پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دختری که از دو سالگی فقط ناگت مرغ می خورد + عکس دختری که از دو سالگی فقط ناگت مرغ می خورد + عکس این مرد باهوش ترین فرد دنیا است این مرد باهوش ترین فرد دنیا است تصاویر زیباترین ستاره های خوش اندام خارجی این هفته تصاویر زیباترین ستاره های خوش اندام خارجی این هفته حیوانات دوست این خانم بیوه 52 ساله (عکس) حیوانات دوست این خانم بیوه 52 ساله (عکس) بانوی مردگان در جشن هالوین!+عکس بانوی مردگان در جشن هالوین!+عکس تومور عجیب پشت گوش این خانم را ببینید تومور عجیب پشت گوش این خانم را ببینید روش های ساده برای عبور از روزهای سخت +عکس روش های ساده برای عبور از روزهای سخت +عکس ازدواج عجیب این پسر 20 ساله با سگ ماده (عکس) ازدواج عجیب این پسر 20 ساله با سگ ماده (عکس) معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس غیرت این مرد در رسانه ها جنجال به پا کرد غیرت این مرد در رسانه ها جنجال به پا کرد موش به این بزرگی و غول پیکری دیده اید؟ (عکس) موش به این بزرگی و غول پیکری دیده اید؟ (عکس) تصاویر مراسم نوشیدن ادرار گاو تصاویر مراسم نوشیدن ادرار گاو مرد 53 ساله سارق لباس زیر دختران دانشجو + عکس مرد 53 ساله سارق لباس زیر دختران دانشجو + عکس موفقیت قابل تحسین دختر کارتن خواب (عکس) موفقیت قابل تحسین دختر کارتن خواب (عکس) این دختر 10 ساله بعد از کوتاه کردن موهایش پسر شد! این دختر 10 ساله بعد از کوتاه کردن موهایش پسر شد! حرکت زوج جوان در حیاط دانشگاه سوژه جهانی شد + عکس حرکت زوج جوان در حیاط دانشگاه سوژه جهانی شد + عکس این پسر عجیب که سالی پنج بار می‌ میرد + عکس این پسر عجیب که سالی پنج بار می‌ میرد + عکس جنجال فروش 60 لیری شیشه هوای استانبول +عکس جنجال فروش 60 لیری شیشه هوای استانبول +عکس سفر جالب دختر جوان با ماکت پدرش به دور دنیا + عکس سفر جالب دختر جوان با ماکت پدرش به دور دنیا + عکس افتضاح ترین نوع جراحی زیبایی برخی از زنان + عکس افتضاح ترین نوع جراحی زیبایی برخی از زنان + عکس

دلیل سرعت بالای اعتیاد به کوکائین کشف شد

دلیل سرعت بالای اعتیاد به کوکائین کشف شد

دلیل سرعت بالای اعتیاد به کوکائین کشف شد 

کوکائین یکی از مواد اعتیاد آور بسیار قوی در جهان است که بسیار هم گران قیمت می باشد و هر کسی نمی تواند آن را خریداری کند. در این بررسی کارشناسان شرایطی را فراهم آوردند تا موش‌های آزمایشگاهی بتوانند برای مدت پنج روز به هر میزانی از ماده مخدر کوکائین که تمایل دارند دسترسی داشته باشند. سپس دسترسی آنها به این ماده مخدر برای مدت ۱۴ یا ۶۰ روز متوقف شد.

 

کارشناسان در یک مطالعه جدید به بررسی جزئیات بیشتر درباره چگونگی اثرگذاری کوکائین بر مغز و بدن و علت اعتیادآور بودن آن پرداخته‌اند.در این بازه زمانی کارشناسان به ارزیابی ناقل‌های دوپامین در موش‌ها پرداخته و دریافتند که وضعیت این ناقل‌ها به شکل طبیعی و پیش از مصرف ماده مخدر کوکائین درآمده است.

 

سپس برای بار دوم به موش‌ها اجازه داده شد کوکائین مصرف کنند و پس از آن مشاهده شد که حتی با گذشت ۶۰ روز از ترک این ماده مخدر، “تاثیر اولیه” مصرف آن از مرحله اول آزمایش روی مغز موش‌ها باقی مانده به طوری که این بار حتی با مصرف تنها یک دوز کوکائین،‌ تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

 

به گفته متخصصان، بنابر این یافته آنچه موجب می‌شود مغز به سرعت به این مخدر معتاد شود در واقع “تاثیر اولیه” آن روی این عضو است که حتی پس از مدت طولانی از ترک آن، همچنان در مغز باقی می‌ماند و این یافته می‌تواند توجیه کند که چرا مصرف مجدد کوکائین در برخی افراد بزرگسال معتاد به این ماده مخدر شایع و جدی است.

 

دکتر “سارا آرجونز” نویسنده ارشد این مطالعه گفت: کارشناسان از سال‌ها قبل دریافته بودند کوکائین بر سیستم دوپامین و ناقل‌های دوپامین تاثیر می‌گذارد و بنابراین بررسی خود را به گونه‌ای تنظیم کردیم تا چگونگی مقاومت به کوکائین از طریق ناقل‌های دوپامین بهتر درک شود.

 

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، جونز همچنین افزود: حتی پس از گذشت ۶۰ روز خودداری از مصرف کوکائین که معادل چهار سال برای انسان است مصرف تنها یک دوز از ماده کوکائین بر سیستم دوپامین و سطح مقاومت به این مخدر تاثیر می‌گذارد.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک