پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این دختر یک تومور به انداز توپ فوتبال در دهانش دارد این دختر یک تومور به انداز توپ فوتبال در دهانش دارد مانگتسو من سوپرقهرمان ژاپن نظافتچی شهر شد + عکس مانگتسو من سوپرقهرمان ژاپن نظافتچی شهر شد + عکس هنرنمایی جالب و دیدنی دختران نوجوان کره ای + عکس هنرنمایی جالب و دیدنی دختران نوجوان کره ای + عکس بیمه یک میلیون دلاری موهای عجیب این زن + عکس بیمه یک میلیون دلاری موهای عجیب این زن + عکس سگی با مزه كه چهـارگوش دارد! +عکس سگی با مزه كه چهـارگوش دارد! +عکس این دختر زیبا خود را با عمل زیبایی زشت کرد این دختر زیبا خود را با عمل زیبایی زشت کرد عجیب ترین نوع خواستگاری از دختر بیل گیتس  (عکس) عجیب ترین نوع خواستگاری از دختر بیل گیتس (عکس) عجیب ترین مادر جهان به همراه 3 دخترش +(عکس) عجیب ترین مادر جهان به همراه 3 دخترش +(عکس) محمد آباد که در 41 سالگی صاحب آلت جنسی شد بکارتش را فروخت +عکس محمد آباد که در 41 سالگی صاحب آلت جنسی شد بکارتش را فروخت +عکس گرانترین کیک عروسی در دنیا (عکس) گرانترین کیک عروسی در دنیا (عکس) جنجال مرد نورانی در مسجد الحرام + تصاویر جنجال مرد نورانی در مسجد الحرام + تصاویر تا حالا میمون آشپز دیده بودید؟ (+عکس) تا حالا میمون آشپز دیده بودید؟ (+عکس) کاهش وزن تصویری حیرت انگیز جوان با اراده کاهش وزن تصویری حیرت انگیز جوان با اراده رابطه جنسی این زن با سگ ها جنجال آفرید رابطه جنسی این زن با سگ ها جنجال آفرید سرانجام عجیب مرد بخاطر دختر همجنس باز (عکس) سرانجام عجیب مرد بخاطر دختر همجنس باز (عکس) این دختر زمانی که می‌خندد، غش می‌کند + عکس این دختر زمانی که می‌خندد، غش می‌کند + عکس عجیب و غریب ترین مشاغل دنیا عجیب و غریب ترین مشاغل دنیا اولین پیوند موفقیت آمیز سر یک میمون انجام شد +عکس اولین پیوند موفقیت آمیز سر یک میمون انجام شد +عکس چه اتفاقی بر سر مغز آلبرت انیشتن آمد؟ +(عکس) چه اتفاقی بر سر مغز آلبرت انیشتن آمد؟ +(عکس) خط خطی هایی که تبدیل به نقاشی شد (عکس) خط خطی هایی که تبدیل به نقاشی شد (عکس)

نگاهی به تکامل موجودات تک سلولی تاریخ

نگاهی به تکامل موجودات تک سلولی تاریخ

نگاهی به تکامل موجودات تک سلولی تاریخ 

اجداد همه ما موجودات تک سلولی هستند که در طی میلیون ها سال تکامل یافته و پرسلولی های امروز را پدید اورده اند. نخستین حیوانات در حدود ۸۰۰ میلیون سال پیش از اجداد تک سلولی شان تکامل یا فرگشت یافتند، ولی شواهد جدید حاکی از آن است که این جهش به سمت موجودات زنده چند سلولی

 

در شجره زندگی بر خلاف تصور دانشمندان، رویداد بسیار شگرفی نیست. پژوهشگران دریافته‌اند که اجداد تک سلولی حیوانات از ساز و کارهایی برخوردار بوده اند که امروزه سلول های جانوری از آنها برای توسعه‌ انواع مختلفی از بافت ها استفاده می کنند.

نگاهی به تکامل موجودات تک سلولی تاریخ

بر طبق این تصویر گرافیکی، ویژگی چند سلولی در تاریخ فرگشت پدیدار شد

 

در یک مقاله جدید دانشمندان نشان دادند که اجداد تک سلولی حیوانات از ساز و کارهایی برخوردار بوده اند که امروزه سلول های جانوری از آنها برای توسعه‌ انواع مختلفی از بافت ها استفاده می کنند. ایناکی رویز-تریلو، زیست شناس فرگشتی در موسسه “زیست شناسی فرگشتی بارسلون اسپانیا” طی توضیحاتی اظهار کرد: ما در حال بررسی مراحل وقوع فرگشت هستیم

 

چرا که این اتفاق اهمیت فراوانی در منشأ تمامی حیوانات ایفا کرده است. یافته های ما بر این مسئله تاکید می کند که نخستین موجودات زنده رفتارهایی از خود بروز می داده‌اند که زمانی فقط در موجودات چند سلولی به چشم می خورد. پس احتمالا جهش فرگشتی(تکاملی) ساده تری به وقوع پیوسته است.

 

محققان به مطالعه یک آمیب تک سلولی به نام کاسپاسپورا اوزارزاکی (Capsaspora owczarzaki) پرداختند که خویشاوندی نزدیکی با حیوانات چند سلولی امروزی دارد. کاسپاسپورا در آب های شیرین زندگی می کند و گروه تحقیقاتی رویز-تریلو از آن برای جمع آوری اطلاعاتی در خصوص فرگشت ِ حیوانات استفاده کرده است. رویز-تریلو و تیمش ژنوم کاسپاسپورا را طی پروژه‌ای در یک توالی منظم قرار دادند.

 

آنان دریافتند که آمیب حاوی ژن های بسیار زیادی است و ارتباط غیرقابل انکاری با کارکردهای چند سلولی دارد.کاسپاسپورا به عنوان موجود زنده تک سلولی نمی تواند به مانند انسان ها چند نوع سلول مختلف داشته باشد. با این حال، کاسپاسپورا نوع سلول اش را در طول زمان تغییر می دهد،

 

یعنی از یک آمیب به یک کلونی جمعی از سلولها تغییر می یابد. در این مطالعه بررسی شد که آیا کاسپاسپورا با گذشت زمان از مکانیزم های یکسانی برای کنترل تغییر سلولی استفاده می کنند یا خیر. حیوانات از این مکانیزم ها برای کنترل فرآیند توسعه‌ سلولی در بافت های مختلف بهره می برند.

نگاهی به تکامل موجودات تک سلولی تاریخ

مکانیزم های مشابهی وجود دارد که حیوانات از آنها برای تغییر نوع سلول استفاده می نمایند

 

 به گزارش پارس ناز دانشمندان با همکاری تیم تحقیقاتی ادوارد سابیدو در واحد پروتئومیکس مرکز تنظیم ژنومی دانشگاه پامپ فابرا به تجزیه و تحلیل پروتئین های موجود در کاسپاسپورا پرداختند تا دریابند موجودات زنده چگونه فرآیندهای سلولی شان را در طول مراحل مختلف زندگی تعدیل می بخشند. بنا به گفته سابیدو،

 

بررسی های پروتئینی مبتنی بر طیف سنجی جرمی این امکان را به ما می دهند تا دریابیم کدام پروتئین ها بیان شده و چگونه دستخوش تغییر و تحول قرار می گیرند. علامت دهی درون سلولی به تغییرات اعمال شده در این پروتئین ها، بستگی دارد. پس ما با انجام چنین تحلیلی نه تنها به اتفاقات درون سلول پی می بریم، بلکه از نحوه سازماندهی سلول و ارتباط درونی آن هم اطلاعات ارزشمندی بدست می آوریم.

 

محققان کشف کردند که رشته پروتئینی کاسپاسپورا از مرحله‌ای به مرحله دیگر دچار تغییرات گسترده ای می شود و موجود زنده به مانند حیوانات چند سلولی، از ابزارهای مشابهی برای تنظیم این فرآیندهای سلولی استفاده می کند.

 

برای مثال، کاسپاسپورا عوامل رونوشت و سیستم علامت دهی تیروزین-کیناز را در مراحل مختلف برای تنظیم ایجاد پروتئین فعال کرد. رویز-تریلو گفت: « مکانیزم های مشابهی وجود دارد که حیوانات از آنها برای تغییر نوع سلول استفاده می نمایند، اما آن مکانیزم ها تاکنون در موجودات زنده تک سلولی مشاهده نشده است.»

 

وجود این نوع ابزارهای تنظیم پروتئینی در کاسپاسپورا و حیوانات بدان معناست که اجداد تک سلولی کلیه حیوانات احتمالا از چنین سیستم هایی برخوردار بوده اند و شاید بسیار پیچیده تر از آن چیزی بوده که دانشمندان تصور می کرده‌اند.

 

منبع: bigbangpage.com – sciencedaily.com

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ