پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

ژیمناستیک بازی خانم بدون پا! +عکس ژیمناستیک بازی خانم بدون پا! +عکس نیم رخ دیگر صورت این زن غیرقابل باور است نیم رخ دیگر صورت این زن غیرقابل باور است ازدواج این زوج پس از 90 سال عاشقی ازدواج این زوج پس از 90 سال عاشقی شخصیت‌شناسی افراد سلفی‌باز +عکس شخصیت‌شناسی افراد سلفی‌باز +عکس تصاویر کمتر دیده شده  از آپارتمان های غیر عادی و جالب تصاویر کمتر دیده شده از آپارتمان های غیر عادی و جالب مصاحبه ای غم انگیز با یکی از قربانیان ختنه دختران در ایران مصاحبه ای غم انگیز با یکی از قربانیان ختنه دختران در ایران مریم میرزاخانی اولین زن ایرانی برنده نوبل ریاضی مریم میرزاخانی اولین زن ایرانی برنده نوبل ریاضی قارچی که، شاه قارچ ها شد (عکس) قارچی که، شاه قارچ ها شد (عکس) انتخاب شدن زیبا و زشت ترین زنان تاریخ جهان!! + عکس انتخاب شدن زیبا و زشت ترین زنان تاریخ جهان!! + عکس زن و شوهری که مانند دستگاه جوجه کشی هستند (عکس) زن و شوهری که مانند دستگاه جوجه کشی هستند (عکس) کتاب ریاضی وحشتناک داعشی + عکس کتاب ریاضی وحشتناک داعشی + عکس با عجیب و دردناکترین مسابقه دنیا آشنا شوید (عکس) با عجیب و دردناکترین مسابقه دنیا آشنا شوید (عکس) این دختر 8 سال است که فقط غذا پیتزا می خورد + عکس این دختر 8 سال است که فقط غذا پیتزا می خورد + عکس بنجامین فرانکلین لازم است گاهی بد باشیم بنجامین فرانکلین لازم است گاهی بد باشیم مطالبی جالب و خواندنی درباره ی شرکت گوگل مطالبی جالب و خواندنی درباره ی شرکت گوگل شیری که عاشق بغل کردن دو نفر است (عکس) شیری که عاشق بغل کردن دو نفر است (عکس) حساسیت عجیب و مرگبار این خانم به سبزیجات و میوه! حساسیت عجیب و مرگبار این خانم به سبزیجات و میوه! غم انگیزتر از این مراسم عروسی دیده بودید + عکس غم انگیزتر از این مراسم عروسی دیده بودید + عکس رونمایی طولانی‌ترین بارداری در دنیا + عکس رونمایی طولانی‌ترین بارداری در دنیا + عکس این خانم گدا لباس های شیک می پوشد این خانم گدا لباس های شیک می پوشد

شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتی

شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتی

شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتی 

هرگسی عادت دارد تا شب ها یک مدل خاصی بخوابد یعنی یکی از تصاویر زیر,اما ما در این جا بررسی می کنیم که هر مدل از شکل های خوابیدن روی سلامتی چه تاثیری دارند. حتما میدانید که خواب یکی از مهمترین مسائل در زندگی روزمره است. البته ما برای اینکه بتوانیم در سراسر روز انرژی لازم را داشته باشیم، به خواب نیاز داریم ولی موضوع به این سادگی نیست.

 

به طور برابر، نحوه خوابیدن نیز بر سلامتی و خواب خوب تاثیر دارد.

 

1. خوابیدن به پشت ، بازوها در کنار
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیشکل های مختلف خوابیدن و تاثیرات آن

 

این شکل خوابیدن به گردن و ستون فقرات اجازه استراحت می دهد، به گزارش پارس ناز البته به شرطی که از تعداد بالش زیادی استفاده نکنید. از سوی دیگر افرادی که به این سبک می خوابند بیشتر مستعد خروپف کردن هستند و وقفه تنفسی در خواب نیز بیشتر در آنها مشاهده می شود.

 

2. خوابیدن به پشت، بازوها در بالا
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیشکل های مختلف خوابیدن چه تاثیری بر سلامتی دارد

 

این شکل خوابیدن به “پوزیشن ستاره دریایی” نیز معروف است. مانند شکل شماره یک، این مدل خوابیدن برای کمر و پشت خوب است ، حال چه بازوها روی بالش باشد و چه خیر. این شیوه برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت و شکنندگی پوست در طول خواب نیز مفید است.

 

ولی همانند مورد پیشین، می تواند به خروپف و مشکلات بازگشت اسید به مری منجر شود. همچنین نگاه داشتن بازوان در بالا می تواند به شانه ها آسیب برساند ، چرا که روی عصب ها فشار بیشتری وارد می آید.

 

3. صورت رو به زمین
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیسبک های مختلف خوابیدن

 

این مدل برای شکم خوب است و به هضم غذا کمک می کند. ولی از سوی دیگر به دلیل وجود بالش، نمی توان تنفس خوبی داشت و مجبورید سر خود را به یک طرف کج کنید، در نتیجه به گردن فشار زیادی وارد می شود و همچنین می تواند منجر به کمر درد شود، چرا که منحنی ستون فقرات به جایی تکیه ندارد.

 

4. خوابیدن به شکل جنینی
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیمضرات خوابیدن به شکل جنینی

 

شاید یکی از مضرترین شکل های خوابیدن، این مدل باشد. گرچه خم کردن خود به شکل یک توپ در حالی که زانوها را به داخل شکم و چانه را به پایین خم کرده اید، می تواند خیلی راحت باشد ولی از این مدل خوابیدن اجتناب کنید، چرا که می تواند صدمات بی شماری را به کمر و پشت وارد کند.

 

علاوه بر این می تواند تنفس عمیق را محدود کند ولی از سوی دیگر اگر خروپف می کنید و یا باردار هستید، این شکل می تواند به شما کمک کند.

 

5. خوابیدن به یک طرف، بازوها در طرفین
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیمدل های خوابیدن چه تاثیرات منفی و مثبتی برای بدن دارد

 

وقتی به یک طرف می خوابید و بازوها در دوطرف هستند، ستون فقرات به شکل منحنی طبیعی، استراحت می کند. این شکل خوابیدن برای اجتناب از درد کمر و گردن و وقفه تنفسی در خواب موثر است. ولی در عین حال می تواند به دلیل جاذبه زمین ، روی روند پیرشدن پوست تاثیر سو گذاشته و چین و چروک صورت و افتادگی سینه را به همراه داشته باشد.

 

6. خوابیدن به یک طرف، بازوها به بیرون
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیتاثیرات خوابیدن به طرفین بدن

 

همانند شکل قبلی، این سبک خوابیدن مزایای زیادی دارد ولی در عین حال به طرفین خوابیدن، به دلیل فشار روی عصب ها و محدودیت جریان خون، می تواند منجر به شانه و بازو درد شود و این وضعیت اگر بازوها را در بیرون و در روبه روی خود قرار دهید، بدتر نیز می شود.

 

7. خوابیدن به طرف راست و چپ
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیهنگام خوابیدن به طرفین بدن، سمت آن تفاوت زیادی در تاثیرات آن دارد. به گزارش پارس ناز برای مثال خوابیدن به سمت راست بدن، می تواند سوزش معده و یا قلب را تشدید کند و خوابیدن به سمت چپ می تواند فشار بیشتری روی ارگان های داخلی بدن از جمله کبد، ریه و معده وارد کند. معمولا زمانی که خانمی باردار باشد، پزشک به او توصیه می کند که به سمت چپ بخوابد، چرا که در این وضعیت جریان خون به جنین ارتقاء پیدا می کند.

 

8. خوابیدن با کمک بالش
شکل خوابیدن شما و علامت های سلامتیو در نهایت یک سبک خوابیدن بهتر، این روش است! شما می توانید به بهتر خوابیدن و در عین حال کاهش ایجاد درد ناشی از بد خوابیدن را با کمک بالش بهبود ببخشید. اگر کمر درد می گیرید، بالش را زیر قوس ستون فقرات قرار دهید. همچنین می توانید بالش را بین زانوها قرار داده و یا آن را زیر باسن گذاشته تا از مفاصل مراقبت کنید. بهتر است همه روش ها با بالش را امتحان کنید تا بهترین سبک برای خودتان را پیدا کنید.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک