پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

آرزوی بچگی تبدیل به یک کامیون جرثقیل دار شد (عکس) آرزوی بچگی تبدیل به یک کامیون جرثقیل دار شد (عکس) هنرپیشه شدن کوچکترین و کوتاه ترین زن جهان + عکس هنرپیشه شدن کوچکترین و کوتاه ترین زن جهان + عکس صید موجودی عجیب و وحشتناک در تایلند ! + تصاویر صید موجودی عجیب و وحشتناک در تایلند ! + تصاویر تصاویری جالب مزایده کیک عروسی ملکه الیزابت انگلستان تصاویری جالب مزایده کیک عروسی ملکه الیزابت انگلستان این زن چینی همه چیز را می خورد +عکس این زن چینی همه چیز را می خورد +عکس بخشش خیانت همسر به شرط فیسبوک (عکس) بخشش خیانت همسر به شرط فیسبوک (عکس) ازدواج جالب یک کارتن خواب با دختری تحصیل کرده ازدواج جالب یک کارتن خواب با دختری تحصیل کرده نحوه انداختن سبزه عید نوروز! نحوه انداختن سبزه عید نوروز! مردی به علت زشت بودن زنش او را طلاق داد مردی به علت زشت بودن زنش او را طلاق داد رکوردهای عجیب و خارق العاده ثبت شده در گینس رکوردهای عجیب و خارق العاده ثبت شده در گینس در سال جدید دور این افراد را خط بکشید! در سال جدید دور این افراد را خط بکشید! محکوم شدن مرد به حبس ابد به خاطر حرکت عجیبش + عکس محکوم شدن مرد به حبس ابد به خاطر حرکت عجیبش + عکس خطرناک ترین گیاهان دنیا + عکس خطرناک ترین گیاهان دنیا + عکس روش جدید بردن عروس خانم به خانه بخت +عکس روش جدید بردن عروس خانم به خانه بخت +عکس نامه جادویی این دختر باعث آشنایی 2 خانواده شد + عکس نامه جادویی این دختر باعث آشنایی 2 خانواده شد + عکس تهران قدیم و پهلوان ‌هایش : عکس تهران قدیم و پهلوان ‌هایش : عکس جنین سنگی 40 ساله در شکم پیرزن (+عکس) جنین سنگی 40 ساله در شکم پیرزن (+عکس) تصاویری که گمان می کردند قلابی است تصاویری که گمان می کردند قلابی است پلیس راهنمایی رانندگی که سر چهار راه ها میرقصد +عکس پلیس راهنمایی رانندگی که سر چهار راه ها میرقصد +عکس این دختر بعد از 130 سال جنازه اش سالم مانده است (عکس) این دختر بعد از 130 سال جنازه اش سالم مانده است (عکس)

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر 

اگر فکر می کنید فقط در کشور ما است که مترو مزدحم از جمعیت است اشتباه فکر می کنید,در کشور ژاپن مترو بسیار شلوغ تر از ایران است. شبکه ریلی ژاپن به خوبی و دقیق بودن در سراسر جهان شناخته شده است. در پایتخت این کشور یعنی توکیو، حدود 40 میلیون مسافر هرروزه از شبکه راه آهن استفاده می کنند،

 

بسیار بیشتر از سایر روش های حمل و نقل مثل اتوبوس و اتومبیل های شخصی. از این تعداد 22% یا 8.7 میلیون نفر از مترو استفاده می کنند.شبکه متروی ژاپن، حمل و نقل عجیبی است. در بیشتر ایستگاه ها قطارها به فاصله 5 دقیقه از هم می آیند، به طور متوسط و در ساعات شلوغی، آن ها هر 2-3 دقیقه می آیند.

 

یعنی تقریبا 24 قطار در ساعت در یک مسیر حرکت می کنند. باوجود تعداد زیاد قطارها، مترو بسیار پرجمعیت است. به خصوص در ساعات شلوغی. همان طور که می بینید تقریبا در همه آن ها جمعیت بسیار بیشتر از ظرفیت قطار (حدود 200%) سوار می شوند.برای اینکه این تعداد دو برابر از مسافران در قطار جای بگیرند،

 

ایستگاه، افراد غیررسمی را تحت عنوان «اوشیا» یا «هل دهنده» استخدام می کرد تا افراد را تا حد ممکن در قطارهای مترو بچپانند. این افراد که دستکش های سفید داشتند واقعا افراد را به داخل قطار هل می دادند تا جایی که درها بسته شود. شاید باورنکردنی باشد ولی واقعا باید تصاویر زیر را ببینید تا باور کنید.

 

زمانی که برای اولین بار این افراد به ایستگاه های توکیو آورده شدند به آن ها ماموران نظم مسافران گفته می شد و بیشتر آن ها دانشجویانی بودند که به صورت پاره وقت کار می کردند. امروزه «هل دهنده» ای به صورت اختصاصی وجود ندارد و کارکنان ایستگاه و کارگران پاره وقت این نقش را در ساعات شلوغی پر می کنند.

 

اگرچه این پدیده ژاپنی یعنی هل دهنده ها در اصل ریشه گرفته از نیویورک سیتی در امریکا در یک قرن پیش است. آن ها زیاد دوست داشتنی نبودند زیرا مسافران را به زور هل می دادند و با شدت و خصومت به داخل قطار پرتاب می کردند. خشونت آن ها گاهی آن قدر زیاد بود که تیتر خبرهای ملی می شد.

 

کم کم با ظهور کنترل های در اتوماتیکی و باز و بسته شدن اتوماتیک درها، استفاده از این افراد هم کمتر و کمتر می شد، تا دهه 1920 که شغل خود را از دست دادند.اخیرا در سال 2012، عکاس هنگ کنگی «مایکل ولف» مجموعه عکسی با نام «فشردگی توکیو» تهیه کرده و در آن از جراحات و دردی که در چهره مسافرانی

 

که به پنجره فشرده شده اند عکاسی کرده است. این عکس ها نشان می دهد وضعیت داخل مترو تا چه اندازه وحشتناک و شرم آور است. افراد آن قدر به هم چسبیده اند و همدیگر را له کرده اند که بیشترشان از لحاظ فیزیکی نمی توانند حرکت کنند و افراد کوتاه قد از خطر خفگی رنج می برند.

 

پیاده شدن در ایستگاه مورد نظر نیازمند قدرت و اراده زیادی است و خطرات آتش سوزی و تخلیه اضطراری مسائل جدی هستند.

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

مترو شلوغ ژاپن

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

شغل عجیب در متروهای شلوغ ژاپن به روایت تصویر

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک