پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

شهرداری که اشتباهآ به جای چمن ماری جوانا کاشت شهرداری که اشتباهآ به جای چمن ماری جوانا کاشت راه رفتن روی گدازه های جهنمی! +عکس راه رفتن روی گدازه های جهنمی! +عکس روش های درمانی عجیب و چندش آور +عکس روش های درمانی عجیب و چندش آور +عکس دختری 21 ساله با عجیب ترین چشمان دنیا !! + (عکس) دختری 21 ساله با عجیب ترین چشمان دنیا !! + (عکس) تحقیقات نشان داده اسپانیایی ها آدمخوار بودند تحقیقات نشان داده اسپانیایی ها آدمخوار بودند قدیمی ترین فرش هخامنشی جهان قدیمی ترین فرش هخامنشی جهان عکس های دختران زیبای نروژی در خدمت سربازی اجباری عکس های دختران زیبای نروژی در خدمت سربازی اجباری تصاویری از چهره و قد و اندام زیبای این دختر تصاویری از چهره و قد و اندام زیبای این دختر ازدواج تاسف بار پیرزن های همجنسگرای 90 ساله + عکس ازدواج تاسف بار پیرزن های همجنسگرای 90 ساله + عکس جشن سالگرد ازدواج زن و شوهر 98 ساله + عکس جشن سالگرد ازدواج زن و شوهر 98 ساله + عکس سوژه شدن روش عجیب خوابیدن یک مرد چینی 51 ساله + عکس سوژه شدن روش عجیب خوابیدن یک مرد چینی 51 ساله + عکس مردی که منتظر معشوقه اش ماند و به این شکل درآمد مردی که منتظر معشوقه اش ماند و به این شکل درآمد گریمی که حسن روحانی را هم به اشتباه انداخت +عکس گریمی که حسن روحانی را هم به اشتباه انداخت +عکس تومور خارج شده از سر یک ماهی حساس ترین جراحی دنیا تومور خارج شده از سر یک ماهی حساس ترین جراحی دنیا کدام یک پدر این دختر زیبای میلیاردر خواهند شد + عکس کدام یک پدر این دختر زیبای میلیاردر خواهند شد + عکس معروف ترین جنایت آدم فضایی ها روی انسان ها و زمین معروف ترین جنایت آدم فضایی ها روی انسان ها و زمین توله سگ هایی که در اینترنت غوغا به پا کردند توله سگ هایی که در اینترنت غوغا به پا کردند خانه تکانی عید نوروز سال 94 خانه تکانی عید نوروز سال 94 احساساتی که باعث تغییر در زندگی شما می شوند احساساتی که باعث تغییر در زندگی شما می شوند با 6 میلیون تومان همسری دلخواه اختیار کنید+عکس با 6 میلیون تومان همسری دلخواه اختیار کنید+عکس

علت دعوای فرزندان با والدین چیست؟

مجموعه : بهداشت کودکان

علت دعوای فرزندان با والدین چیست؟

علت دعوای فرزندان با والدین چیست؟ 

در برخی از خانواده ها دعوای فرزندان با والدین بسیار زیاد است به طوری که همیشه دلخوری در خانواده دیده میشود . لباس‌هایی که می‌پوشید، غذاهایی که می‌خورید، رنگ دیوار اتاق‌خوابتان، اینکه کجا می‌روید و چطور می‌روید، آدم‌هایی که با آنها نشست‌و‌برخاست می‌کنید، اینکه کی می‌خوابید…

 

می‌پرسید همه اینها چه وجه اشتراکی با هم دارند؟ اینها فقط نمونه‌هایی از صدها چیزی است که وقتی بچه بودید تحت اختیار و کنترل والدینتان بود.

 

وقتی بچه بودید، خیلی در اتفاقاتی که برایتان می‌افتاد صاحب‌نظر نبودید، این پدرومادرتان بودند که درمورد همه چیز برایتان تصمیم می‌گرفتند، از اینکه صبحانه چه می‌خورید تا لباسی که شب موقع خواب باید تنتان کنید. البته چیز خوبی هم هست—بچه‌ها به یک چنین حمایت و کمکی نیاز دارند چون آنقدر بالغ نیستند که بتوانند از خودشان مراقبت کنند و تصمیمات درستی برای خودشان بگیرند.

 

اما بالاخره همه بچه‌ها بزرگ می‌شوند و به نوجوانی می‌رسند: یعنی سنی که شما درست در آن قرار دارید. و بخشی از نوجوان بودن ساختن هویتتان است—هویتی که جدا از والدینتان باشد. برای نوجوانان خیلی طبیعی است که نظرات، افکار و ارزش‌های خودشان را برای زندگی داشته باشند. همین چیزها است که آنها را برای بزرگسالی آماده می‌کند.

 

اما وقتی تغییر می‌کنید و یک فرد جدید تبدیل می‌شوید که دیگر خودش برای خودش تصمیم می‌گیرد، ممکن است درک این مسئله برای والدینتان دشوار باشد. آنها به این شخصیت جدید شما عادت ندارند—آنها شما را همان کودکی می‌دانند که خودشان برایتان تصمیم می‌گرفتند.

 

در اکثر خانواده‌ها، همین تطبیق یافتن خانواده است که موجب دعواهای زیاد بین نوجوانان و والدین می‌شود. شما دوست دارید دیوار اتاقتان را پر از پوسترهای مختلف کنید؛ آنها نمی‌فهمند که چرا دیگر کاغذ دیواری قدیمی اتاقتان را دوست ندارید.

 

شما فکر می‌کنید اشکالی ندارد که اگر هر روز بعد از مدرسه با دوستانتان به پاساژ نزدیک خانه بروید و بگردید؛ آنها ترجیح می‌دهند که به‌جای اینکار به یک ورزش بپردازید.

 

تضادهایی مثل این بین والدین و نوجوانان بسیار شایع است—نوجوانان عصبانی می‌شوند چون فکر می کنند والدینشان به آنها احترام نمی‌گذارند و به آنها فضای کافی برای انجام کارهایی که دوست دارند را نمی‌دهند و والدین هم به این دلیل عصبانی می‌شوند که عادت ندارند که نتوانند فرزندشان را کنترل کنند یا فرزندشان با نظرات آنها مخالفت کند.

 

وقتی کشمکش‌هایی از این قبیل اتفاق می‌افتد، مطمئناً ناراحتی‌هایی هم پیش می‌آید. و درمورد مسائل خیلی مهم‌تر مثل دوستانی که انتخاب می‌کنید و نگرش شما نسبت به رابطه‌جنسی یا مهمانی رفتن حتی می‌تواند مجادلات وسیع‌تری هم ایجاد کند چون والدینتان دوست دارند همیشه از شما حمایت و مراقبت کنند و برایشان مهم نیست که شما چند سال داشته باشید.

 

نکته خوب درمورد این دعواها این است که در بسیاری از خانواده‌ها با تطبیق یافتن بیشتر والدین با شرایط سنی شما درک اینکه فرزندشان دیگر حق تصمیم‌گیری و اعمال نظرات خود را دارد، این مشاجرات کمتر می‌شود. البته ممکن است سال‌ها طول بکشد که والدین و نوجوانان، با نقش‌های جدید خود تطبیق یابند. درحال‌حاضر، باید سعی کنید تا جایی‌که می‌توانید رابطه خود با والدینتان را بهتر کنید.

 

گاهی‌اوقات ممکن است این‌کار برایتان غیرممکن برسد اما حرف زدن و ابراز نظراتتان کمکتان می‌کند احترام بیشتری از جانب والدینتان برای خود کسب کنید و با هم به مصالحه برسید. مثلاً اگر دوست دارید یک ساعت بیشتر بیرون بمانید، اتاقتان را تمیز کنید، با اینکار هم خودتان و هم والدینتان را راضی نگه خواهید داشت.

 

همیشه به‌خاطر داشته باشید که والدینتان هم روزی نوجوان بوده‌اند و در اکثر موارد می‌توانند احساساتتان را درک کنند.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک