پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

parsnaz آرزوهای ویکتور هوگو..! دیزاین جالب درون تاکسی های هندی دیزاین جالب درون تاکسی های هندی معرفی استخر شنای توهم زا + تصویر معرفی استخر شنای توهم زا + تصویر parsnaz پیرمرد بعد از 100 سال خانواده‌اش را پیدا کرد + عکس عوامل اصلی موفقیت در زندگی عوامل اصلی موفقیت در زندگی پرداخت هفتگی 8000 دلاری جاستین بیبر به مادرش (عکس) پرداخت هفتگی 8000 دلاری جاستین بیبر به مادرش (عکس) رازهای طول عمر این خانم 107 ساله از زبان خودش (عکس) رازهای طول عمر این خانم 107 ساله از زبان خودش (عکس) هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) فداکاری باور نکردنی زنی برای تولد فرزند خود!! + عکس فداکاری باور نکردنی زنی برای تولد فرزند خود!! + عکس مجسمه های مینیاتوری ساخته شده از هسته هلو مجسمه های مینیاتوری ساخته شده از هسته هلو اتفاق عجیب وجود درخت در ریه این مرد (عکس) اتفاق عجیب وجود درخت در ریه این مرد (عکس) مردی که پشت سرش چهره شیطان داشت مردی که پشت سرش چهره شیطان داشت پاسخ مادری که بی عاطفه و بی فکر لقب گرفته بود! + عکس پاسخ مادری که بی عاطفه و بی فکر لقب گرفته بود! + عکس تصاویر جالب از باغ وحش فوق پیشرفته در دانمارک تصاویر جالب از باغ وحش فوق پیشرفته در دانمارک این هشت پای مادر فداکار خود را از پای در آورد این هشت پای مادر فداکار خود را از پای در آورد parsnaz این مرد بسیار عجیب در هیچ قبری جا نگرفت + عکس پرنس جورج 3 ماهه در مراسم غسل تعمید با ردای تاریخی خاندان سلطنتی پرنس جورج 3 ماهه در مراسم غسل تعمید با ردای تاریخی خاندان سلطنتی کادوی عجیب تولد پدر به پسر یک تانک واقعی +عکس کادوی عجیب تولد پدر به پسر یک تانک واقعی +عکس بزرگترین خودکشی دسته‌جمعی تاریخ را ببینید + عکس بزرگترین خودکشی دسته‌جمعی تاریخ را ببینید + عکس جنجال نگرانی مردان از جواب آزمایش زن تن فروش در اینترنت +عکس جنجال نگرانی مردان از جواب آزمایش زن تن فروش در اینترنت +عکس

نصف جمعیت ایران به اینترنت دسترسی دارند

نصف جمعیت ایران به اینترنت دسترسی دارند

نصف جمعیت ایران به اینترنت دسترسی دارند 

اینترنت در ایران فراگیر شده و هم اکنون نیمی از جمعیت ایران به اینترنت دسترسی دارند و با پیش بینی هایی که می شود این دسترسی بیشتر نیر خواهد شد. چهارمین طرح آمارگیری دسترسی خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات با نمونه‌گیری وضعیت ۲۵ هزار خانواده ایرانی اواخر بهمن تا پایان اسفند ۹۴ انجام شد.

 

این طرح، با هدف جمع آوری آمار و اطلاعات مرتبط با توسعه فناوری اطلاعات در کشور براساس ۱۶ نشانگر توصیه شده توسط اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) اجرایی شد که در آن، سازمان فناوری اطلاعات ایران به همراه مرکز آمار ایران، نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیرساختهایی مانند اینترنت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار تدوین شده توسط سازمان ملل متحد را در میان خانوار ایرانی ارزیابی کردند.

 

جامعه آمارگیری در این طرح، همه افراد عضو خانوارهای معمولی ساکن، گروهی و موسسه ای در مناطق شهری و روستایی تا پایان سال ۹۴ بوده و شاخص دسترسی به اینترنت نیز به گونه ای تعریف شد در هر خانوار موردنظر، یکی از اعضای خانوار در ۳ ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده باشد.

 

ضریب نفوذ اینترنت به ۵۰ درصد می رسد

نتایج ارائه شده از طرح نمونه گیری دسترسی خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران انجام شد، از سوی دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات منتشر شده است.

 

براین اساس، برآوردها حاکی از آن است که تا پایان سال ۱۳۹۵ ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۵۰ درصد می رسد و دسترسی خانوارها به اینترنت تا پایان سال جاری از ۵۰ درصد فراتر خواهد رفت .طبق این بررسی ها در حال حاضر ضریب نفوذ کاربران اینترنت در کشور ۳۹ درصد اعلام شده و خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت ۴۴ درصد هستند.

 

آینده فناوری اطلاعات ایران مطابق با اهداف ITU

این درحالی است که طبق چشم انداز مدنظر از سوی اتحادیه جهانی مخابرات که تا سال ۲۰۲۰ را هدف قرار داده است، کشور ما در کنار کشورهای در حال توسعه باید تا سال ۲۰۲۰ دسترسی ۵۰۰ درصد خانوار را به اینترنت فراهم کند و ۵۰ درصد افراد نیز بتوانند از اینترنت استفاده کنند که به نظر می رسد رسیدن به این هدف تا پایان سال ۹۵ محقق می شود.

 

اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) به عنوان بالاترین نهاد سیاستگذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، هر ۴ سال با حضور نمایندگان همه کشورهای عضو برگزار می شود که در آخرین اجلاس جهانی خود تصمیم گیری در مورد نظام پایش شاخص های ICT کشورها را در سال ۲۰۱۵ به عنوان « برنامه جهانی شکل دهی به آینده بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورها» در دستور کار قرار داده است.

 

این چشم انداز که با عنوان «Connect ۲۰۲۰» شناخته می شود، چشم انداز مشترک، اهداف و مقاصدی را که کشورهای عضو در همکاری با تمامی ذینفعان در اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات، متعهد به دستیابی به آنها در سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۳۹۸ شمسی) هستند مشخص می کند.

 

در این برنامه از همه کشورهای عضو دعوت شده است تا با طرح ها، پروژه ها و اقداماتی که درنظر می‌گیرند، در پیاده سازی موفق برنامه CONNECT۲۰۲۰ مشارکت داشته باشند.

 

همانگونه که در چشم انداز این برنامه اشاره شده، موضوع اصلی فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسعه پایدار است که در چهار محور اصلی توانمندسازی و دسترسی به ICT ، از بین بردن شکاف دیجیتالی، پایداری و نوآوری و مشارکت تعریف شده است.

 

آخرین وضعیت جامعه اطلاعاتی جهانی/ کاهش مشترکان تلفن ثابت

برآوردهای اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در گزارش اندازه گیری جامعه اطلاعاتی ۲۰۱۵ حاکی از آن است که تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی ۹۵ درصد از افراد جهان تحت پوشش شبکه های تلفن همراه قرار گرفته اند که تعداد مشترکان موبایل از ۲.۲ میلیارد نفر در سال ۲۰۰۵ به ۷.۱ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.

 

با این وجود اگرچه تعداد مشترکان موبایل به جمعیت جهان نزدیک شده اما هنوز کشورهای در حال توسعه، برای دسترسی و استفاده جهانی از تلفن همراه باید راه زیادی را طی کنند.

 

در همین حال طبق برآوردها تعداد مشترکان خطوط تلفن ثابت کاهش مستمر دارد به نحوی که تعداد مشترکان تلفن ثابت از ۱.۲۵ میلیارد نفر در سال ۲۰۰۵ به حدود ۱.۰۶ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.همچنین بررسی ها نشان می دهد که تعداد مشترکان جهانی پهن باند موبایل از ۰.۸ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۰ به ۳.۵ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.

 

از سوی دیگر براساس این بررسی ها مشخص شده که تعداد کاربران اینترنت به سرعت در حال افزایش است و برآورد می شود که ۴۰ درصد از جمعیت جهان، کاربر اینترنت باشند. با وجود این آمارها اما هنوز اختلاف زیادی در دسترسی و استفاده از ICT در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه و کشورهای کمتر توسعه یافته وجود دارد.

 

کشورهای در حال توسعه با تاخیر بعد از کشورهای توسعه یافته در دسترسی به فناوری اطلاعات قرار دارند و کشورهای کمتر توسعه یافته در دسترسی به ICT و اینترنت ضعف دارند که به ویژه این ضعف در کشورهای آفریقایی مشهودتر است.

 

در بین این کشورها، شکاف دیجیتال به وضوح مشاهده می شود به ویژه بین مناطق شهری و روستایی و نیز شکاف دیجیتال معناداری بین زنان و مردان در بسیاری از کشورها و شکاف گسترده ای بین افراد با درآمد بالا و پایین وجود دارد.

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ