پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

فواید کوتاه کردن مو در فواصل زمانی کوتاه

مجموعه : نکات سلامت مو

فواید کوتاه کردن مو در فواصل زمانی کوتاه

فواید کوتاه کردن مو در فواصل زمانی کوتاه 

اگر موهای خود را در فواصل زمانی کوتاه کنید می توانید موی سالمی داشته باشید و همچنین از رشد آن نیز راضی باشید. احتمالا همیشه آرایشگر شما می گوید باید حداقل هر شش هفته یکبار برای کوتاه و مرتب کردن موهای خود به آرایشگاه بروید . اگر قصد بلند کردن موهای خود را دارید ،

 

این ایده خیلی مناسب به نظر نمی رسد . اما حق با آرایشگر شماست . کوتاه کردن موها به طور منظم سلامت آنها را تضمین می کند و به آنها اجازه می دهد رشد بیشتری از نظر طولی و بدون آزار موخوره ها داشته باشند . البته باید بدانید کوتاه کردن موها در تسریع رشد نقشی ندارد .

 

موخوره

یک رشته مو از لایه های مختلفی تشکیل شده است . لایه ی خارجی یا همان لایه ی شاخی از لایه های ظریف و شکننده ی درونی مثل یک زره محافظت می کند . وقتی لایه ی شاخی آسیب می بیند ، لایه ی دورنی حل شده و مو به صورت طولی به چند شاخه تقسیم شده و موخوره را بوجود می آورد . این موخوره در طول یک رشته مو به سمت محل رویش به مرور زمان پیشرفت می کند و سرانجام مو را از بین می برد .

 

مبارزه با موخوره ها

اگر موهای خود را مرطوب نگه دارید و با آن به صورت ملایم رفتار کنید ، پیدایش موخوره تا حد چشمگیری کاهش می یابد . اگر موخوره بوجود آمد ، می توانید آن را موقتا بوسیله ی یک نرم کننده ی مناسب ، مثل محصولات ساخته شده از موم عسل ، به هم بچسبانید . اما این روش کاملا موقتی است . برای خلاص شدن از موخوره ها و پیشرفت آنها ، باید قسمت آسیب دیده مو را بزنید .

 

ملاحظات

هرچند ایده کوتاه کردن منظم موها به ظاهر بسیار مناسب است ، در عمل باید مراقب باشید تا میزان زیادی از موها از بین نروند . اگر هر بار دقیقا به همان میزان رشد مو را کوتاه نمایید ، انگار هیچ رشدی نداشته و هیچوقت بلند نمی شوند . پس هر بار که به آرایشگاه مراجعه می کنید ، به آرایشگر خود میزان کوتاهی را گوشزد نمایید .

 

پیشنهادات

کارهای زیادی برای افزایش رشد موهای خود نمی توانید انجام دهید . کوتاهی مو تنها روی میزان شکنندگی و ظاهر سلامت آن موثر است . بهتر است همیشه کوتاهی را قبل از خشک و شکننده شدن مو انجام دهید .

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ