پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکسهای زوج 400 کیلویی که میخواهند لاغر شوند عکسهای زوج 400 کیلویی که میخواهند لاغر شوند سفری خاطره انگیز با بزرگترین کشتی مسافربردی دنیا سفری خاطره انگیز با بزرگترین کشتی مسافربردی دنیا ستاره ایده آل تلویزیونی انتخاب شد (عکس) ستاره ایده آل تلویزیونی انتخاب شد (عکس) شخصیت شما توسط این رنگها قابل شناسایی است شخصیت شما توسط این رنگها قابل شناسایی است اولین خانم ایرانی که دست مردان را از پشت بسته (عکس) اولین خانم ایرانی که دست مردان را از پشت بسته (عکس) زمان مرگ خود را از این ساعت بخواهید (عکس) زمان مرگ خود را از این ساعت بخواهید (عکس) رکورد جالب سرعت با دوچرخه موشکی رکورد جالب سرعت با دوچرخه موشکی رمز موفقیت سریال کلاه قرمزی رمز موفقیت سریال کلاه قرمزی هیچ پسری نمیتواند این دختر زیبا را لمس کند +عکس هیچ پسری نمیتواند این دختر زیبا را لمس کند +عکس چالش شیر سینه خانمها به جای چالش سطل آب یخ + عکس چالش شیر سینه خانمها به جای چالش سطل آب یخ + عکس تصاویر کشیدن دندان از بینی این مرد تصاویر کشیدن دندان از بینی این مرد این خانم تنها 3 نوع ماده غذایی مصرف می کند این خانم تنها 3 نوع ماده غذایی مصرف می کند افراد معروف اعضای بدنشان کجاست (عکس) افراد معروف اعضای بدنشان کجاست (عکس) پسر بچه بانمک مبتلا به یک کوتولگی نادر + عکس پسر بچه بانمک مبتلا به یک کوتولگی نادر + عکس کشف موجود زنده عجیب به شکل جوراب +عکس کشف موجود زنده عجیب به شکل جوراب +عکس کشف عحیب لاک‌پشت پیر زنده ۵۰۰ ساله (عکس) کشف عحیب لاک‌پشت پیر زنده ۵۰۰ ساله (عکس) مرد مقدس و معروف در آغوش دو دختر جوان! (عکس) مرد مقدس و معروف در آغوش دو دختر جوان! (عکس) پسر در اوج بی رحمی دندان خود را در صورت نامزدش فرو کرد پسر در اوج بی رحمی دندان خود را در صورت نامزدش فرو کرد این دختر عجیب قصد دارد گوسفندهای فوتبالیست پرورش دهد این دختر عجیب قصد دارد گوسفندهای فوتبالیست پرورش دهد قطع کردن پا به قیمت مانکن شدن!! (+عکس) قطع کردن پا به قیمت مانکن شدن!! (+عکس)

منابع زمین در نیمه تابستان تمام شد

منابع زمین در نیمه تابستان تمام شد

منابع زمین در نیمه تابستان تمام شد 

همه چیز به مصرف انرژی زیاد از حد و تولید نکردن انرژی جایگزین مربوط می شود ما انسان ها معلوم نیست بر سر زمین چه اورده ایم. در روز دوشنبه ۸ آگوست انسان ها رسما تمام منابعی که زمین می تواند در عرض یک سال بازسازی کند را تمام خواهند کرد.

 

این روز “فرا رفت” نام دارد، و این امر امسال ۵ روز زودتر از سال ۲۰۱۵ اتفاق می افتد. این بدان معناست که ما، نسبت به تمام دوران، در زمان کمتری میزان منابع قابل دوام را آتش زده ایم. به عنوان جمعیت جهانی اگر به نوع زندگی کنونی مان ادامه دهیم برای رفع نیازهایمان به بیش از ۱٫۶ سیاره نیازمند خواهیم بود.

 

اگر تمام افراد جهان مشابه آمریکایی ها زندگی کنند برای حرکت و زندگی به ۴٫۸ سیاره دیگر نیاز خواهیم داشت. استرالیایی ها در این زمینه بدتر هستند، همه ساله به اندازه منابع ۵٫۴ سیاره مصرف دارند.روز فرارفت همه ساله توسط شبکه جهانی فوت پرینت با استفاده از اطلاعات سازمان ملل متحد درباره هزاران بخش اقتصادی مانند شیلات، جنگل داری، ترابری و تولید انرژی محاسبه می شود.

 

زمانی که درباره منابع صحبت می کنیم بحث مان صرفا در رابطه با آب، زمین و غذا نیست، بلکه شامل مسائلی مثل ذخیره کربن هم می باشد، و حالا زمانی فرا رسیده که CO2 بیشتری نسبت به آن چه که توسط جنگل ها و اقیانوس ها قابل جذب مجدد است، به اتمسفر انتقال می دهیم.

 

نشریه شبکه جهانی فوت پرینت این طور توضیح می دهد: “نشر کربن سریع ترین همکاری رو به رشد با فرا رفت زیست بوم است، اکنون با اثر گذاری کربن ۶۰ درصد از تقاضای انسان به طبیعت باز می گردد”. سابقه محاسبه روز فرارفت زمین توسط این شبکه به دهه ۱۹۶۰ باز می گردد،

 

و این طور نشان داده شده که تا ۱۹۷۰ ما تنها از منابعی که سیاره می توانست به طور با دوام بازسازی کند استفاده کردیم. در واقع در ۱۹۶۱ ما فقط از سه چهارم منابع سالیانه مان استفاده می کردیم. اما در ۱۹۷۰ تا ۲۳ دسامبر همه منابع سالیانه مان را تمام کردیم و از آن پس همه ساله این روز زودتر و زودتر فرا می رسد.

 

اما خبر خوب این است که پیش آمدن این روز به تدریج در حال کم شدن است. به طور میانگین از ۱۹۷۰ روز فرارفت زمین هر ساله سه روز پیش می افتد اما در طول ۵ سال گذشته به کمتر از یک روز در سال کاهش یافته است. و حتی خبر مسرت بخش تر این است که در نهایت جامعه دیگر از سوخت های فسیلی تغذیه نمی کند.

 

سال گذشته کاستاریکا توانست نیروی کل کشور را به مدت ۷۵ روز متوالی با منابع ۱۰۰ درصد تجدید شدنی مدیریت کند. آلمان در سال گذشته با الکتریسیته تجدید شدنی ۹۵% تغذیه شد و پرتغال توانست ۴ روز متوالی بدون سوخت فسیلی پیش برود. اکنون در بسیاری از کشورها انرژی تجدیدپذیر ارزان تر از سوخت های فسیلی می باشد.

 

تنها نشر CO2 در حال تقلیل نیست. چین هم در حال کاهش مصرف بی رویه گوشت شهروندان به میزان ۵۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ است که تخمین زده شده نشر معادل یک میلیارد تن CO2 را متوقف کند. بسیاری از کشورها در حال اجتناب از کاربرد مواد زائد پلاستیکی هستند، اما هم چنان چالش هایی وجود دارد.

 

با ذکر این واقعیت که انتظار می رود جمعیت زمین تا پایان قرن ۲۱ به ۱۱٫۲ میلیارد نفر می رسد، اما ما به تدریج در حال کاهش صدمات مان به سیاره هستیم. شاید سال آینده اولین سالی باشد که بعد از ۴ دهه بتوانیم روز فرا رفت را چند روز به تعویق بیاندازیم.امیدواریم روزی فرا رسد که دیگر برای تولید انرژی و رفع نیازهای روزانه خود به استفاده و نابودی منابع طبیعی نیازی نداشته باشد.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک