پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

اقدام عجیب یک زن که لذت زندگی را در خطر كردن میداند اقدام عجیب یک زن که لذت زندگی را در خطر كردن میداند شجاع ترین و اولین خانم گاو باز (عکس) شجاع ترین و اولین خانم گاو باز (عکس) چندش آورترین و عجیب ترین ناخن هایی که دیده اید + عکس چندش آورترین و عجیب ترین ناخن هایی که دیده اید + عکس عشق پیری به کله این پیر زن دی جی زده عشق پیری به کله این پیر زن دی جی زده روش مطالعه و درس خواندن در آخرین هفته امتحانات روش مطالعه و درس خواندن در آخرین هفته امتحانات چه چیزهایی درباره روانشناسی خوشتیپی میدانید چه چیزهایی درباره روانشناسی خوشتیپی میدانید زایمان به سبک چینی در وسط خیابان!! +عکس زایمان به سبک چینی در وسط خیابان!! +عکس عروسی دسته جمعی در جنوب شرقی چین +عکس عروسی دسته جمعی در جنوب شرقی چین +عکس دختر دبیرستانی زیباترین دختر شایسته ژاپن شد + عکس دختر دبیرستانی زیباترین دختر شایسته ژاپن شد + عکس با پولدارهای جهان عرب آشنا شوید +عکس با پولدارهای جهان عرب آشنا شوید +عکس زنانی که در دنیای تجارت به شهرت جهانی رسیده اند +عکس زنانی که در دنیای تجارت به شهرت جهانی رسیده اند +عکس ماجراهای جالب آقای گرفتار با 11 زن و 30 فرزند!! + عکس ماجراهای جالب آقای گرفتار با 11 زن و 30 فرزند!! + عکس دختر دانشجو به خاطر تجاوز جنسی رختخوابش را با خود حمل می کند دختر دانشجو به خاطر تجاوز جنسی رختخوابش را با خود حمل می کند گوسفند عجیب شب تاب هم به تولید انبوه می رسد (عکس) گوسفند عجیب شب تاب هم به تولید انبوه می رسد (عکس) از این آدم های منفی دوری کنید از این آدم های منفی دوری کنید کشف موجودی خارق‌ العاده و عجیب در اعماق زمین کشف موجودی خارق‌ العاده و عجیب در اعماق زمین وقتی خلاقیت به باند یک فرودگاه گند میزند وقتی خلاقیت به باند یک فرودگاه گند میزند برای داشتن کلکسیون برگ های خشک برای داشتن کلکسیون برگ های خشک ماجرای جالب و خواندنی شاه عباس و شیخ بهایی!! ماجرای جالب و خواندنی شاه عباس و شیخ بهایی!! اتفاق عجیب برای یک دختر 17 ساله آمریکایی اتفاق عجیب برای یک دختر 17 ساله آمریکایی

معیارهای یک ازدواج موفق را بشناسیم

معیارهای یک ازدواج موفق را بشناسیم

معیارهای یک ازدواج موفق را بشناسیم 

وقتی همسر انتخاب می کنید یعنی قبول می کنید با شخصی برای ادامه عمر زیر یک سقف زندگی کنید,با وی صاحب فرزند شوید و خانواده تشکیل دهید. از آنجایی که ما انسان ها، موجودات پیچیده ای هستیم و هریک دارای افکار خاصی می باشیم، ازدواج تبدیل به موضوعی پیچیده شده است.ما باید معیارهای یک ازدواج موفق را بدانیم. بنابراین برای داشتن ازدواجی نسبتا موفق، باید پیش از آن، پیرامون 6 موضوع اساسی صحبت شود.

 

1- وضعیت مالی

به نظر می رسد گفتگو در خصوص مسائل مالی چندان رومانتیک نیست و حتی تا حدی سطحی می باشد.اما بنابر تحقیقات، اولین دلیل اغلب طلاق ها، مسائل مالی است. امروزه هر دو طرف ازدواج، شغل و منابع مالی خود را دارند، بنابراین پیش از ازدواج در مورد اینکه چه کسی مسئول اصلی درآمد خانواده و همچنین مدیریت منابع مالی خانه است باید گفتگو شود.

 

یا که اگر اوضاع مالی به هم بریزد، طرفین ممکن است چه واکنشی از خود بروز دهند. در خصوص تمام این مسائل باید شفاف صحبت شود.

 

2- نحوه مجادله

جروبحث بخش اجتناب ناپذیر زندگی زناشویی است اما چیزی که مهم است، شکل و نحوه این مشاجره می باشد. بر اساس مطالعات، مشاجره و بحثی که از الگوی تقاضا و امتناع تبعیت کند، روش  نامطلوبی است که منجر به تخریب رابطه خواهد شد.

 

این بدین معناست که طرف تقاضا کننده در موقعیت ضعف و شخص امتناع کننده در موقعیت قدرت قرار می گیرد.در نتیجه، رابطه دچار عدم توازن شده و به سمت تخریب پیش می رود. بنابراین، لازم است هر دو طرف در این خصوص یکدیگر را بشناسند و درست تصمیم گیری کنند.

معیارهای یک ازدواج موفق را بشناسیم

3- شخصیت و مفهوم آن

گاهی اوقات تغییر شخصیت افراد ممکن است منجر به بروز اختلاف در زندگی زناشویی شود.تحقیقات نشان داده است، اگر طرفین یک رابطه، شخصیت و خصوصیات اخلاقی-رفتاری را عنصری پیوسته در حال تغییر بدانند، مذاکره کنندگان بهتری خواهند بود و تغییرات را بهتر می پذیرند.

 

در ضمن، این افراد تمایل بیشتری به یادگیری، افزایش شعور و درک خود داشته و سعی می کنند از شکست های گذشته، درس بگیرند.در مقابل، کسانی که خصوصیات شخصیتی را امری ثابت در نظر می گیرند، اعتقاد زیادی به تغییر نداشته و برای آن تلاش نمی کنند.

 

بنابراین پیش از ازدواج بهتر است، طرفین عقاید یکدیگر در خصوص شخصیت را بدانند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

 

4- انتظارات

ازدواج در تحلیل نهایی، یک شراکت بوده که براساس نیازهای احساسی طرفین، می تواند اشکال مختلف به خود بگیرد. بنابراین، طرفین باید بطور مفصل و دقیق انتظارات خود را از همسر آینده بیان کنند.

 

5- تجربیات کودکی

در مورد سختی های زمان کودکی خود به ویژه اگر دوران کودکی خوبی را نگذرانده اید، با شریک آینده زندگی خود صحبت کنید. این کار نه تنها موجب شرمندگی نیست، بلکه به طرفین کمک می کند تا بهتر بتوانند دلایل رفتار ها و واکنش های یکدیگر را نسبت به موضوعات مختلف درک کنند.

 

6- نحوه تربیت کودکان

در مورد مسائل مختلف مربوط به پرورش و تربیت کودکان مانند توبیخ کردن، نظم و قانون، انتظارات و نحوه برخورد با آنان، با همسر آینده خود صحبت کنید.

 

برای مثال ببینید که جزء کدام دسته از پدر و مادر ها هستید؛ آیا از آن دسته هستید که تمایل دارید بایدها و نبایدها را به فرزند خود دیکته کنید و یا اینکه دوست دارید آن ها خودشان تجربه کرده و رشد کنند.

 

بنابراین، اگر با هم اختلاف نظر زیادی داشتید ، بی تفاوت از آن نگذرید. زیرا، اختلاف بر سر تربیت کودکان یکی دیگر از موارد بسیار مهمی است که می تواند منجر به جدایی زن و شوهر شود. 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ