پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این روباه در صف دستگاه خودپرداز در روز روشن این روباه در صف دستگاه خودپرداز در روز روشن پیدایش یک ربات ماهی چراغ دار پیدایش یک ربات ماهی چراغ دار کدویی که کشاورزان و گینس را متعجب کرد (عکس) کدویی که کشاورزان و گینس را متعجب کرد (عکس) پسری که یک گاو را با مادرش اشتباه گرفته + تصویر پسری که یک گاو را با مادرش اشتباه گرفته + تصویر این مرد 55 ساله باید در خانه اش کوهنوردی کند + تصاویر این مرد 55 ساله باید در خانه اش کوهنوردی کند + تصاویر تصاویر جالب از جشن جنگ پرتقال در ایتالیا تصاویر جالب از جشن جنگ پرتقال در ایتالیا خانم گزارشگر با لباس عروس گزارش تهیه می کند (عکس) خانم گزارشگر با لباس عروس گزارش تهیه می کند (عکس) ۷ پیشگویی بزرگ تاریخ که درست از آب در آمدند + عکس ۷ پیشگویی بزرگ تاریخ که درست از آب در آمدند + عکس عکس های دیدنی از تزئین دیوارهای خانه با هزاران صدف عکس های دیدنی از تزئین دیوارهای خانه با هزاران صدف غذای فضانوردان در خارج از اتمسفر زمین چیست؟ (عکس) غذای فضانوردان در خارج از اتمسفر زمین چیست؟ (عکس) رکورد جهانی فرو كردن سوزن در بدن این زن + عکس رکورد جهانی فرو كردن سوزن در بدن این زن + عکس اقدام باورنکردنی خواننده زن مشهور برای خوش اندامی + عکس اقدام باورنکردنی خواننده زن مشهور برای خوش اندامی + عکس مرد مقدس و معروف در آغوش دو دختر جوان! (عکس) مرد مقدس و معروف در آغوش دو دختر جوان! (عکس) شغل و اعتیاد عجیب این خانم شغل و اعتیاد عجیب این خانم اولین دوقلوهای سیاه و سفید دنیا + تصویر اولین دوقلوهای سیاه و سفید دنیا + تصویر لباس زنانه عجیب که تبدیل به آفتاب‌پرست و طاووس می‌شود لباس زنانه عجیب که تبدیل به آفتاب‌پرست و طاووس می‌شود مشکلات اعتیاد به سلفی! +عکس مشکلات اعتیاد به سلفی! +عکس ساختمانی که با نقاشی های عجیب معروف شد (عکس) ساختمانی که با نقاشی های عجیب معروف شد (عکس) دکتر ایرانی برجسته ترین دانشمند جهان شد + عکس دکتر ایرانی برجسته ترین دانشمند جهان شد + عکس دختری نام خواننده مورد علاقه اش را روی پیشانیش حک کرد دختری نام خواننده مورد علاقه اش را روی پیشانیش حک کرد

از مغز مگس ها تصاویر سه بعدی گرفته شد

از مغز مگس ها تصاویر سه بعدی گرفته شد

از مغز مگس ها تصاویر سه بعدی گرفته شد 

تصاویر سه بعدی از مغز مگس ها گرفته شده است و این کار را محققان ژاپنی انجام داده اند. این برای اولین بار است که چنین کاری انجام می گردد. محققان دانشگاه توکیو ژاپن برای نخستین بار در جهان توانستند از سلول های عصبی مغز مگس ها یک تصویربرداری سه بعدی انجام دهند.

 

به منظور انجام این فرآیند بسیار پیچیده، ابتدا مغز مگس از سر او خارج می شود و سپس در یک محلول نقره ای رنگ قرار می گیرد و بعد با قرار دادن آن در معرض اشعه ایکس و نحوه پراکندگی این اشعه در جهات مختلف می توان یک نقشه سه بعدی از فعالیت سلول های مغزی مگس ها تهیه کرد.

 

در این شیوه، استفاده از رنگ نقره ای موجب جذب بالای اشعه ایکس می شود که در نهایت می توان مسیرهای عصبی را به خوبی نمایان کرد. نام این تکنیک «پرتونگاری مقطعی اشعه ایکس» است.محققان ژاپنی تصاویر بدست آمده با این تکنیک را با یک مدل رایانه ای تلفیق کرده اند تا موقعیت اتم ها در مغز مگس ها برآورد شود. 

 

در نهایت تصویری با وضوح ۶۰۰ نانومتر بدست آمد که نشان دهنده ۱۰۰ هزار نورون در مغز مگس است.  به گفته محققان ژاپنی تهیه این نقشه سه بعدی در حدود ۱۷۰۰ ساعات زمان برده است.البته تهیه نقشه سه بعدی از مغز مگس ها با وضوح بالاتر، مستلزم صرف زمان بسیار بیشتری است.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ