پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

شکر ذاتا مخرب سلامتی است

شکر ذاتا مخرب سلامتی است

شکر ذاتا مخرب سلامتی است 

پرشکان همیشه در مصرف کمتر شکر تاکید داشتند اما با تحقیقات انجام شده مشخص شده است که شکر ذاتا مخرب است و ضررهای بیشتری دارد.  این مطالعات روی 43 کودک مبتلا به چاقی و فشار خون مزمن انجام شده است.پژوهشگران، رژیم غذایی این 43 کودک را به مدت 9 روز تغییر دادند.

 

به این صورت که رژیم غذایی روزانه این کودکان در این مدت با مواد غذایی دارای شکر محدود، ولی با همان میزان کالری جایگزین شد.نتایج قابل توجهی از این مطالعات به دست آمده که نشان می‌دهد با این که کودکان مورد مطالعه مواد غذایی با کالری برابر را مصرف می‌کردند، تنها با حذف شکر اضافی از رژیم غذایی، سطوح متفاوتی از سلامتشان تقویت شده است؛ ازجمله کاهش فشار و قند خون،

 

کاهش LDL (کلسترول بد) و کاهش میزان انسولین. همچنین این تغییر رژیم غذایی باعث بهبود عملکرد کبد می‌شود.با این که آزمایشات براساس حفظ وزن کودکان طراحی شده بود (هنگام کاهش وزن کودک، مقدار مواد غذایی مورد استفاده افزایش داده می‌شد)

 

ولی کودکان احساس سیری بیشتری را در رژیم غذایی با شکر کمتر داشتند. متخصصان غدد کودکان بیان می‌کنند اثرات مضر شکر به خاطر میزان کالری یا تاثیر آن بر وزن افراد نیست، بلکه به دلیل ماهیت خود شکر است. شکر اضافی می‌تواند تحت عنوان‌های مختلفی در مواد اولیه غذاها استفاده شود.

 

بنابراین مطالعه برچسب‌های مواد غذایی و استفاده از غذاهای فرآوری نشده در صورت امکان، حائزاهمیت است. پس می‌توان نتیجه گرفت شکر نه به دلیل میزان کالری و افزایش وزن، بلکه به دلیل ماهیتش مضر است.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ