پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

نخستین تاکسی دار ایرانی یک زن ثروتمند بود. نخستین تاکسی دار ایرانی یک زن ثروتمند بود. مردی که ادعا میکند عیسی مسیح را می بیند + عکس مردی که ادعا میکند عیسی مسیح را می بیند + عکس مسابقه خنده دار توسط دختران جوان (عکس) مسابقه خنده دار توسط دختران جوان (عکس) اولین فردی که خشکبار را در ایران رواج داد اولین فردی که خشکبار را در ایران رواج داد بوسه های فروشگاهی دختران همجنس باز (عکس) بوسه های فروشگاهی دختران همجنس باز (عکس) مشهورترین و خوش سیما ترین زن دنیا که هیچ گاه مغرور نشد (عکس) مشهورترین و خوش سیما ترین زن دنیا که هیچ گاه مغرور نشد (عکس) زنی که به خاطر شلختگی روانه زندان شد + عکس زنی که به خاطر شلختگی روانه زندان شد + عکس این خانم زیبا به همه شکلی تغییر چهره می دهد این خانم زیبا به همه شکلی تغییر چهره می دهد جت گلاید بی نظیر در آسمان ها (عکس) جت گلاید بی نظیر در آسمان ها (عکس) شخصیت کارتونی ماه تولد شما چه کسی هست؟ شخصیت کارتونی ماه تولد شما چه کسی هست؟ ازدواج بسیار عجیب زنی با یک ساختمان قدیمی + عکس ازدواج بسیار عجیب زنی با یک ساختمان قدیمی + عکس با رکوردهای حیرت انگیز کتاب گینس آشنا شوید (6) با رکوردهای حیرت انگیز کتاب گینس آشنا شوید (6) کشف جسد یک موجود بیگانه در کنار رودخانه‌ای در روسیه کشف جسد یک موجود بیگانه در کنار رودخانه‌ای در روسیه گاوی که با شماره 7 روی پیشانیش حسابی جنجال برانگیز شد گاوی که با شماره 7 روی پیشانیش حسابی جنجال برانگیز شد حقوقی 50 میلیونی فقط برای درازکشیدن! +عکس حقوقی 50 میلیونی فقط برای درازکشیدن! +عکس جوک جدید و واکنش خنده دار مردم به قطع رابطه با ایران جوک جدید و واکنش خنده دار مردم به قطع رابطه با ایران ماجراهای جالب آقای گرفتار با 11 زن و 30 فرزند!! + عکس ماجراهای جالب آقای گرفتار با 11 زن و 30 فرزند!! + عکس آمریکایی ها درا بتدا آدمخوار بودند ! آمریکایی ها درا بتدا آدمخوار بودند ! تصاویر زن چاق ولی زیبایی که آرزو دارد مدل شود تصاویر زن چاق ولی زیبایی که آرزو دارد مدل شود سری به گذشته شمام یادتون هست ؟ سری به گذشته شمام یادتون هست ؟

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

مجموعه : دکوراسیون

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا 

برخی از افراد علاقه دارند تا دکور خانه خود را با وسایل قدیمی تکمیل کنند و این کار هزینه زیادی را طلب می کند و در عین حال شیک و زیبا هم هست. جمع آوری مجموعه ای از اشیاء خاص، علاوه بر هزینه، نظم و علاقه زیادی می طلبد تا جایی که این امر تبدیل به عادت همیشگی و این نظم بخشی از زندگی آن شخص می شود.

 

اگر این علاقه مربوط به جمع آوری اشیاء عتیقه و قیمتی آن هم توسط بانویی با سلیقه باشد، تصور وسواس و سلیقه خاصی که به خرج داده شده کار دشواری نیست. برای بازدید از منزل خانواده راسخ قائم مقامی به سمت چهار راه زرتشت در حرکت بودم و در تمام طول مسیر به خانه ای فکر می کردم که خصوصیت ویژه آن مرا به آنجا کشانده است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

بعد از چند دقیقه قدم زدن در کوچه خلوت، آپارتمان نوسازی که خانواده چهار نفری راسخ قائم مقامی در طبقه چهارم آن ساکن هستند را پیدا کردم. با ورود به آپارتمان و با نگاهی گذرا آن خصوصیت ویژه به شدت جلب توجه می کرد: مجموعه ای بی نظیر از اشیاء قدیمی.

 

گلنار دختر جوان خانواده که به گرمی به استقبالم آمده بود به داخل دعوتم کرد. بعد از پذیرایی صمیمی گلنار و مادرش، بانو هورفر آور، به سمت سالن رفتم تا با مجموعه پر خاطره شان بیشتر آشنا شوم.
دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبامحدوده آرام خانواده

با ورود به آپارتمان، قدم به نشیمن خانه یعنی قسمت خصوصی و خانوادگی آپارتمان می گذاریم. برای مبلمان نشیمن از یک کاناپه اِل استفاده کرده اند تا علاوه بر راحتی برای استفاده روزمره، فضای نشیمن را هم از سالن جدا کرده باشند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

رو به روی کاناپه میز تلویزیون قرار دارد و بالای آن چهار تابلو نفیس نقره نصب شده که دو تا از آنها قدیمی و نگارگری های حک شده روی نقره و بسیار زیبا هستند.
دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیباروبروی درب ورودی آپارتمان، آشپزخانه ای آراسته که به خوبی معرف سلیقه مادر خانواده است خود نمایی می کند. محیطی جمع و جور و امن برای دور هم جمع شدن خانواده، با تراسی با صفا که با گلدانهای زیبا تزیین شده است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبانکته قابل توجه وجود گل های طبیعی زیبا و رنگارنگ در گلدانهای خانه است. گلنار اشاره ای هم به این موضوع داشت و گفت هر زمان که بتواند گل تازه برای منزل تهیه می کند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیباسمت راست آشپزخانه راهرویی است که به اتاق خواب ها می رود و در سمت چپ آشپزخانه سالن قرار دارد.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیباگنجینه نوستالژیک خانواده

به سمت سالن که رفتم با حجم زیادی از اشیاء قیمتی روبه رو شدم. قسمتی از دیوار سمت چپ سالن مثل یک نگارخانه خانوادگی، محل نمایش عکس های قدیمی خانواده پدری و مادری گلنار است. کنار آن آینه و کنسول چوبی و میز غذا خوری که در جلوی آن قرار گرفته است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیباکمی آن طرف تر تابلوی بسیار زیبا و با ارزش نقاشی پشت شیشه به دیوار نصب شده که به گفته گلنار، پدربزرگش روی این تابلو برایش قصه می گفته و تک تک جزییات این نقاشی برای گلنار دارای شخصیتی خاطره انگیز هستند. بشقاب های زیبایی هم که در کنار آن نصب شده اند

 

همگی خاطره های فراوانی را برای خانواده زنده می کنند. پایین این تابلو نفیس یک رادیوی قدیمی روی یک صندوقچه چوبی زیبا قرار گرفته و در کنار آن کوزه سفالی قدیمی ترکیب نوستالژیک این قسمت را تکمیل کرده است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

یک پیانو قدیمی در کنار میز غذا خوری زینت بخش سالن شده. این پیانو را از یک آقای ارمنی خریده اند که به خوبی با سایر وسایل منزل هماهنگ شده است. به دیوار پشت پیانو، ترمه قدیمی و زر دوزی شده نفیسی بوسیله چوب پرده به دیوار نصب شده که به همراه دو تکه گلیم کوچکی که در کنار آن قرار دارند، زیبایی این قسمت از سالن را بیشتر کرده اند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

یک صندوقچه قدیمی که از شیراز خریده اند، سمار و سینی و تعداد زیادی اشیاء قدیمی روی آن چیده شده اند هم در کنار پیانو قرار گرفته است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

بوفه چوبی که داخل آن پر از ظرف های گل مرغی و نقره ای است، از جهیزیه مادر بزرگ ها به مادر خانواده رسیده است. مردنگی زیبایی که جلوی بوفه گذاشته اند را هم از شیراز خریداری و به گفته گلنار به سختی آن را به تهران منتقل کرده اند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیباتابلو های نقاشی کار دست گلنار، یادگاری های پارچه ای قاب شده مادر و بشقاب های تزیینی زیبایی هم به صورت قرینه در اطراف این بوفه دیدنی به دیوار نصب شده اند. قالی های نفیس ایرانی هم با رنگ و نقشه هماهنگشان با دکوراسیون، در آراستگی این منزل جایگاهی غیر قابل چشم پوشی دارند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبابا چرخش به سمت راست سالن به قسمت مبلمان، کوزه زیبای سفالی، یکی دیگر از تابلو های نفیس نقاشی پشت شیشه و صندوق چوبی دیگری می رسیم که آن را هم مثل دو صندوق دیگر از شیراز خریده اند و روی آن اشیاء زیبا و قاب عکس چیده اند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبادیوار چوبی پشت این صندوق دارای چند طاقچه است که هم فضایی مناسب برای چیدن لوازم ایجاد کرده و هم با سایر قسمت ها هماهنگ است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

رنگ و خاطره در اتاق هنرمند جوان

 به گزارش پارس ناز با دعوت گلنار، به سمت اتاق خوابش می روم. برای رسیدن به اتاق از راهروی کنار آشپزخانه گذشتم. راهرویی که مثل سایر بخش های منزل با صنایع دستی ایرانی تزیین شده است.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

اتاق گلنار به خوبی معرف شخصیت مهربان، با سلیقه و هنرمند اوست: تابلوهای نقاشی زیبایش، کتابخانه مرتبش که در کنار کتاب ها مجموعه ای از یادگاری های دوستان قدیمی را در خود جا داده، میز تحریر مرتب با صندلی فلزی قدیمی، سه پایه نقاشی، صندوق چوبی که از آن به عنوان مبلمان برای نشستن استفاده می کند.

دکور خانه با وسایل قدیمی و عتیقه زیبا

نظم و علاقه موروثی

بعد از چند ساعتی که همراه با همکار عکاسم مهمان منزل زیبای خانواده راسخ قائم مقامی بودیم برای ترک منزلشان به سمت درب ورودی رفتیم. دیوار کنار درب هم به آراستگی کل آپارتمان بود و تزیینی ساده داشت : گلدانهای لعابی آبی، جعبه ای چوبی، شمع و پرنده های زیبای گلدار.

 

در مسیر بازگشت به آنچه که این آپارتمان را منحصر به فرد کرده فکر می کردم. بدون شک مجموعه نفیس و ارزشمند تنها بخشی از آن است. اما مهمترین دلیل آن، همدلی و هم فکری همه اعضای خانواده است که با سلیقه ای مشترک در جمع آوری و نگه داری علایقشان تلاش می کنند،تلاشی قابل ستایش و ماندگار.

 

چیدانه

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ