پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عروسی احساسی و متفاوت برای دختر 11 ساله (عکس) عروسی احساسی و متفاوت برای دختر 11 ساله (عکس) داستان ماجراجویی زن موتور سوار ایرانی +عکس داستان ماجراجویی زن موتور سوار ایرانی +عکس عکس هایی تکان دهنده از فداکارترین پدرهای جهان عکس هایی تکان دهنده از فداکارترین پدرهای جهان نتیجه عمل زيبايي جدید کيم کارداشيان +عکس نتیجه عمل زيبايي جدید کيم کارداشيان +عکس این مرد خود را به عنوان غذا پیش ببر انداخت (عکس) این مرد خود را به عنوان غذا پیش ببر انداخت (عکس) آشنایی با زنان موفق در دنیای وب و تکنولوژی + عکس آشنایی با زنان موفق در دنیای وب و تکنولوژی + عکس وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس وقتی اعضای بدن مردگان بازیچه دست دانشجویان ایرانی میشود وقتی اعضای بدن مردگان بازیچه دست دانشجویان ایرانی میشود زنی عجیب که فقط زیر نور شمع می تواند با شوهرش باشد زنی عجیب که فقط زیر نور شمع می تواند با شوهرش باشد دختر شایسته 2013 که روزی زشت ترین دختر مدرسه بود دختر شایسته 2013 که روزی زشت ترین دختر مدرسه بود اقدام جسورانه این خانم در آغاز سال نو (عکس) اقدام جسورانه این خانم در آغاز سال نو (عکس) زمانی که یک دختر جوان خودش را به عروسک باربی می کند! + عکس زمانی که یک دختر جوان خودش را به عروسک باربی می کند! + عکس کاهش وزن خیره کننده این خانم ایرلندی +عکس کاهش وزن خیره کننده این خانم ایرلندی +عکس یک راننده وارث اموال شاه ایران شد +عکس یک راننده وارث اموال شاه ایران شد +عکس زنی که نخستین سکس‌شاپ جهان را تاسیس کرد + عکس زنی که نخستین سکس‌شاپ جهان را تاسیس کرد + عکس قدردانی دیدنی باورنکردنی سگ از ناجی جانش + عکس قدردانی دیدنی باورنکردنی سگ از ناجی جانش + عکس گرانترین مراسم عروسی تاریخ جهان +عکس گرانترین مراسم عروسی تاریخ جهان +عکس این خانم مدرسه نرفت اما 4 میلیارد درآمد کسب کرد + عکس این خانم مدرسه نرفت اما 4 میلیارد درآمد کسب کرد + عکس نوشته های بسیار جالب و پر معنا نوشته های بسیار جالب و پر معنا شیرین کاری غیر معمول با رول پلاستیکی (عکس) شیرین کاری غیر معمول با رول پلاستیکی (عکس)

قدیمی ترین سنگ جهان و حقایق جالب

قدیمی ترین سنگ جهان و حقایق جالب

قدیمی ترین سنگ جهان و حقایق جالب 

قدیمی ترین سنگ جهان توسط دیرینه شناسان مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که حدود 4 میلیارد سال سن دارد. دانشمندان با بررسی مسائل ناشناخته پیرامون تاریخ اولیه پوسته زمین توانستند سن دقیق قدیمی ترین واحد سنگی را که به ۴٫۰۲ میلیارد سال پیش بر می گردد، بدست آورند.

 

یافته ها حاکی از آن است که زمین در سال های نخست تولدش توسط یک سطح پوسته مانند اقیانوسی تحت پوشش قرار گرفته بود.

قدیمی ترین سنگ جهان و حقایق جالب

نمونه هایی از قدیمی ترین سنگ زمین که سن آن بطور دقیق محاسبه شد

 

یافته های محققان دانشگاه آلبرتا نشان می دهد که زمین در سال های نخست توسط یک سطح پوسته مانند اقیانوسی تحت پوشش قرار گرفته بود. جس رمنیک محقق ارشد گفت: این یافته اطلاعات بسیار مهمی در خصوص نحوه‌ی شکل گیری اولین قاره ها، ارائه می دهد. ما مجبوریم تمامی داده های مربوطه را به دلیل قدمت زیاد نمونه ها به دقت مورد بررسی قرار دهیم.

 

داده های اندکی حول اتفاقاتی که در آن سال ها روی زمین به وقوع می پیوست، در دست می باشد. در واقع، سه نقطه روی کره زمین وجود دارد که در آنها آثاری از سنگ ها و مواد معدنی با قدمت بیش از چهار میلیارد سال مشاهده شده است. این نقاط عبارتند از: بخش شمالی کبک در کانادا،

 

دانه های ریز معدنی در غرب استرالیا، فرآیند شکل گیری سنگ در بخش های شمال غربی کانادا از جمله نقاطی هستند مورد مطالعه قرار گرفتند.پیداست که قدیمی ترین سنگ ها در حدود چهار میلیارد سال قبل به وجود آمدند، اما دگرگونی های منحصر بفرد روی سنگ رمنیک نشان از وجود دانه های سیلیکات زیکونیوم دارد،

 

پس جای شکی در مورد زمان شکل گیری آن باقی نمی ماند. نمونه مورد مطالعه به هنگام تحقیقات میدانی دکتر تام چاکو در ۳۰۰ کیلومتری شمال یلونایف یافت شد. رمنیک اخیراً دوره دکتری خود را در دانشگاه آلبرتا به پایان رساند. وی همچنین در موسسه علوم کارنگی شهر واشنگتن مشغول به فعالیت میباشد.

 

رمنیک گفت: سیلیکات زیکونیوم نه تنها اطلاعاتی درباره قدمت در اختیار ما گذاشته بلکه سایر اطلاعات ژئوشیمیایی مورد استفاده در این مقاله را هم فراهم آورده است. سنگ ها و سیلیکات زیکونیوم منبع اطلاعاتی مهمی برشمرده می شوند. سیلیکات زیکونیوم آثار شیمیایی اش را حفظ کرده

 

و حاوی یک سری اطلاعات سنی می باشد که رویدادهای زمینی تاثیری روی آنها نمی گذارد. علاوه بر این، خود سنگ اطلاعات شیمیایی دارد که سیلیکات زیکونیوم از آن بی بهره است.

قدیمی ترین سنگ جهان و حقایق جالب

قدیمی ترین سنگ ها در حدود چهار میلیارد سال قبل به وجود آمدند

 

وی در توضیحاتش به این نکته اشاره کرد که خاصیت شیمیایی خود سنگ ها مشابه سنگ هایی است که امروزه در ایسلند شکل می گیرند و البته میان پوسته اقیانوسی و قاره ای انتقال می یابد. در حقیقت، ایسلند به عنوان قیاسی برای نحوه ی ایجاد پوسته های قاره ای در نظر گرفته می شود.

 

“رمنیک” اعلام کرد: «ما سنگ را به منظور تجزیه و تحلیل آثار شیمیایی بررسی کردیم تا به شیوه تاثیرگذاری ماگما بر سنگ های پیرامون دست یابیم. همچنین تا زمان سرد شدن ماگما، سنگ های اطراف آن ذوب شده اند. ما شواهدی دال بر وقوع این رویداد در اختیار داریم.»

 

“رمنیک” معتقد است که عدم وجود آثار پوسته قاره ای در این سنگ، پرسش های بسیاری را مطرح می کند. یکی از بزرگترین چالش های پیش روی زمین شناسان این است که با نگاه به گذشته ی زمین، کمیت و کیفیت شواهد موجود تقلیل می یابد. زمین پیوسته خود را بازیابی می کند.

 

پوسته تغییر شکل داده و ذوب می گردد و در طی این فرآیندها، شواهد تاریخی کارآیی خود را از دست می دهند. وجود قاره ها در بالای آب که در معرض اتمسفر قرار دارند، پیامدهای بزرگی بر خاصیت شیمیایی اتمسفر، وجود و یا عدم وجود حیات اعمال می کند. تعداد قاره ها تأثیر شیمیایی شگرفی بر فعالیت های زیرزمینی (هسته و گوشته) و فعالیت های سطح زمین (اتمسفر و بیوسفر) می گذارد.

 

بازخوردهای پیوسته ای میان شیمی و زمین شناسی وجود دارد. گرچه مسائل ناشناخته بسیاری باید مورد کاوش قرار گیرند، اما این تنها یک نمونه از همه آن چیزهایی است که پیچیدگی هایی را در پی دارد.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ