پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکس های دیدنی از مصیبت سفر با گردن دراز ها عکس های دیدنی از مصیبت سفر با گردن دراز ها خواستگاری عجیب و پلیسی از دختر جوان خواستگاری عجیب و پلیسی از دختر جوان کار جالب این زن برای سورپرایز کردن همسرش کار جالب این زن برای سورپرایز کردن همسرش کاهش وزن تصویری حیرت انگیز جوان با اراده کاهش وزن تصویری حیرت انگیز جوان با اراده پدیده عجیب و غول پیکری که باعث تعجب همگان شده است پدیده عجیب و غول پیکری که باعث تعجب همگان شده است پیدایش یک ربات ماهی چراغ دار پیدایش یک ربات ماهی چراغ دار تلاش بی صبرانه و عجیب زن 73 ساله برای پیدا کردن شوهر تلاش بی صبرانه و عجیب زن 73 ساله برای پیدا کردن شوهر عکس هایی از نوشته های جالب و باحال پشت ماشین عکس هایی از نوشته های جالب و باحال پشت ماشین هنرنمایی یک زن با سنجاق قفلی +عکس هنرنمایی یک زن با سنجاق قفلی +عکس اتفاقی جالب و حیرت انگیز در مترو لندن (عکس) اتفاقی جالب و حیرت انگیز در مترو لندن (عکس) این کودک نابغه اوتیسمی ذهن افراد را میخواند + عکس این کودک نابغه اوتیسمی ذهن افراد را میخواند + عکس وقتی 2 خواهر 2 قلو گمشده همدیگر را پیدا میکنند وقتی 2 خواهر 2 قلو گمشده همدیگر را پیدا میکنند خبرنگار مرد نیکوکار در حال کمک به زن باردار خبرنگار مرد نیکوکار در حال کمک به زن باردار مصاحبه کوتاهی با دختر شعبده باز ایرانی مصاحبه کوتاهی با دختر شعبده باز ایرانی دختر جوانی که خلبان شرکت ایزی جت است دختر جوانی که خلبان شرکت ایزی جت است ترفندهای خوش تیپی در عید نوروز مخصوص آقایان +عکس ترفندهای خوش تیپی در عید نوروز مخصوص آقایان +عکس اتفاق عجیب برای یک دختر 17 ساله آمریکایی اتفاق عجیب برای یک دختر 17 ساله آمریکایی نتیجه گریم و آرایش هفت ساعته خانم هنرمند معروف + عکس نتیجه گریم و آرایش هفت ساعته خانم هنرمند معروف + عکس روح آبراهام لینکن در کاخ سفید + عکس روح آبراهام لینکن در کاخ سفید + عکس سرمایه گذاری زنان را بشناسید سرمایه گذاری زنان را بشناسید

دنیای عشق و عاشقی و حرف های ناگفته

دنیای عشق و عاشقی و حرف های ناگفته

دنیای عشق و عاشقی و حرف های ناگفته 

عشق و عاشقی دنیای عجیبی دارد و همه مردم در طی عمر خود با آن درگیر می شوند و ماجرای خاص خودشان را رقم میزنند . آنکه هیچ نمیداند، به چیزی عشق نمیورزد. آنکه از عهده هیچ کاری برنمیآید، هیچ نمیفهمد. آنکه هیچ نمیفهمد، بیارزش است ولی آنکه میفهمد، بیگمان عشق میورزد، مشاهده میکند و میبیند.

 

هرچه بیشتر دانش آدمی در چیزی ذاتی باشد، عشق بدان بزرگ‌تر است. هرکه فکر می‌کند همه میوه‌ها در همان وقت می‌رسند که توت‌فرنگی، از انگور چیزی نمی‌داند.»

پاراسلسوس
یاران صمیمی

 

اریک فروم در کتاب هنر عشق‌ورزیدن عشق را این‌گونه تعریف می‌کند:

«نفوذ فعالانه در شخصی دیگر که ضمن آن شوق و دانش در نتیجه وصل آرام می‌شود.» فروم می‌گوید: «در عشق من او را می‌شناسم، خود را می‌شناسم و همه را می‌شناسم و هیچ نمی‌دانم.

 

عشق تنها راه دانستن است. شوق شناختن خود، شوق دیدار یار، عاملی برای غلبه بر تنهایی و رسیدن به آرزوی وصل و اما بعد…»

 

وقتی عاشق می‌شویم تمامی زندگی ما جان تازه‌ای می‌گیرد.
من نشستم مشق لیلی می‌کنم / خاطر خود را تسلی می‌کنم
چون میسر نیست من را کام او / عشق‌بازی می‌کنم با نام او

 

عشق، تجلی مهر خداوند است. مگر می‌شود لحظه‌ای تردید کنیم بر اینکه شاعران بلندپایه‌ای مثل حافظ، سعدی و مولانا عاشق نبودند، اما چنین کلمات جادویی را خلق کرده‌اند. در این سخن آغازین نمی‌خواهم از عاشق‌بودن و عشق حرفی بزنم که مثنوی 70 من کاغذ می‌شود.

 

اما اعتقاد دارم اگر نظریه «مثلث عشق» استرنبرگ که عشق را به سه قسمت اشتیاق، صمیمیت و تعهد تقسیم می‌کند، بررسی و مطالعه کنیم، اشتیاق شامل انگیزه هایی است مثل جذابیت که به عشق رهنمون می‌شوند.

 

صمیمیت نیز به رفتارهایی اطلاق می‌شود که نزدیکی عاطفی را افزایش می‌دهد به معنی حمایت و درک متقابل و سهیم کردن خود، فعالیت‌ها و دارایی‌هایمان با یکدیگر .

 

همچنین تعهد نیز در ضلع سوم این مثلث به دو گونه تصمیم بازمی‌گردد: اول تصمیم کوتاه‌مدت مبنی بر اینکه آیا آنچه که هست را عشق بنامیم یا نه و دوم آیا برای حفظ این عشق به‌سوی آینده قابل‌پیش‌بینی تلاش کنیم یا نه. اگر به این سه قسمت در عشق توجه کنیم، می‌توانیم نگاهمان را به عشق تغییر دهیم.

 

در پایان این نخستین کلام، 8 نوع عشق را ازنظر استرنبرگ تیتروار به همه عاشقان سرزمینم تقدیم می‌کنم:

 

1. فقدان عشق: در این نوع هیچ‌کدام از عناصر اشتیاق، صمیمیت و تعهد حضور ندارد.

 

2. عشق دوستانه: هرگاه اشتیاق و تعهد کم باشد، اما صمیمیت درحد بالا، این عشق را دوستانه می‌نامیم.

 

3. عشق شهوانی: اشتیاق در این عشق حضوری فعال دارد اما صمیمیت و تعهد در حد ضعیف قرار دارد.

 

4. عشق پوچ: هرگاه تعهد قوی باشد اما میل و صمیمیت در سطح پایین قرار داشته باشد، عشق پوچ نام دارد.

 

5. عشق خیال‌انگیز: اشتیاق و صمیمیت شدید است اما به‌اندازه‌کافی تجربه‌های مشترک ندارند که متقابلا احساس تعهد کنند.

 

6. عشق مشفقانه: هرگاه صمیمیت و تعهد شدید باشد، اما اشتیاق ضعیف، عشق مشفقانه حاکم است.

 

7. عشق ابلهانه: هـــــر گــــاه احســـاس کردید اشتیاق و تعهدتان بالاست اما صمیمیتتـان ضعیف است، بدانیـــد کــــــه عشقتان ابلهانه است.

 

8. عشق کامل: در این عشق معنوی هر سه عنصر به‌طور سخاوتمندانه وجود دارد. حواسمان باشد رسیدن به این مرحله بسیار آسان اما حفظ آن کاری بزرگ و مشکل است.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک