پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

انتخاب زیباترین دختر تهرانی در فیس بوک + عکس انتخاب زیباترین دختر تهرانی در فیس بوک + عکس مطالبی جالب درمورد انرژی درمانی مطالبی جالب درمورد انرژی درمانی عروسی که 62 سال از همسرش کوچک تر است..! عروسی که 62 سال از همسرش کوچک تر است..! عمل زیبایی این خانم و تبدیل شدنش به هیولا (عکس) عمل زیبایی این خانم و تبدیل شدنش به هیولا (عکس) اقدام عجیب یک زوج با خالکوبی روی بدن (+عکس) اقدام عجیب یک زوج با خالکوبی روی بدن (+عکس) آشنایی با خانه 25 میلیون دلاری در دل جنگل آشنایی با خانه 25 میلیون دلاری در دل جنگل ابراز عشق دختر شایسته 2015 دنیا به فوتبالیست ایرانی +عکس ابراز عشق دختر شایسته 2015 دنیا به فوتبالیست ایرانی +عکس زندگی عجیب این خانواده در هواپیما +عکس زندگی عجیب این خانواده در هواپیما +عکس تست هوش سرگرمی پیدا کردن تفاوت ها در تصاویر تست هوش سرگرمی پیدا کردن تفاوت ها در تصاویر آموزش جالب نقاشی روی لباس قدیمی آموزش جالب نقاشی روی لباس قدیمی عکس های دیدنی از دختر پرنده در حال پرواز عکس های دیدنی از دختر پرنده در حال پرواز بزرگترین کشتی تفریحی دنیا مرتفع تر از برج ایفل است بزرگترین کشتی تفریحی دنیا مرتفع تر از برج ایفل است ماجرای مانکن‌هایی که دستمال کاغذی می‌خورند تا چاق نشوند!! ماجرای مانکن‌هایی که دستمال کاغذی می‌خورند تا چاق نشوند!! هیچ وقت زود قضاوت نکن (عکس) هیچ وقت زود قضاوت نکن (عکس) دختر 21ساله‌ای که بخاطر بیماری عجیبش فقط 25 کیلوگرم وزن دارد..(عکس) دختر 21ساله‌ای که بخاطر بیماری عجیبش فقط 25 کیلوگرم وزن دارد..(عکس) ساخت گوشت مصنوعی به وسیله مدفوع انسان! ساخت گوشت مصنوعی به وسیله مدفوع انسان! شخصیت های منفی که باید از زندگی حذف شوند شخصیت های منفی که باید از زندگی حذف شوند این زن ۳۴ ساله 2 شوهر در یک خانه دارد + عکس این زن ۳۴ ساله 2 شوهر در یک خانه دارد + عکس تحمل درد بسیار برای داشتن پاهای زیبای دختران چینی تحمل درد بسیار برای داشتن پاهای زیبای دختران چینی پناهنده زن افغان که در ایران جراح زنان شد + عکس پناهنده زن افغان که در ایران جراح زنان شد + عکس

علت رنگ مشکی پرچم در گروه های تکفیری

علت رنگ مشکی پرچم در گروه های تکفیری

علت رنگ مشکی پرچم در گروه های تکفیری 

آیا تاکنون دقت کرده اید که رنگ پرچم تمامی گروه های تکفیری به رنگ مشکی است؟به نظر شما علت به کار بردن رنگ مشکی چیست؟ 

 

اغلب گروه های تندرو و تروریستی از گروه طالبان گرفته تا تشکیلات القاعده و شاخه‌های آن از پرچم سیاه رنگی استفاده کرده‌اند و گروه داعش نیز همین کار را با کمی تغییر انجام داده است.

 

در نمادها و پرچم‌های گروه‌های تکفیری از رنگ سیاه استفاده شده که نشان می‌دهد مهم‌ترین هدف حامیان غربی این گروه‌ها اسلام هراسی است.

 

یکی از مشخص ترین علامت این گروه پرچم سیاه و سفید؛ آراسته به حروف عربی است. اما چه عناصری ریشه این پرچم هستند و به چه دلیلی این گروه آن را برای خود انتخاب کرده است؟ در پرچم داعش و با کلماتی به رنگ سفید در بالای پرچم آمده است: هیچ خدایی جز الله وجود ندارد.

 

محمد فرستاده خدا است. این عبارت برای اعلام ایمان در سراسر جهان اسلام استفاده می‌شود و به عنوان شهادت به مسلمانی شناخته شده است.

 

در قسمت پایین یک دایره سفید دیده میشود که به روایتی شبیه مهر و موم زمان پیامبر اسلام (ص) است.پرچم‌های سیاه یا سفید یا تک رنگ یک سنت قدیمی در فرهنگ شرق باستان، عربی و اسلام بود که در حال حاضر گروه‌های تروریستی تکفیری و با سوءاستفاده از این سنت و برای مشروعیت بخشیدن به خود و یا بدنام کردن دین مبین اسلام، از این نماد بهره می‌برند.

 

به نظر چارلی وینتر، کارشناس ارشد بنیادگرایی در اندیشکده ضد افراط گرایی، کویلیوم، این پرچمی که داعش استفاده می‌کند، منحصر به این گروه نیست.

 

بسیاری از مردم درباره پرچم داعش که منحصر به این گروه است حرف می‌زنند، درحالیکه در واقع چنین چیزی وجود ندارد، به هر حال آنها از این پرچم برای بیان معانی دینی و سیاسی، سوءاستفاده می‌کنند.

 

پرچم داعش با تمام جزئیاتش، توسط گروه الشباب در سومالی و القاعده در شبه جزیره عربستان نیز استفاده می‌شود.وی در توضیح این رویکرد می‌افزاید:

 

داعش با استفاده از این نماد، متحدانی را جذب خود کرده، حتی زمانی که در یک زمینه غیر مرتبط با گروه ترویستی داعش استفاده می‌شود.

 

آنها قصد دارند تا خود را با جنبش‌های اسلامی دیگر هم‌تراز کنند و خود را در بافتی جهادی قرار دهند. اما گروه‌های تروریستی مانند داعش، با این پرچم که سمبل جهاد و اسلام‌گرایی است، خود را معرفی می‌کنند.

 

این کارشناس بنیادگرایی با تاکید بر اینکه کلمات استفاده‌شده در پرچم به نوبه خود هیچ نشانی از افراط گرایی ندارند، اما توسط افراطی‌ها مورد سواستفاده قرار گرفته که به نوعی می‌تواند آن را دزدی و سرقت دانست. عبارت شهادتین و مهر و موم پیامبر اسلام (ص) از نمادهای مهم میان تمامی مسلمانان است.

 

بنابراین داعش با در کنارهم قراردادن این نشانه‌ها که هیچ ارتباطی با اقدامات جنایتکارانه آنها ندارند، سعی می‌کنند قلمرو ایدئولوژیک خود را گسترش دهند، کاری که در انجام آن موفق نخواهند بود.

 

باید این نکته را در نظر گرفت که علمای مسلمانان اتفاق نظر دارند که اقدامات داعش مغایر با اسلام و روش پیامبر (ص) است و استفاده گروه داعش از مهر پیامبر (ص) به هدف نفوذ به درون جوامع اسلامی صورت گرفته است و اقدامات این گروه چیزی جز خدشه وارد کردن به میراث نبوی و اهانت تاریخی بزرگ نیست، زیرا اسلام دین محبت و صلح و انسانیت است.

 

اما بررسی رنگ‌ها و نمادهای به کار رفته در پرچم‌های گروه‌های تروریستی و شباهت‌های عجیب آنها، نکات قابل توجهی را در خود نهفته دارد. نخست آن که تمامی این پرچم‌ها، سیاه و سفید است و جز سیاه و سفید، هیچ رنگی در آنها به کار نرفته است؛ این در حالی است که پرچم‌های کشورهای اسلامی معمولا دارای تنوع رنگ و زیبایی خاصی هستند.

 

کاربرد سیاه و سفید و عدم استفاده از رنگ‌های دیگر، به نوعی از تفکر تکفیری این گروه‌های تروریستی حکایت دارد که دنیا را سیاه یا سفید می‌بینند و هیچ وضعیت سومی در تفکر وهابی و سلفی آنها جا ندارد؛ هرکه مانند آنها فکر کند سفید است و هر کس در هر مورد با آنها مخالف باشد، سیاه و مستحق مرگ به بدترین شیوه‌ها.

 

از سوی دیگر عدم استفاده از رنگ‌های متنوع، در ذهن بیننده خارجی این تصور را ایجاد می‌کند که اسلام که این گروه‌ها داعیه‌دار آن هستند، دینی خشن و آکنده از خشونت است و هیچ تنوع و تحولی را به رسمیت نمی‌شناسد.

 

اما نمادهای اصلی به کار رفته در این پرچم‌ها عبارتند از دو جمله مقدس لااله الا الله و محمد رسول الله و نیز تصویر شمشیر؛ که دو اصل اساسی اسلام را در کنار نماد خشونت قرار داده و اسلام را به خشن‌ترین شکل ممکن به بیننده معرفی می‌کند. به راستی این نوع معرفی اسلام، کار چه کسانی می‌تواند باشد؟

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ