پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

اقدام جالب معلم هنر برای ساکت کردن دانش آموزان (عکس) اقدام جالب معلم هنر برای ساکت کردن دانش آموزان (عکس) اظهارات احمقانه مرد آمریکایی : ازدواج و روابط جنسی با ماشین!! اظهارات احمقانه مرد آمریکایی : ازدواج و روابط جنسی با ماشین!! حتما که نباید شاگرد انیشتین باشیم! حتما که نباید شاگرد انیشتین باشیم! ستاره ها چگونه عاشق شدند؟ ستاره ها چگونه عاشق شدند؟ مشکلات لنگ درازترین دختر جهان (عکس) مشکلات لنگ درازترین دختر جهان (عکس) این چیزها که می بینید از توالت آلوده تر هستند ! این چیزها که می بینید از توالت آلوده تر هستند ! جملات زیبا و آموزنده از بزرگان جهان سری شهریور جملات زیبا و آموزنده از بزرگان جهان سری شهریور گرفتن ماهی از آب فاضلاب شهری در تگزاس + عکس گرفتن ماهی از آب فاضلاب شهری در تگزاس + عکس خیابانی که با هزاران عکس مستهجن پوشانده شد +عکس خیابانی که با هزاران عکس مستهجن پوشانده شد +عکس این پیرزن نابینا ظهور داعش را 20 سال قبل پیش بینی کرده بود +عکس این پیرزن نابینا ظهور داعش را 20 سال قبل پیش بینی کرده بود +عکس با جذاب ترین و زیباترین زنان روسیه آشنا شوید (عکس) با جذاب ترین و زیباترین زنان روسیه آشنا شوید (عکس) این فستیوال جالب ژاپنی را ببینید این فستیوال جالب ژاپنی را ببینید جدیدترین عکسهای الهام عرب مهمان جنجالی ماه عسل جدیدترین عکسهای الهام عرب مهمان جنجالی ماه عسل چطور با مرگ نزدیکان خود کنار بیاییم؟ چطور با مرگ نزدیکان خود کنار بیاییم؟ وقتی دست مردان خیانتکار اینگونه رو می شود + عکس وقتی دست مردان خیانتکار اینگونه رو می شود + عکس جذاب و خوش تیپ ترین زنان شاغل جهان را ببینید جذاب و خوش تیپ ترین زنان شاغل جهان را ببینید عکس قبیله زنان و مردان کاملا برهنه عکس قبیله زنان و مردان کاملا برهنه نجات معجزه آسای مرد در حال سقوط از ساختمان +عکس نجات معجزه آسای مرد در حال سقوط از ساختمان +عکس ترفند جالب یک مرد برای خواستگاری از دخترمورد علاقه اش +عکس ترفند جالب یک مرد برای خواستگاری از دخترمورد علاقه اش +عکس غذای عجیب برگ سوخاری در ژاپن (+عکس) غذای عجیب برگ سوخاری در ژاپن (+عکس)

درباره فواید و آثار صلوات در زندگی

مجموعه : مذهبی

درباره فواید و آثار صلوات در زندگی

درباره فواید و آثار صلوات در زندگی 

ذکر صلوات بر پیامبر و خداوند بسیار ثواب دارد و در زندگی انسان هم خیلی تاثیرگذار است.برای همین است که صلوات همیشه توصیه شده است. یکی از سنت های اصیل و ارزشمند الله، صلوات بر پیامبر وآل او(صلی الله علیه و اله)است . صلوات بهترین ذکر برای برآوردن حاجات ، درمان امراض و رفع گرفتاری ها ست .

 

مسلمانان هر روز، حداقل 9 مرتبه در نماز های یومیه آن را بر زبان جاری می کنند. بیایید با ذکر صلوات ، خود را بیمه نماییم و ذکر صلوات را نصب العین خود قرار دهیم تا دعاهایمان مستجاب شود .حضرت علی (علیه السلام) فرمود : دعایی مستجاب است که در اول و آخر آن، بر محمد و آل او (صلی الله علیه و اله) صلوات فرستاده شود

 

پند های صلواتی

صلوات، بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است .

 

صلوات، تحفه ای از بهشت است .

 

صلوات، روح را جلا می دهد .

 

صلوات، عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند .

 

صلوات، نوری در بهشت است .

 

صلوات، نور پل صراط است .

 

صلوات، شفیع انسان است .

 

صلوات، ذکر الهی است .

 

صلوات، موجب کمال دعا و استجابت آن می شود .

 

صلوات، موجب کمال نماز می شود .

 

صلوات، موجب تقرب انسان است .

 

صلوات، رمز دیدن پیامبر در خواب است .

 

صلوات، سپری در مقابل آتش جهنم است .

 

صلوات، انیس انسان در عالم برزخ و قیامت است .

 

صلوات، جواز عبور انسان به بهشت است .

 

صلوات، انسان را در سه عالم بیمه می کند .

درباره فواید و آثار صلوات در زندگی

صلوات، انیس انسان در عالم برزخ و قیامت است

 

صلوات، از جانب خداوند رحمت است و از سوی فرشتگان پاک کردن گناهان و از طرف مردم دعا است .

 

صلوات، برترین عمل در روز قیامت است .

 

صلوات، سنگین ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می شود .

 

صلوات، محبوب ترین عمل است .

 

صلوات، آتش جهنم را خاموش می کند .

 

صلوات، زینت نماز است .

 

صلوات، گناهان را از بین می برد .

 

صلوات، فقر و نفاق را از بین می برد .

 

صلوات، بهترین داروی معنوی است .

 

چه خوب است که انسان همیشه اهل صلوات، باشد . چرا که پیامبر نیز دائم الصلوات ، بوده است.

 

چه خوب است که همیشه زبان انسان مشغول ذکر صلوات، باشد و فضای جامعه و محیط کار خود را معطّر به صلوات نمائیم. با ذکر صلوات، غم واندوه و حزن را از خود دور کنید .

 

با یک صلوات، نوری در بهشت برای خود بیا فرینید .

 

با یک صلوات گناهان خود را پاک وتولدی دیگر برای خود به وجود آورید .

 

با یک صلوات پاداش هفتادودو شهید را برای خود ثبت کنید .

 

حال ای برادران و خواهران گرامی ، حیف نیست که بجای صلوات با این همه ثواب و خواص خود را به اعمال بد وگفتاری که ادعا میکنیم حق است ولی نه تنها حق نیست بلکه باعث تیره شدن دلهایمان گردیده و به گزارش پارس ناز ما را از مسیر اهل بیت دور کرده مانع روزی ودوری از خداوند می گردد . 

درباره فواید و آثار صلوات در زندگی

صلوات، محبوب ترین عمل است

 

آثار صلوات

 درباره آثار و فواید صلوات، روایات بی شماری نقل شده که برخی از آنها عبارتند از :

 

الف(آثار اخروی صلوات)
۱- آمرزش گناهان
رسول خدا(ص) فرمود: «هر کس، هر روز از روی شوق و محبت به من سه مرتبه صلوات بفرستد، خدا گناهان او را در همان روز یا همان شب می آمرزد.»

 

۲- میزان در قیامت
از پیامبر اعظم(ص) روایت شده است که: «روز قیامت من میزان اعمال هستم؛ یعنی هر کسی که کفه گناهانش سنگین تر از کفه حسناتش باشد، من صلواتهایی را که برایم فرستاده، می آورم و در کفه حسناتش می گذارم، تا آن که کفه حسناتش سنگین تر شود.»

 

۳- دیدن بهشت
پیامبر(ص) فرمود:«هر کس در هر روز هزار صلوات بر من بفرستد، از دنیا نخواهد رفت تا جای خود را در بهشت ببیند.»

 

۴- واجب شدن شفاعت
در وصیت رسول ا…(ص) به امیر مؤمنان(ع) آمده: «یا علی !هر کس به من هر روز و هر شب صلوات بفرستد، شفاعتم بر او واجب می شود، اگرچه گناهانش از گناهان بزرگ باشد.»

 

۵- رفع عطش قیامت
خداوند به حضرت موسی (ع) وحی کرد: ای موسی !دوست داری که عطش قیامت تو را فرانگیرد و در مواقف آن روز تشنه نباشی؟ عرض کرد. بلی، ای پروردگار جهانیان. خطاب رسید امروز در دنیا بر حبیب من صلوات بفرست تا فردا از تشنگی قیامت ایمن باشی.»

 

ب( آثار دنیوی صلوات)
۱- دعای محجوب
از امام صادق(ع) نقل شده که «همیشه میان دعا و اجابت آن، حجاب و پرده ای می آید و حایل می شود. تا بر محمد(ص) صلوات فرستاده نشود، آن حجاب و حایل برطرف نمی شود.»

 

۲- ادای حاجت
در روایتی پیامبر(ص) فرمودند: «صلوات فرستادن شما بر من، باعث روا شدن حاجتهای شماست و خدا را از شما راضی می گرداند و اعمال شما را پاک و پاکیزه می کند.»

 

۳- رفع فقر
رسول ا…(ص) فرمود: «صلوات فرستادن، فقر را برطرف می کند.»(۷)

 

۴- رفع فراموشی
رسول خدا(ص) فرموده اند که: «هر کس چیزی را فراموش کرد، بر من صلوات بفرستد، تا آن موضوع یادش بیاید.»

 

۵- عافیت
و باز حضرت فرمود: «هر کس یک مرتبه صلوات بفرستد، خدا عافیت را بر او می گشاید»

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ