پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مسائلی که دختران با آن درگیرند مسائلی که دختران با آن درگیرند تغییر جالب این زن و شوهر پس از لاغر شدن (عکس) تغییر جالب این زن و شوهر پس از لاغر شدن (عکس) برای زیباتر شدن در عکس ها چطوری ژست بگیریم برای زیباتر شدن در عکس ها چطوری ژست بگیریم زن و شوهری با قد و قامتی عجیب + عکس زن و شوهری با قد و قامتی عجیب + عکس زنانی با دوستی عجیب و غریب و چندین ساله + عکس زنانی با دوستی عجیب و غریب و چندین ساله + عکس این زنان دسته جمعی به توالت میروند این زنان دسته جمعی به توالت میروند دردسر های سه خواهر گرگ نمای عجیب هندی + عکس دردسر های سه خواهر گرگ نمای عجیب هندی + عکس آدامسی جدید وعجیب که چهره شما را زیباتر می کند..! آدامسی جدید وعجیب که چهره شما را زیباتر می کند..! یادش بخیر قدیما…(خواندنی) یادش بخیر قدیما…(خواندنی) بالا رفتن سن ازدواج به خاطر روابط نامشروع بالا رفتن سن ازدواج به خاطر روابط نامشروع تومور عجیب پشت گوش این خانم را ببینید تومور عجیب پشت گوش این خانم را ببینید این خانم زیبا می گوید از سرزمین پریان آمده است +عکس این خانم زیبا می گوید از سرزمین پریان آمده است +عکس عمرا جرات داشته باشید که سوار این چرخ و فلک شوید!! عمرا جرات داشته باشید که سوار این چرخ و فلک شوید!! كثیف ترین مرد جهان + عکس كثیف ترین مرد جهان + عکس زندگی پر تحرک و جالب این مرد جوان با یک دست زندگی پر تحرک و جالب این مرد جوان با یک دست سومین مدل و بازیگر فیلم های پورن و عمل زیبایی در تهران سومین مدل و بازیگر فیلم های پورن و عمل زیبایی در تهران چرا آقایون در زندگی  نیازمند خانم ها هستند چرا آقایون در زندگی نیازمند خانم ها هستند بزرگترین خر دنیا در تگزاس ماله این خانم است (عکس) بزرگترین خر دنیا در تگزاس ماله این خانم است (عکس) عکسهای دیده نشده پسری که پرچم عربستان را پایین کشید عکسهای دیده نشده پسری که پرچم عربستان را پایین کشید افتخار یک داماد بی غیرت برای فروش زنش (عکس) افتخار یک داماد بی غیرت برای فروش زنش (عکس)

مقایسه قدرت تحلیل در انسان و نرم افزار

مقایسه قدرت تحلیل در انسان و نرم افزار

مقایسه قدرت تحلیل در انسان و نرم افزار 

در برخی موارد پیچیده واقعا انتخاب بین انسان و نرم افزار سخت است و قدرت تحلیل در هر دو واقعا در شرایط یکسان قرار می گیرد. آیا به نرم‌افزارها اعتماد می‌کنید تا به جای شما تصمیم‌گیری کنند؟ برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید گاهی شرایط به قدری پیچیده می‌شود که مقایسه انسان و الگوریتم‌ها به شدت دشوار می‌گردد!

 

شرایط بالا را در نظر بگیرید؛ اگر خودتان برنامه نویس یک نرم‌افزار باشید، آن موقع می‌توانید کاملا به آن اعتماد کنید و تصمیم‌گیری را به آن واگذار کنید؟موردی که در این‌جا قابل بحث است، موضوع آقای کید مسی، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و روفوس پی بادی، دانشجوی سابق و ورزش‌کار حرفه ای است.

 

این دو به اتفاق یک سیستم شناخته‌شده برای پیش بینی نتایج کالج‌ها و بازی‌های فوتبال حرفه‌ای به نام رتبه بندی مسی-پی بادی ساخته اند. نتایج این سیستم صرفا بر اساس آمار و ارقام است.در اکتبر ۲۰۱۳، دانشگاه تگزاس دربرابر رقیب خود یعنی دانشگاه اوکلاهما قرار گرفت. در حالی که اوکلاهما

 

در دو سال قبل تگزاس به طور متوسط با ۴۰ امتیاز تگزاس را شکست داده بود، مسابقه لاس وگاس به پیروزی ۱۴ امتیازی اوکلاهما در برابر تگزاس منجر شد. مدل مسی-پی بادی، از سوی دیگر، پیش بینی یک پیروزی با حدود ۱۰ امتیاز و نه ۱۴ امتیاز را کرده بود! مسی که اهل تگزاس است، این شکست را نپذیرفت و بر سیستم خود پافشاری کرد؛ در نهایت، Longhorns با نتیجه ۳۶ به ۲۰ برنده شدند.
مقایسه قدرت تحلیل در انسان و نرم افزاراشتباه مسی نشان‌گر گرایشی است که این روزها در عصر دیجیتال به کرات مشاهده می‌شود؛ هنگامی که الگوریتم‌ها وظیفه توصیه خرید کتاب را به مردم دارند، سریع ترین مسیر ممکن برای رسیدن به مقصد را در خیابان‌ها ارائه می‌دهند، و محتوای خواندنی کاربران را در شبکه‌های اجتماعی فراهم می‌آورند!

 

واقعیت این است که الگوریتم‌ها در حوزه تصمیم‌گیری از مزایای متعددی نسبت به انسان‌ها برخوردارند. انسان‌ها به طور معمول عوامل نامربوط را مد نظر قرار می‌دهند و از موارد مربوط به موضوع چشم‌پوشی می‌کنند. آن‌ها متغیرهای مختلف را در طول زمان تغییر می‌دهند و اجازه می‌دهند

 

احساسات و عواطف بر کار آن‌ها تاثیر بگذارد. البته الگوریتم‌ها نیز کامل نیستند! اما تحقیق مسی نشان می‌دهد که انسان‌ها توان تحمل و طاقت اشتباهات و خطاهای نرم‌افزارها را ندارند، اما به راحتی از اشتباهات و خطاهای خود می‌گذرند!

 

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ برگزار شد، از شرکت کنندگان خواسته شد تا برآورد کنند یک گروه از متقاضیان MBA بعدها در زندگی بر اساس نمرات خود در آزمون،مصاحبه و مقالات و تجربه کاری، به چه درجه‌ای از موفقیت دست پیدا می‌کنند. تمام شرکت کنندگان به جز کسانی که در گروه کنترل بودند،

 

در یک دوره آموزشی شرکت کردند. یک گروه قضاوت و پیش‌بینی خود را در مورد عملکرد آینده ۱۵ دانش آموز ارائه کردند و سپس راجع به دقت کار خود بازخوردهایی را دریافت کردند. درحالی که گروه دوم عملکرد یک مدل آماری را مشاهده کردند و گروه سوم هر دو گروه قبلی را مورد نظارت و بررسی قرار دادند و اطلاعات و آمار را با زندگی واقعی مقایسه کردند.

 

در مجموعه بعدی شامل ۱۰ کآزمایش، محققان به شرکت کنندگان وعده دادند که اگر پیش‌بینی آن‌ها به میزان ۵ درصد با نتیجه واقعی مطابقت داشته باشد، یک دلار دریافت می‌کنند و سپس از آن‌ها خواسته شد تا از بین مدل آماری و یا تکیه بر قضاوت، یک روش را برگزینند. در هر دو گروه کنترل

 

و گروهی که بازخورد نظرات و قضاوت خود را دریافت کردند، دو سوم از شرکت کنندگان از مدل استفاده کردند. در دو گروهی که مدل را در محل کار بررسی کردند، تنها در حدود یک چهارم از شرک۱ت کنندگان از مدل استفاده کردند.

 

چرا چنین اتفاقی افتاد؟ آیا مدل بد بوده؟ کاملا برعکس! الگوریتم حتی به میزان ۱۵ درصد بهتر از انسان عمل کرد و کسانی که از آن اجتناب کردند، می‌توانستند با استفاده از آن ۲۹ درصد پول بیشتری به جیب بزنند. سوالات نظرسنجی بعدا نشان داد که شرکت کنندگان وقتی پیش‌بینی‌های نه چندان خوب خود را مشاهده کردند،

 

اعتماد به نفس و ایمان خود را از دست ندادند، اما به محض این‌که متوجه شدند الگوریتم دچار خطاهایی شده، به سرعت دست از آن کشیدند و به کلی اعتماد خود را به آن از دست دادند.تیم مسی نشان داد که مردم درک بهتری از خود دارند و عملکرد خود را در یادگیری از اشتباهات و بهبود و ارتقا در طول زمان بهتر ارزیابی کردند.

 

در آزمایش دوم، آن‌ها تصمیم به بررسی این نکته گرفتند که آیا مردم در صورت داشتن کنترل بر روی الگوریتم‌ها، حاضر به استفاده از آن‌ها هستند یا خیر. آنها از بیش از ۸۰۰ شرکت کننده خواستند تا عملکرد دانش آموزان مقطع متوسطه را در آزمون ریاضی استاندارد با توجه به اطلاعات خاص دانش آموزان براورد کنند. این بار، شرکت کنندگان دریافتند که پیش‌بینی ها با میانگین، ۱۷٫۵ درصد اختلاف داشتند.

 

این مطالعه پس از آن شرکت کنندگان را به چهار گروه زیر دسته بندی کرد؛ یک گروه کنترل که پیش‌بینی‌های الگوریتم‌را می‌پذیرفتند، گروه‌هایی که می توانستند نتایج مدل را به میزان دو درصد، پنج درصد و ۱۰ درصد تغییر دهند و سپس از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا در صورت نیاز به کمک الگوریتم، درخواست بدهند.

 

تنها ۴۷ درصد از افراد گروه نتوانستند توصیه‌های الگوریتم را تغییر دهندو این درحالی است که ۷۱ درصد از آن‌ها تنها توانستند نتایج را به میزان دو و پنج درصد تغییر دهند و ۶۸ درصد نیز توانستند ۱۰ درصد نتایج را بالا پایین کنند.نتیجه چیست؟ تحقیقات زیادی نشان می دهد که مدل های آماری دقیق‌تر از قضاوت‌های بنیادی هستند، اما اگر مردم به مدل‌هایی که ۱۰۰ درصد دقیق نیستند، اعتمادشان را از دست بدهند

 

دیگر این دستاورد کمک شایانی نخواهد کرد. همچنین مشاهده شد که اگر مردم بدانند که بر مدل‌های آماری و الگوریتم کنترل دارند، بهتر با قضیه کنار می‌آیند و خیالشان راحت می‌شود! دلیلی که باعث می‌شود مدل مسی از اهمیت بالایی برخوردار باشد، تاثیر آن بر حل مشکلات حاد اجتماعی است

 

و بر خلاف انسان‌ها، نمی‌توانند غرض‌ورزی های خود را در مسائل دخالت دهند و کار خود را حتی با میزان خطایی که وجود دارد، به خوبی انجام می‌دهند.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ