پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

شارژ تلفن همراه و تبلت از نوع ادرار شارژ تلفن همراه و تبلت از نوع ادرار پوست بدن 1 دختر در حال تبدیل شدن به سنگ پوست بدن 1 دختر در حال تبدیل شدن به سنگ خارج کردن یک کفش دوزک بعد از 3 سال از گوش این خانم خارج کردن یک کفش دوزک بعد از 3 سال از گوش این خانم زندگی ساده این دوقلوی همسان 103 ساله زندگی ساده این دوقلوی همسان 103 ساله جالب ترین خود پرداز جهان با خدماتی جدید + عکس جالب ترین خود پرداز جهان با خدماتی جدید + عکس درسی زیبا از ادیسون درسی زیبا از ادیسون تصاویری از مردی که بدون دست و پا زندگی می کند تصاویری از مردی که بدون دست و پا زندگی می کند امید داشتن  از جنس خداست امید داشتن از جنس خداست اقدام جالب این مرد ژیان را تبدیل به موتور سیکلت کرد + عکس اقدام جالب این مرد ژیان را تبدیل به موتور سیکلت کرد + عکس حاملگی عجیب یک کودک سه ساله در پرو + عکس حاملگی عجیب یک کودک سه ساله در پرو + عکس دختری 21 ساله که کسب و کارش را 100میلیون دلار فروخت:عکس دختری 21 ساله که کسب و کارش را 100میلیون دلار فروخت:عکس به چه میزان به روابط جنسی علاقه دارید؟ (تست) به چه میزان به روابط جنسی علاقه دارید؟ (تست) زنی که از روح برادر عصبانی اش فرار می کند + عکس زنی که از روح برادر عصبانی اش فرار می کند + عکس ایستگاه قطار به یک آبشار بزرگ تبدیل شد + عکس ایستگاه قطار به یک آبشار بزرگ تبدیل شد + عکس وحید طالب لو و همسرش در ملاقات بچه های بهزیستی نرگس وحید طالب لو و همسرش در ملاقات بچه های بهزیستی نرگس جنجال فروش 60 لیری شیشه هوای استانبول +عکس جنجال فروش 60 لیری شیشه هوای استانبول +عکس درگذشتگان معروف خارجی در سال 2011 درگذشتگان معروف خارجی در سال 2011 گران ترین پیتزای جهان فقط 3 میلیون تومان + عکس گران ترین پیتزای جهان فقط 3 میلیون تومان + عکس لباس جالب این خانم از نوع زنبور عسل است +عکس لباس جالب این خانم از نوع زنبور عسل است +عکس زنی که شوهرش را با عشق 10 سال در فریزر گذاشت زنی که شوهرش را با عشق 10 سال در فریزر گذاشت

چگونه در دوران سالمندی شاد باشیم؟

چگونه در دوران سالمندی شاد باشیم؟

چگونه در دوران سالمندی شاد باشیم؟ 

سالمندی دوره آخر زندگی است و برخورد اطرافیان با این افراد می تواند در روحیه آنان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. سالمندی آخرین مرحله زندگی هر فردی محسوب می شود. سن مربوط به این دوران از 65 سالگی به بعد است. یعنی سن هر فردی که از 65 سال گذشت، وارد مرحله سالمندی شده است. حال چگونه می توان در این دوران شادکامی را چاشنی زندگی سالمند کرد؟

 

یکی از جمعیت های حساس هر جامعه ای را سالمندان آن جامعه تشکیل می دهند. سالمندی دوره ای پر از فراز و نشیب برای یک فرد به حساب می آید. در این دوران افراد به دلیل داشتن مشکلات مختلف مثل کم شدن توان جسمی، سوگ عزیزان، حسرت خوردن بر گذشته و … ،ممکن است دچار بد اخلاقی یا پرخاشگری شوند

 

و راهی را برای شاد بودن خود نتوانند پیدا کنند. افراد در این دوره مشکلات مختلف جسمی مثل فشار خون، دیابت، آلزایمر و خیلی از بیماری های دیگر را تجربه می کنند. مشکل دیگری که افراد در این سن پیدا می کنند این است که نسبت به کارهایی که نتوانسته اند در گذشته انجام بدهند،

 

حسرت می خورند و این حسرت خوردن های مداوم باعث از بین رفتن شادکامی سالمند می شود و از این فرد یا انسان لجباز و پرخاشگر می سازد.

 

با سالمند پرخاشگرم چه کنم؟

سالمندتان را تنها نگذارید زیرا باعث ایجاد افسردگی در آن ها می شود. دور او را شلوغ کنید تا متوجه دغدغه ها و ناراحتی های جسمی و ذهنی زندگیشان نشوند و کمتر به آنها فکر کنند.خشم یک هیجان طبیعی است که هر انسانی حتی برای یک بار هم که شده آن را تجربه می کند. خشمگین شدم چیز بدی نیست

 

ولی اگر خشم افراد به پرخاشگری تبدیل شود غیر طبیعی است. در سالمندان ممکن است به دلیل وجود مشکلات مختلفی که ذکر شد، میزان زیادی لجبازی و پرخاشگری مشاهده کنیم.اولین راهکار و بهترین راهکار افراد نزدیک فرد سالمند ، صبور بودن هست و پذیرفتن این مساله که پدر یا مادر ما وارد مرحله سخت و پر از بحران سالمندی شده است و باید به او کمک کنیم تا بتواند با تمام مشکلاتش کنار بیاید. 

 

پیدا کردن عواملی که باعث ایجاد لجبازی و پرخاشگری در سالمندمان هم می شود نیز می تواند کمک کننده باشد و انجام ندادن آن کارها باعث پیشگیری از پرخاشگری سالمندمان می شود.

 

می خواهم سالمند شادی داشته باشم

یکی از مهم ترین مسایلی که می تواند به شاد بودن سالمندان کمک کند این است که مطمین شوند که زندگی فرزندانشان روی روال عادی و طبیعی زندگی می چرخد. اگر در زندگیتان مشکلی را هم دارید، سعی کنید والدینتان متوجه آن ها نشوند. اینگونه دغدغه های ذهنی والدین تان را بیشتر نمی کنید.

 

احترام یادتان نرود

احترام گذاشتن به سالمندان نیز می تواند باعث خوشحالی آنها باشد. هیچ مبلغ پولی نمی تواند جایگزین احترام گذاشتن به افراد شود. شما حتی اگر توان مالی خوبی هم نداشته باشید و نتوانید خیلی از کارهایی را که دوست دارید برای سالمندتان انجام دهید، می توانید با یک احترام ساده گذاشتن به آنها، گامی به سوی خوشحالی آنها بر دارید. 

چگونه در دوران سالمندی شاد باشیم؟

سالمندتان را تنها نگذارید زیرا باعث ایجاد افسردگی در آن ها می شود‎

 

خاطرات را زنده کنید

هر از گاهی از زحماتی که سالمندتان برای شما کشیده است تشکر و قدردانی کنید. اینگونه آنها متوجه می شوند که شما متوجه زحمات آنها در طول عمرشان شده اید.  یادآوری روزها و لحظات شیرینی که با سالمندتان داشته اید هم می تواند راهی برای شاد کردن آنها باشد زیرا به یاد آوردن خاطرات شیرین گذشته زندگی یک عامل مهم برای ایجاد شادی در هر فردی است.

 

کارهایی خانگی مختص سالمندان

بگذارید سالمندتان در امور روزمره زندگی شریک شود. هر کاری را که فکر می کنید در حد توان آنها است را بر عهده شان بگذارید. با این کار آنها احساس مفید بودن و ارزشمند بودن را می کنند و باز قدمی برای شاد کردن آنها برداشته می شود.

 

سالمند فراموشکار را سرزنش نکنید

اگر سالمندتان فراموشی دارد، او را مدام سرزنش نکنید و بپذیرید که یکی از مشکلات این دوره فراموشی است. بهترین راهکار برای به یاد سپردن مسایل مهم زندگی این است که یک دفتریادداشت کوچک برای سالمندتان تهیه کنید و کارهای مهم هر روز را برایش یادداشت کنید.

 

یک دورهمی سالمندی تشکیل دهید

فعالیت های شناختی را مد نظر داشته باشم. استفاده از مغز و فعالیت های ذهنی باعث جلوگیری افراد از افسردگی است. فعالیت های شناختی مثل خواندن شعر، حل جدول، مرور خاطرات گذشته و … است. رژیم غذایی مناسب با سن سالمندان و استفاده از میوه و سبزیجات تازه به شادابی سالمندان کمک می کند. 

 

فعالیت های اجتماعی را نیز فراموش نکنیم. به سالمندتان کمک کنید که در جمع های متناسب با سنش شرکت کند. دیدن افرادی که مشکلات و شرایط مشابه مشکلات آنها دارند، می تواند به خوشحال بودن شما و سالمندتان کمک کند. آنها در این شرایط متوجه می شوند که فقط خودشان با مشکلات دست و پنجه نرم نمی کنند و پذیرش دوره سالمندی برایشان راحت تر می شود. 

 

سالمندتان را تنها نگذارید زیرا باعث ایجاد افسردگی در آن ها می شود. دور او را شلوغ کنید تا متوجه دغدغه ها و ناراحتی های جسمی و ذهنی زندگیشان نشوند و کمتر به آنها فکر کنند.  محبت کردن به سالمندتان را فراموش نکنید و سعی کنید که نیازهایش را شناسایی کنید و در حد توانتان برآورده کنید.

 

منبع: تبیان

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ