پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

زنان چندش آور با زشت ترین لب ها و دهان در این قبیله زنان چندش آور با زشت ترین لب ها و دهان در این قبیله معنی 7 سین معنی 7 سین شوخی خنده دار چینی ها با بازیکن محروم اروگوئه + عکس شوخی خنده دار چینی ها با بازیکن محروم اروگوئه + عکس زندگی جنجالی و ساده میلیاردر معروف زندگی جنجالی و ساده میلیاردر معروف شمع های خوردنی (عکس) شمع های خوردنی (عکس) شباهت بیش از حد این دو خواهر دو قلو دردسر ساز شده شباهت بیش از حد این دو خواهر دو قلو دردسر ساز شده اقدام باورنکردنی خواننده زن مشهور برای خوش اندامی + عکس اقدام باورنکردنی خواننده زن مشهور برای خوش اندامی + عکس اندام دختر لاغر 20 کیلویی و عاقبت کارش +عکس اندام دختر لاغر 20 کیلویی و عاقبت کارش +عکس چرا این خانم میلیاردر خیابان ها را نظافت می کند؟ (عکس) چرا این خانم میلیاردر خیابان ها را نظافت می کند؟ (عکس) خوشگل ترین دختر اینستاگرام با چشمان رنگی جذاب + عکس خوشگل ترین دختر اینستاگرام با چشمان رنگی جذاب + عکس چند هزار نفر برهنه در انتظار تکه چوب شانس (عکس) چند هزار نفر برهنه در انتظار تکه چوب شانس (عکس) اجاره  عجیب و ساعتی انسان ژاپنی (عکس) اجاره عجیب و ساعتی انسان ژاپنی (عکس) ستاره های هالیوودی که این هفته تولد گرفتند ستاره های هالیوودی که این هفته تولد گرفتند سوژه شدن واکنش عجیب دختر جوان بعد از جراحی دندان عقلش سوژه شدن واکنش عجیب دختر جوان بعد از جراحی دندان عقلش حاملگی عجیب یک کودک سه ساله در پرو + عکس حاملگی عجیب یک کودک سه ساله در پرو + عکس عکسهای دختر زیبای ایرانی که در هند بازیگری و مدلینگ میکند عکسهای دختر زیبای ایرانی که در هند بازیگری و مدلینگ میکند تنها زنی كه دو بار موفق به دریافت جایزه نوبل شده است تنها زنی كه دو بار موفق به دریافت جایزه نوبل شده است مرد مشکوکی که به خواب افراد می آید (عکس) مرد مشکوکی که به خواب افراد می آید (عکس) دختر 17 ساله آمریكایی شجاع و نترس + عكس دختر 17 ساله آمریكایی شجاع و نترس + عكس تصاویر زیبای انعکاس آینه در کویر ایران تصاویر زیبای انعکاس آینه در کویر ایران

شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتی

شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتی

شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتی 

هرگسی عادت دارد تا شب ها یک مدل خاصی بخوابد یعنی یکی از تصاویر زیر,اما ما در این جا بررسی می کنیم که هر مدل از شکل های خوابیدن روی سلامتی چه تاثیری دارند. حتما میدانید که خواب یکی از مهمترین مسائل در زندگی روزمره است. البته ما برای اینکه بتوانیم در سراسر روز انرژی لازم را داشته باشیم، به خواب نیاز داریم ولی موضوع به این سادگی نیست.

 

به طور برابر، نحوه خوابیدن نیز بر سلامتی و خواب خوب تاثیر دارد.

 

1. خوابیدن به پشت ، بازوها در کنار
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیشکل های مختلف خوابیدن و تاثیرات آن

 

این شکل خوابیدن به گردن و ستون فقرات اجازه استراحت می دهد، به گزارش پارس ناز البته به شرطی که از تعداد بالش زیادی استفاده نکنید. از سوی دیگر افرادی که به این سبک می خوابند بیشتر مستعد خروپف کردن هستند و وقفه تنفسی در خواب نیز بیشتر در آنها مشاهده می شود.

 

2. خوابیدن به پشت، بازوها در بالا
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیشکل های مختلف خوابیدن چه تاثیری بر سلامتی دارد

 

این شکل خوابیدن به “پوزیشن ستاره دریایی” نیز معروف است. مانند شکل شماره یک، این مدل خوابیدن برای کمر و پشت خوب است ، حال چه بازوها روی بالش باشد و چه خیر. این شیوه برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت و شکنندگی پوست در طول خواب نیز مفید است.

 

ولی همانند مورد پیشین، می تواند به خروپف و مشکلات بازگشت اسید به مری منجر شود. همچنین نگاه داشتن بازوان در بالا می تواند به شانه ها آسیب برساند ، چرا که روی عصب ها فشار بیشتری وارد می آید.

 

3. صورت رو به زمین
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیسبک های مختلف خوابیدن

 

این مدل برای شکم خوب است و به هضم غذا کمک می کند. ولی از سوی دیگر به دلیل وجود بالش، نمی توان تنفس خوبی داشت و مجبورید سر خود را به یک طرف کج کنید، در نتیجه به گردن فشار زیادی وارد می شود و همچنین می تواند منجر به کمر درد شود، چرا که منحنی ستون فقرات به جایی تکیه ندارد.

 

4. خوابیدن به شکل جنینی
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیمضرات خوابیدن به شکل جنینی

 

شاید یکی از مضرترین شکل های خوابیدن، این مدل باشد. گرچه خم کردن خود به شکل یک توپ در حالی که زانوها را به داخل شکم و چانه را به پایین خم کرده اید، می تواند خیلی راحت باشد ولی از این مدل خوابیدن اجتناب کنید، چرا که می تواند صدمات بی شماری را به کمر و پشت وارد کند.

 

علاوه بر این می تواند تنفس عمیق را محدود کند ولی از سوی دیگر اگر خروپف می کنید و یا باردار هستید، این شکل می تواند به شما کمک کند.

 

5. خوابیدن به یک طرف، بازوها در طرفین
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیمدل های خوابیدن چه تاثیرات منفی و مثبتی برای بدن دارد

 

وقتی به یک طرف می خوابید و بازوها در دوطرف هستند، ستون فقرات به شکل منحنی طبیعی، استراحت می کند. این شکل خوابیدن برای اجتناب از درد کمر و گردن و وقفه تنفسی در خواب موثر است. ولی در عین حال می تواند به دلیل جاذبه زمین ، روی روند پیرشدن پوست تاثیر سو گذاشته و چین و چروک صورت و افتادگی سینه را به همراه داشته باشد.

 

6. خوابیدن به یک طرف، بازوها به بیرون
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیتاثیرات خوابیدن به طرفین بدن

 

همانند شکل قبلی، این سبک خوابیدن مزایای زیادی دارد ولی در عین حال به طرفین خوابیدن، به دلیل فشار روی عصب ها و محدودیت جریان خون، می تواند منجر به شانه و بازو درد شود و این وضعیت اگر بازوها را در بیرون و در روبه روی خود قرار دهید، بدتر نیز می شود.

 

7. خوابیدن به طرف راست و چپ
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیهنگام خوابیدن به طرفین بدن، سمت آن تفاوت زیادی در تاثیرات آن دارد. به گزارش پارس ناز برای مثال خوابیدن به سمت راست بدن، می تواند سوزش معده و یا قلب را تشدید کند و خوابیدن به سمت چپ می تواند فشار بیشتری روی ارگان های داخلی بدن از جمله کبد، ریه و معده وارد کند. معمولا زمانی که خانمی باردار باشد، پزشک به او توصیه می کند که به سمت چپ بخوابد، چرا که در این وضعیت جریان خون به جنین ارتقاء پیدا می کند.

 

8. خوابیدن با کمک بالش
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیو در نهایت یک سبک خوابیدن بهتر، این روش است! شما می توانید به بهتر خوابیدن و در عین حال کاهش ایجاد درد ناشی از بد خوابیدن را با کمک بالش بهبود ببخشید. اگر کمر درد می گیرید، بالش را زیر قوس ستون فقرات قرار دهید. همچنین می توانید بالش را بین زانوها قرار داده و یا آن را زیر باسن گذاشته تا از مفاصل مراقبت کنید. بهتر است همه روش ها با بالش را امتحان کنید تا بهترین سبک برای خودتان را پیدا کنید.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ