی به یک میلیاردر تبدیل شد چگونه یک مرد ایرانی از هیچی به یک میلیاردر تبدیل شد ازدواج بسیار عجیب زنی با یک ساختمان قدیمی + عکس ازدواج بسیار عجیب زنی با یک ساختمان قدیمی + عکس تبدیل کردن جریان خون بدن به نیروی الکتریسیته + عکس تبدیل کردن جریان خون بدن به نیروی الکتریسیته + عکس خانم ها عکس برهنه بدهید و وام بگیرید +عکس خانم ها عکس برهنه بدهید و وام بگیرید +عکس این خانم خانه خود را تبدیل به جنگل کرده است این خانم خانه خود را تبدیل به جنگل کرده است بزرگداشت مراسم شلاق زنی لوس پیکائوس بزرگداشت مراسم شلاق زنی لوس پیکائوس عکس های لاله صدیق مشهور به شوماخر ایرانی عکس های لاله صدیق مشهور به شوماخر ایرانی معرفی زیباترین و جذابترین پلیس راهنمایی و رانندگی + عکس معرفی زیباترین و جذابترین پلیس راهنمایی و رانندگی + عکس مدل جدید تنبیه دختر 13 ساله در ملاءعام (عکس) مدل جدید تنبیه دختر 13 ساله در ملاءعام (عکس) روزهای اول مدرسه با کوچک ترین دختر دنیا + عکس روزهای اول مدرسه با کوچک ترین دختر دنیا + عکس تا به حال گدا به این شیک پوشی دیده بودید + عکس تا به حال گدا به این شیک پوشی دیده بودید + عکس

نیروی پنجم چالش جدید دانشمندان در اتم

نیروی پنجم چالش جدید دانشمندان در اتم

نیروی پنجم چالش جدید دانشمندان در اتم 

دانشمندان در بررسی ذره های زیر اتمی باز هم به کشفیات جدیدی رسیدند و درباره نیروی پنجم در دنیا در حال تحقیق و بررسی هستند. سال گذشته گروهی از فیزیکدانان مجارستانی یک ذره ریز اتمی ر ا که قبل از این ناشناخته بود، پیش‌بینی کرده بودند. اخیرا محققان دانشگاه کالیفرنیا یک ذره احتمالی را کشف کردند که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی وجود نیروی پنجم در طبیعت باشد.

 

جاناتان فنگ اختر فیزیکدان دانشگاه کالیفرنیا در ایروین گفت:
دهه‌ها بود که ما چهار نیرو را می‌شناختیم: گرانش، الکترومغناطیس و نیروی هسته‌ای قوی و ضعیف. اما اگر آزمایشات بیشتر نشان دهد که چیزی به نام نیروی پنجم هم وجود دارد آنگاه باید منتظر ایجاد دگرگونی بزرگی در درکمان از عالم باشیم. و نتایجی در زمینه تعامل نیروها و ماده تاریک در پی خواهد داشت.

 

فنگ و همکارانش نتایج آزمایشات صورت گرفته توسط آکادمی علوم مجارستان را مورد بررسی دقیق قرار داده‌اند. آنها در تلاش بودند تا ردی از فوتونهای تاریک پیدا کنند. عقیده بر این است که فوتون‌های تاریک می‌تواند سرنخ بسیار مهمی برای وجود ماده تاریک باشد.دانشمندان تصور می‌کنند ماده تاریک ۸۵ درصد از کل ماده موجود در عالم را تشکیل می‌دهد

 

با این حال این ماده نه نوری جذب می‌کند و نه نوری از خود ساطع می‌کند و به همین دلیل کشف مستقیم آن غیرممکن است. محققان مجارستانی پیشتر توانسته بودند شواهدی دال بر وجود ذره‌ای ناشناخته پیدا کنند که ۳۰ بار سنگین‌تر از الکترون است.

 

جاناتان فنگ در این باره می‌گوید:
آزمایشات انجام گرفته امکان اثبات وجود نیروی جدید را به محققان نمی‌داده است. در واقع آنها تنها رویدادهایی را مورد بررسی قرار داده بودند که نشانی از وجود یک ذره جدید دارد اما نمی‌توانستند درک کنند که این یک ذره مادی است یا یک نیروی جدید است؟

 

فنگ و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا اخیرا نتایج مطالعه محققان مجارستانی در سال ۲۰۱۵ و یافته‌های حاصل از مطالعات مشابه را مورد بازبینی قرار دادند. بررسی‌های جدید، کشف بالقوه نیروی پنجم طبیعت را تایید می‌کند.
جاناتان و همکارانش می‌گویند:

 

محققان مجارستانی اطمینان نداشتند آنچه مشاهده می‌کنند، یک ذره ماده و یا یک ذره حامل نیرو است. اما تجزیه و تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد که این ذره جدید زیر اتمی نه یک ذره ماده و نه یک فوتون تاریک است، بلکه یک ذره حامل نور، محتمل‌ترین توضیح برای این بی‌قاعدگی فروپاشی رادیواکتیو است.

 

محققان در مطالعه جدید خود که به زودی در مجله Physical Review Letters منتشر می‌شود، نشان می‌دهند که این ذره مرموز احتمال یک پروتوفوبیک ایکس بوزون protophobic X boson است.

 

محققان در این باره می‌گویند:
ما تاکنون بوزونی با این ویژگی‌ها مشاهده نکرده بودیم. ما همچنین این ذره را بوزون X نامگذاری کردیم زیرا X به معنی نامشخص است. آنها تصور می‌کنند که این ذره می‌تواند نیروی پنجم طبیعت و همچنین یک ماده و انرژی تاریک را نشان دهد.

 

وجود یک حوزه جداگانه از فیزیک توسط برخی از فیزیکدانان مطرح شده است؛ مدلی مغایر مدل استاندارد فیزیک که در آن ماده تاریک و نیروهای تاریک وجود دارند. این دو حوزه ممکن است با یکدیگر تداخل داشته باشند و احتمالا این ذره جدید نمونه‌ای از این تعامل است. ممکن است این دو بخش با هم به وسیله ی تعاملات بنیادی پنهانی در ارتباط و تعامل باشند.

 

این نیروی بخش تاریک می‌تواند خود را به عنوان نیروی پروتوفوبیک (protophobic) که نتیجه‌ی آزمایش هانگرین بود، نشان دهد.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ