پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

کار عجیب و جالب یک مرد به مدت 15 سال + تصویر کار عجیب و جالب یک مرد به مدت 15 سال + تصویر این دختر خانم با لباس عجیبش خود را سوژه رسانه ها کرد این دختر خانم با لباس عجیبش خود را سوژه رسانه ها کرد ادرار درمانی چندش آور در چین + عکس ادرار درمانی چندش آور در چین + عکس این زن ۳۴ ساله 2 شوهر در یک خانه دارد + عکس این زن ۳۴ ساله 2 شوهر در یک خانه دارد + عکس نانوای کاملا زنانه در تهران + عکس نانوای کاملا زنانه در تهران + عکس این دختر جوان و عجیب اعتیاد به خوردن بنزین دارد + عکس این دختر جوان و عجیب اعتیاد به خوردن بنزین دارد + عکس هیکل جذاب این کارتن خواب خیابانی هیکل جذاب این کارتن خواب خیابانی انتخاب دختری 18 ساله به عنوان‌ ملکه جمال اخلاق !! انتخاب دختری 18 ساله به عنوان‌ ملکه جمال اخلاق !! کمپین اینترنتی برای مداوای نوزادی که از رحم اجاره‌ای متولد شده کمپین اینترنتی برای مداوای نوزادی که از رحم اجاره‌ای متولد شده دانش آموز یازده ساله که با هنرش مشهور شد دانش آموز یازده ساله که با هنرش مشهور شد وحشتناک ترین سگ دنیا را ببینید + عکس وحشتناک ترین سگ دنیا را ببینید + عکس بلندترین ناخن جهان و زندگی عجیب این زن + عکس بلندترین ناخن جهان و زندگی عجیب این زن + عکس تصاویر پزشکان شاد در لباس دلقک برای روحیه کودکان بیمار تصاویر پزشکان شاد در لباس دلقک برای روحیه کودکان بیمار این نوزاد با بیماریش به چندین نفر زندگی دوباره بخشید این نوزاد با بیماریش به چندین نفر زندگی دوباره بخشید پیوند فک مصنوعی تیتانیومی برای یک لاک پشت پیوند فک مصنوعی تیتانیومی برای یک لاک پشت زنی کوچک اندام با قدرت بدنی عجیب و مردانه + عکس زنی کوچک اندام با قدرت بدنی عجیب و مردانه + عکس اولین فردی که خشکبار را در ایران رواج داد اولین فردی که خشکبار را در ایران رواج داد زیباترین مرد جهان در گذشت زیباترین مرد جهان در گذشت ده زبان اول جهان را بشناسید!! ده زبان اول جهان را بشناسید!! این پرنده لقب سریعترین را به خود اختصاص داد (عکس) این پرنده لقب سریعترین را به خود اختصاص داد (عکس)

منابع زمین در نیمه تابستان تمام شد

منابع زمین در نیمه تابستان تمام شد

منابع زمین در نیمه تابستان تمام شد 

همه چیز به مصرف انرژی زیاد از حد و تولید نکردن انرژی جایگزین مربوط می شود ما انسان ها معلوم نیست بر سر زمین چه اورده ایم. در روز دوشنبه ۸ آگوست انسان ها رسما تمام منابعی که زمین می تواند در عرض یک سال بازسازی کند را تمام خواهند کرد.

 

این روز “فرا رفت” نام دارد، و این امر امسال ۵ روز زودتر از سال ۲۰۱۵ اتفاق می افتد. این بدان معناست که ما، نسبت به تمام دوران، در زمان کمتری میزان منابع قابل دوام را آتش زده ایم. به عنوان جمعیت جهانی اگر به نوع زندگی کنونی مان ادامه دهیم برای رفع نیازهایمان به بیش از ۱٫۶ سیاره نیازمند خواهیم بود.

 

اگر تمام افراد جهان مشابه آمریکایی ها زندگی کنند برای حرکت و زندگی به ۴٫۸ سیاره دیگر نیاز خواهیم داشت. استرالیایی ها در این زمینه بدتر هستند، همه ساله به اندازه منابع ۵٫۴ سیاره مصرف دارند.روز فرارفت همه ساله توسط شبکه جهانی فوت پرینت با استفاده از اطلاعات سازمان ملل متحد درباره هزاران بخش اقتصادی مانند شیلات، جنگل داری، ترابری و تولید انرژی محاسبه می شود.

 

زمانی که درباره منابع صحبت می کنیم بحث مان صرفا در رابطه با آب، زمین و غذا نیست، بلکه شامل مسائلی مثل ذخیره کربن هم می باشد، و حالا زمانی فرا رسیده که CO2 بیشتری نسبت به آن چه که توسط جنگل ها و اقیانوس ها قابل جذب مجدد است، به اتمسفر انتقال می دهیم.

 

نشریه شبکه جهانی فوت پرینت این طور توضیح می دهد: “نشر کربن سریع ترین همکاری رو به رشد با فرا رفت زیست بوم است، اکنون با اثر گذاری کربن ۶۰ درصد از تقاضای انسان به طبیعت باز می گردد”. سابقه محاسبه روز فرارفت زمین توسط این شبکه به دهه ۱۹۶۰ باز می گردد،

 

و این طور نشان داده شده که تا ۱۹۷۰ ما تنها از منابعی که سیاره می توانست به طور با دوام بازسازی کند استفاده کردیم. در واقع در ۱۹۶۱ ما فقط از سه چهارم منابع سالیانه مان استفاده می کردیم. اما در ۱۹۷۰ تا ۲۳ دسامبر همه منابع سالیانه مان را تمام کردیم و از آن پس همه ساله این روز زودتر و زودتر فرا می رسد.

 

اما خبر خوب این است که پیش آمدن این روز به تدریج در حال کم شدن است. به طور میانگین از ۱۹۷۰ روز فرارفت زمین هر ساله سه روز پیش می افتد اما در طول ۵ سال گذشته به کمتر از یک روز در سال کاهش یافته است. و حتی خبر مسرت بخش تر این است که در نهایت جامعه دیگر از سوخت های فسیلی تغذیه نمی کند.

 

سال گذشته کاستاریکا توانست نیروی کل کشور را به مدت ۷۵ روز متوالی با منابع ۱۰۰ درصد تجدید شدنی مدیریت کند. آلمان در سال گذشته با الکتریسیته تجدید شدنی ۹۵% تغذیه شد و پرتغال توانست ۴ روز متوالی بدون سوخت فسیلی پیش برود. اکنون در بسیاری از کشورها انرژی تجدیدپذیر ارزان تر از سوخت های فسیلی می باشد.

 

تنها نشر CO2 در حال تقلیل نیست. چین هم در حال کاهش مصرف بی رویه گوشت شهروندان به میزان ۵۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ است که تخمین زده شده نشر معادل یک میلیارد تن CO2 را متوقف کند. بسیاری از کشورها در حال اجتناب از کاربرد مواد زائد پلاستیکی هستند، اما هم چنان چالش هایی وجود دارد.

 

با ذکر این واقعیت که انتظار می رود جمعیت زمین تا پایان قرن ۲۱ به ۱۱٫۲ میلیارد نفر می رسد، اما ما به تدریج در حال کاهش صدمات مان به سیاره هستیم. شاید سال آینده اولین سالی باشد که بعد از ۴ دهه بتوانیم روز فرا رفت را چند روز به تعویق بیاندازیم.امیدواریم روزی فرا رسد که دیگر برای تولید انرژی و رفع نیازهای روزانه خود به استفاده و نابودی منابع طبیعی نیازی نداشته باشد.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ