پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

انشیتین نابغه با لباس سرخپوستی در بین سرخپوستان انشیتین نابغه با لباس سرخپوستی در بین سرخپوستان فقط سینه بخورید (عکس) فقط سینه بخورید (عکس) عجیب ترین کفش هایی که تا بحال ندیده اید عجیب ترین کفش هایی که تا بحال ندیده اید پدری نیوزلندی به خاطر دختر ناشنوایش درد خالکوبی را به جان خرید پدری نیوزلندی به خاطر دختر ناشنوایش درد خالکوبی را به جان خرید تصاویر دیدنی زن معتاد با کلاس تصاویر دیدنی زن معتاد با کلاس جشنواره تهوع آور پشکل خوری جشنواره تهوع آور پشکل خوری زنانی که دنیا هرگز آنها را فراموش نخواهد کرد + عکس زنانی که دنیا هرگز آنها را فراموش نخواهد کرد + عکس کار آفرینان ثروتمند جهان چگونه میلیاردر شدند؟ کار آفرینان ثروتمند جهان چگونه میلیاردر شدند؟ اقدام جالب یک دختر سر جلسه امتحان ریاضی (عکس) اقدام جالب یک دختر سر جلسه امتحان ریاضی (عکس) قصه واقعی لیلی و مجنون این بار در افغانستان + عکس قصه واقعی لیلی و مجنون این بار در افغانستان + عکس دختری 23 ساله پدیده جدید موسیقی دنیا نام گرفت + عکس دختری 23 ساله پدیده جدید موسیقی دنیا نام گرفت + عکس این زنان سرشناس با سرطان مبارزه کردند این زنان سرشناس با سرطان مبارزه کردند حیوانات دوست این خانم بیوه 52 ساله (عکس) حیوانات دوست این خانم بیوه 52 ساله (عکس) فرو رفتن چوب غذا در مغز کودک 2 ساله + عکس فرو رفتن چوب غذا در مغز کودک 2 ساله + عکس عکس دیدنی از قهرمانان کوچک و مشهور عکس دیدنی از قهرمانان کوچک و مشهور این دختر زیبایی که دماغ ندارد +عکس این دختر زیبایی که دماغ ندارد +عکس وحشت عجیب این خانم از روزنامه‌ + عکس وحشت عجیب این خانم از روزنامه‌ + عکس رقابت جنجالی و دیدنی 200 عروس بر سر یک داماد + عکس رقابت جنجالی و دیدنی 200 عروس بر سر یک داماد + عکس خاموش شدن عشق زیبای 70 ساله در 15 ساعت خاموش شدن عشق زیبای 70 ساله در 15 ساعت این مرد عجیب که یک سر به آن دنیا زد و برگشت (عکس) این مرد عجیب که یک سر به آن دنیا زد و برگشت (عکس)

نکاتی درباره تداوم رابطه با شریک زندگی

نکاتی درباره تداوم رابطه با شریک زندگی

نکاتی درباره تداوم رابطه با شریک زندگی 

رسیدن و با هم بودن یک طرف ماجرا است و حفظ رابطه و متعادل کردن آن در طی زمان یک طرف دیگر ماجرا.برای شما نکته های مفیدی داریم. هر یک از ما برای ايجاد ارتباط عاشقانه و ازدواج دلایلی داریم، ولی برخی از رواشناسان معتقدند حتی بدون آنکه خودمان بدانیم، بسياری از ارتباطات ما با جنس مخالف و خصوصا با همسرانمان، ارتباط های ابزاری هستند.!!!

 

جوهره اصلی يک ارتباط سالم،  رابطه‌ای بدون وجود تسلط و کنترل گری يکی بر ديگری  است. اما متاسفانه در رابطه ی دو همسر، گاهی تعریف رابطه به شکلی است که یکی از طرفین مدام می خواهد نظر و عقاید خود را بر دیگری تحمیل کند و طرف مقابل را تحت تسلط و کنترل در آورد.

 

یا گمان می کند همسرش مومی است که باید شبیه بدان چه که او می خواهد عمل کند. چنین ارتباطاتی متاسفانه خیلی زود به شکست می انجامند. 

 

انتقادهای عمیق!

همچنین همسر ما می تواند واقعیت هایی را به ما بگوید که دیگران هرگز به ما نگفته اند. او می تواند بگوید آیا متوجهی رفتارت ظالمانه است؟ آیا می دانی با همسرت مثل یک برده رفتار می کنی؟ آیا می دانی احترام کافی را برای من قائل نیستی؟

 

بنابراین در یک ارتباط همسرانه، ما مدام در معرض انتقادات و عیبجویی هایی قرار می گیریم که ممکن است حتی قبلا یک مرتبه هم با آنها مواجه نشده باشیم.

 

متاسفانه اگر انتقادها مدام تکرار شوند و طرف مقابل نتواند به اصلاح اشتباهات و عیوب خود بپردازد، یا میزان انتقاد از حدی قابل قبول فراتر برود باز هم چنین رابطه ای نمی تواند دوام داشته باشد. چرا که در یک ارتباط همسرانه، ما نیاز به حمایت و تعهد دو طرفه هم داریم.

 

حمایتی که منجر به کوچک شمردن عیب همدیگر و رشد طرف مقابل بشود. چیزی که معمولا در دوستی های ساده و حتی عمیق با جنس موافق، وجود ندارد.

 

 اولين نشانه يک ارتباط همسرانه می تواند، شراکت و همپايی متقابل باشد. اين ویژگی به نظر ساده می‌آید، ولی اولين نقطه‌ای‌ست که بسياري از روابط  در آن شکست می‌خورند.

 

منظور از شراکت و همپایی متقابل، يعنی‌ ایجاد تعادل کلی در تلاش برای یکدیگر. کسی که هميشه منتظر می‌نشيند و راهی به سوی ديگری پيدا و باز نمی‌کند، همسر خوبی نيست. بر عکس، در بين همسران  خوب، وجود تعادل در به طرف ديگری رفتن و  پذیرفتن بی قید و شرط او ، کاملاً بديهی است.

 

توجه داشته باشید که منظور از شراکت، این نیست که تنها در مشکلات يا حالات خاص سهيم باشيم، بلکه معنای آن سهیم شدن در کل زندگی روحی و حسی و سرنوشت يک شخص است.

 

حضور مشترک در یک برنامه تفریحی، یک گردش یا یک بازی، نوعی همپایی است، ولی الزاماً يک ارتباط همسرانه  نيست. صراحت و اعتماد همان طور که اشاره کردیم، شراکت، در نهايت يعنی درک يگديگر در تعامل و تبادل شخصی.

 

برای اينکه چنين تبادلی بتواند صورت بگیرد، به صراحت و راحت بودن احتياج هست، یعنی دومين مشخصه بارز همسرانه صراحت، يعنی داشتن جرأت و اعتماد است زیرا برای‌ اینکه دو نفر بتوانند با يکديگر صريح و راحت باشند، بايد بتوانند به يکديگر اطمينان کنند، به خصوص وقتی که رازی را با يکديگر در ميان می‌گذارند.

 

کسی که جرأت می‌کند خود را براي ديگری، شخصيت خود را آنگونه كه هست نشان بدهد، قابليت برقراری رابطه همسرانه  را دارد.

 

کسی که تنها خبرهای آخرين موفقيت‌های خود را می‌دهد، اما در باره شکست‌ها و ضعف‌های خود، به خاطر ‌ترس از خراب شدن وجهه‌اش سکوت می‌کند، در واقع یا همسری را نفهمیده یا توان آن  را ندارد و البته این صراحت هم نباید با بی ادبی یا گستاخی اشتباه گرفته شود.

 

همچنین، بسته بودن،یا همان خسیس بودن در دادن اطلاعات، می تواند  از‌ ایجاد شراکت جلوگیری ‌کند، همینطور صحبت با نیش و کنایه. جایی که در آن تنها با شوخی و کنایه صحبت می‌شود، افراد با نقاب با یکدیگر رو به رو می‌شوند.

 

تنها زمانی که صراحت وجود دارد (که البته نباید با نزدیکی بدون حد و مرز اشتباه شود)، امکان درک متقابل فراهم می‌شود. وقتی ما مسائل شخصی خود را با یکدیگر مبادله می‌کنیم، می‌توانیم دیگری را تجربه کنیم آن وقت است که ارتباط متقابل ما ، به ما قدرت می‌بخشد و‌ این اطمینان را می‌دهد که دوست‌داشتنی هستیم.

 

این سه ویژگی یعنی شراکت، صراحت و اعتماد بقیه مشخصه‌های یک ارتباط همسرانه نسبتا ثمربخش و دوستانه  را به دنبال خود می‌آورند.

 

مشخصه‌هایی نظیر نبودن حس حسادت و رقابت، دانستن ‌اینکه می‌شود روی دیگری حساب کرد، رفتار قابل پیش‌بینی، حس مسئولیت و … .  ارتباط همسرانه چه چیزهایی نیست؟

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ