پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این پسر مثل گربه 7 جان دارد این پسر مثل گربه 7 جان دارد عکس هایی از گوش درازترین انسان وحشتناک روی زمین عکس هایی از گوش درازترین انسان وحشتناک روی زمین گربه آزاری وحشتناک به روش دختر دانشجو + عکس گربه آزاری وحشتناک به روش دختر دانشجو + عکس زایمان خانم در توالت شرکت مدیر مشهور فوتبال (عکس) زایمان خانم در توالت شرکت مدیر مشهور فوتبال (عکس) بزرگترین بابانوئل دنیا را ببینید + عکس بزرگترین بابانوئل دنیا را ببینید + عکس زن هنرمند با ایده جالبش خبرساز شد + عکس زن هنرمند با ایده جالبش خبرساز شد + عکس وقتی یک گلدان چینی باعث میلیونر شدن مالکش می شود وقتی یک گلدان چینی باعث میلیونر شدن مالکش می شود چهره این دختر زیبا را بعد از کتک خوردن ببینید چهره این دختر زیبا را بعد از کتک خوردن ببینید این خانم همه 15 فرزندانش را یک اسم نامگذاری کرده است این خانم همه 15 فرزندانش را یک اسم نامگذاری کرده است مرد 40 ساله چینی دختر 14 ساله را باردار کرد مرد 40 ساله چینی دختر 14 ساله را باردار کرد دختری بخاطر لب های بزرگ و عجیبش معروف شد + عکس دختری بخاطر لب های بزرگ و عجیبش معروف شد + عکس بره ناقص الخلقه فاقد فک و یک چشم (عکس) بره ناقص الخلقه فاقد فک و یک چشم (عکس) این خانم عجیب با حیوانات زندگی می کند این خانم عجیب با حیوانات زندگی می کند جنجال دستگیری زیباترین دختر آمریکا +عکس جنجال دستگیری زیباترین دختر آمریکا +عکس هیچ وقت زود قضاوت نکن (عکس) هیچ وقت زود قضاوت نکن (عکس) جشنواره تهوع آور پشکل خوری جشنواره تهوع آور پشکل خوری اعراب با خودروهای لوکس در حال جولان و خودنمایی در خیابان ها اعراب با خودروهای لوکس در حال جولان و خودنمایی در خیابان ها آموزش تصویری مدل جدید سبزه عید 95 آموزش تصویری مدل جدید سبزه عید 95 این مرد پس از 4 سال متوجه شد میلیونر شده است +عکس این مرد پس از 4 سال متوجه شد میلیونر شده است +عکس چگونه به دوستانمان هدیه بدهیم و هدیه بگیریم چگونه به دوستانمان هدیه بدهیم و هدیه بگیریم

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا 

سازمان جهانی فضا ناسا که مرکزیت آن در امریکا قرار دارد وظیفه تحقیقات فضایی را بر عهده دارد و تاکنون توانسته است دستاوردهای ارزشمندی را برای بشر به همراه داشته باشد. سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات‌متحده آمریکا یا همان ناسا National Aeronautics and Space Agency،

 

از بزرگ‌ترین سازمان های هوانوردی و فضایی جهان است و این سازمان در طول تاریخ فعالیت خود افتخارات بزرگی را نصیب خودکرده است.
دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضاسازمان ملی هوانوردی و فضایی ناسا کار خود را با توماس کیت گلنان آغاز کرد و فعالیت رسمی خود را از ۱ اکتبر ۱۹۵۸ آغاز کرد. ناسا در طول تاریخ فعالیت خود توانسته موفقیت های زیادی را در کاوش های خود به دست بیاورد اینجا به بررسی ۱۰ موفقیت و کامیابی برتر ناسا در طول تاریخ فعالیت آن می پردازیم.

 

۱-فهرست مأموریت‌های شاتل فضایی

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

ناسا در سال ۱۹۷۲ برنامه ای از ماموریت های شاتل فضایی را ارائه کرد که شامل پروازهای آزمایشی می شد که این ماموریت ها تا سال ۲۰۱۱ برنامه ریزی شده بود و در این بازه زمانی ۳۰ ساله حدود ۳۰۰ مأموریت صورت گرفته است.

 

۲-آپولو ۱۱

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

مأموریت آپولو ۱۱ یکی از مأموریت‌های پروژه آپولو بود که منجر به فرود نخستین انسان ها بر روی ماه شد. در واقع نیل آرمسترانگ و باز آلدرین اولین انسان هایی بودند که در ۲۰ جولای ۱۹۶۹ در ماه فرود آمدند.

 

۳-Cassini

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

ماموریت Cassini و مطالعه بر روی آن از سال ۱۹۹۷ آغاز شد و تا ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت. این تحقیقات که کاری مشترک میان سازمان فضایی اروپا و ناسا است تابه‌حال توانسته در رابطه با زحل و قمر های آن و گازهای تشکیل دهنده آن اطلاعات خوبی را در اختیار جهان علم بگذارد.

 

۴-Juno mission

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

ماموریت Cassini در رابطه با سیاره زحل است و مأموریت Juno در رابطه با سیاره مشتری است. جونو فضاپیما بدون سرنشین ناسا بود که در ۴ ژانویه ۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره مشتری قرار گرفت. جونو در ۵ اوت ۲۰۱۱ از فلوریدا پرتاب شد. جونو در مدار قطبی سیاره مشتری قرارگرفته است تا میدان گرانشی و میدان مغناطیسی مشتری را بررسی کند.

 

۵- New Horizons

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

New Horizons فضاپیما روباتیک ناسا است که قسمتی از برنامه های فضایی مرزهای نو است که در ۱۹ فوریه ۲۰۰۶ به سوی کمربند کوپیر حرکت کرد. این کاوشگر نخستین فضاپیمایی است که به سوی پلوتو پرواز کرد.

 

۶-تلسکوپ فضایی هابل

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

پروژه تلسکوپ فضایی هابل یک پروژه مشترک میان ناسا و سازمان فضایی اروپا بوده است. هابل در سال ۱۹۹۰ توسط شاتل دیسکاوری در مدار قرار گرفت.  به گزارش پارس ناز هابل تاکنون توانسته عکس های بسیار بی نظیری از جهان هستی را به نمایش انسان‌ها دربیاورد. سیستم عکس های هابل بسیار پیچیده است. هابل در سال ۲۰۱۵،۲۵ ساله شد.

 

۷- Voyager

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

Voyager نام دو کاوشگر ناسا است که در سال ۱۹۷۷ برای ثبت و بررسی حرکات سامانه خورشیدی به فضا فرستاده شد. دو کاوشگر ویجر ۱ و ویجر ۲ در دورترین فاصله از خورشید قرار دارند و این دو فضاپیما تا سال ۲۰۲۰ سوخت دارند.

 

۸- The Kepler mission

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

مأموریت کپلر، تلسکوپ فضایی است که در سال ۲۰۰۹ برای کشف سیارات مشابه زمین به قضا پرتاب شد. بر اساس آخرین دستاوردهای کپلر در سال ۲۰۱۳ دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سیاره‌ای شبیه به زمین وجود دارد که قابل سکونت است و نام آن را کپلر ۶۹ سی نامیده اند. در واقع بر اساس کاوش‌های کپلر این سیاره نیز در لیست سکونت‌گاه‌های بعدی انسان بعد از زمین است.

 

۹-مریخ‌نوردها

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

دو مریخ نورد اسپریت و آپورچونیتی(Opportunity,Spirit) در واقع دو مریخ نورد مشابه بودند که در سال ۲۰۰۴ در دو طرف سیاره مریخ فرود آمدند. این دو مریخ‌نورد برای مدت زمان سه سال برنامه‌ریزی‌شده بودند و قرار بود که سه سال بر روی مریخ قرار بگیرند ولی فعالیت آپورچونیتی تا سال ۲۰۱۵ ادامه یافت. اسپریت تا سال ۲۰۱۰ فعال بود ولی بعد از آن نتوانست در مقابل سرمای مریخ مقاومت کند و به فعالیت خود پایان داد.

 

۱۰- ایستگاه فضایی بین‌المللی

دستاوردهای ارزشمند ناسا در فضا

ایستگاه فضایی بین المللی یا International Space Station با همکاری ۱۵ کشور ساخته شده است. این پروژه توسط همکاری پنج آژانس هوایی ناسا، Roscosmos،JAXA،ESA و CSA انجام شده است. ایستگاه فضایی بین المللی در مدار نزدیک زمین در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حال حرکت است، سرعتش برابر با ۲۷۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است که روزی ۱۵ بار به دور زمین می چرخد.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک