پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

ربات ها درد را حس می کنند

ربات ها درد را حس می کنند

ربات ها درد را حس می کنند

محققان دانشگاه لایبنیتس هانوفر در حال ساخت ربات هایی هستند که درد را نیز حس می کنند. این دانشمندان حسگرهایی را در نوک انگشتان یک بازوی رباتیک تعبیه کردند که واکنشهای مختلفی را به مقادیر مختلف درد نشان می‌دهد.

 

این حسگرها در نوک انگشتان ربات تعبیه شده و با پوششی نظیر پوست انسان پوشانده شده است.

 

محققان توضیح دادند که دلیل تعبیه حسگرهای درد در ربات‌ها، سازگاری بیولوژیکی آنها است. این حسگرها از برخورد ربات با موانع مختلف و آسیب دیدن آنها جلوگیری می‌کند؛ با وجود اینکه هدف این محققان جلوگیری از آسیب دیدگی رباتها است، اما به باور آنها این روش می‌تواند به انسانها نیز کمک کند.

 

محققان در آزمایشات انجام شده، درجات مختلفی از درد را به این ربات اعمال کرده و مشاهده کردند زمانی که ربات دچار درد یا ناراحتی ضعیف می‌شود، به آرامی عقب می‌کشد و خود را از آن شرایط دور می‌کند.

 

آنها سپس با اعمال درد متوسط و شدید، واکنش‌های سریعتری از ربات را مشاهده کردند.

 

محققان این پژوهش اظهار کردند که این فناوری هم اکنون در مراحل ابتدایی قرار دارد و در آینده به دلیل تعامل زیاد انسانها و رباتها و به منظور جلوگیری از آسیب دیدن این رباتها در فرآیند کار، نیازمند ارتقای هر چه بیشتر آنها خواهیم بود.

 

منبع:ایسنا

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک