پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

از مغز مگس ها تصاویر سه بعدی گرفته شد

از مغز مگس ها تصاویر سه بعدی گرفته شد

از مغز مگس ها تصاویر سه بعدی گرفته شد 

تصاویر سه بعدی از مغز مگس ها گرفته شده است و این کار را محققان ژاپنی انجام داده اند. این برای اولین بار است که چنین کاری انجام می گردد. محققان دانشگاه توکیو ژاپن برای نخستین بار در جهان توانستند از سلول های عصبی مغز مگس ها یک تصویربرداری سه بعدی انجام دهند.

 

به منظور انجام این فرآیند بسیار پیچیده، ابتدا مغز مگس از سر او خارج می شود و سپس در یک محلول نقره ای رنگ قرار می گیرد و بعد با قرار دادن آن در معرض اشعه ایکس و نحوه پراکندگی این اشعه در جهات مختلف می توان یک نقشه سه بعدی از فعالیت سلول های مغزی مگس ها تهیه کرد.

 

در این شیوه، استفاده از رنگ نقره ای موجب جذب بالای اشعه ایکس می شود که در نهایت می توان مسیرهای عصبی را به خوبی نمایان کرد. نام این تکنیک «پرتونگاری مقطعی اشعه ایکس» است.محققان ژاپنی تصاویر بدست آمده با این تکنیک را با یک مدل رایانه ای تلفیق کرده اند تا موقعیت اتم ها در مغز مگس ها برآورد شود. 

 

در نهایت تصویری با وضوح ۶۰۰ نانومتر بدست آمد که نشان دهنده ۱۰۰ هزار نورون در مغز مگس است.  به گفته محققان ژاپنی تهیه این نقشه سه بعدی در حدود ۱۷۰۰ ساعات زمان برده است.البته تهیه نقشه سه بعدی از مغز مگس ها با وضوح بالاتر، مستلزم صرف زمان بسیار بیشتری است.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک