پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

تیلور سویفت خواننده زیبا من هیچ وقت دنبال پسرها نبوده ام تیلور سویفت خواننده زیبا من هیچ وقت دنبال پسرها نبوده ام افراد ثروتمند در دنیای اینترنت و فناوری افراد ثروتمند در دنیای اینترنت و فناوری ارتباط جالب این دختر 20 ساله با رنگ صورتی + عکس ارتباط جالب این دختر 20 ساله با رنگ صورتی + عکس تصاویر دختر زیبا و جذاب مسلمان روی جلد مجله پلی بوی تصاویر دختر زیبا و جذاب مسلمان روی جلد مجله پلی بوی شهری عجیب و جالب که فقط 1 نفر جمعیت دارد + عکس شهری عجیب و جالب که فقط 1 نفر جمعیت دارد + عکس ستاره های پولداری که دیگر در این دنیا نیستند ستاره های پولداری که دیگر در این دنیا نیستند انگیزه جالب این خانم 30 ساله برای کاهش وزن (عکس) انگیزه جالب این خانم 30 ساله برای کاهش وزن (عکس) تصاویر جالب از پرنسس کوه نورد تصاویر جالب از پرنسس کوه نورد دختر شایسته 2013 که روزی زشت ترین دختر مدرسه بود دختر شایسته 2013 که روزی زشت ترین دختر مدرسه بود اتوبوسی که با مدفوع انسان حرکت میکند! +عکس اتوبوسی که با مدفوع انسان حرکت میکند! +عکس با این کاشی ها روی دیوار خانه باغ ایجاد کنید..(عکس) با این کاشی ها روی دیوار خانه باغ ایجاد کنید..(عکس) معشوقه های آقایان ثروتمند چینی (عکس) معشوقه های آقایان ثروتمند چینی (عکس) دختری که 2 سال آرایش صورتش را پاک نکرد..(عکس) دختری که 2 سال آرایش صورتش را پاک نکرد..(عکس) نکاتی برای شستن انواع فرش نکاتی برای شستن انواع فرش چگونه به دوستانمان هدیه بدهیم و هدیه بگیریم چگونه به دوستانمان هدیه بدهیم و هدیه بگیریم عکس های معلم ایرانی که با لباس عروس سر کلاس رفت عکس های معلم ایرانی که با لباس عروس سر کلاس رفت تصاویر جسد سرباز در شکم قول ماهی تصاویر جسد سرباز در شکم قول ماهی طرز ساخت تصویری کاردستی هیولا با دستکش طرز ساخت تصویری کاردستی هیولا با دستکش این زن دیوانه رکورد دار فرو کردن سوزن در بدنش شد این زن دیوانه رکورد دار فرو کردن سوزن در بدنش شد دختر 18 ساله انگلیسی با 3 قلب در سینه !! دختر 18 ساله انگلیسی با 3 قلب در سینه !!

دختران ایرانی جذب چه مردانی می شوند؟

دختران ایرانی جذب چه مردانی می شوند؟

دختران ایرانی جذب چه مردانی می شوند؟ 

برای ابراز علاقه دختران ایرانی باید یک مرد ایده آل پیدا شود. حال سوال اینجاست که کدام مردان از نظر دختران ایرانی ایده آل و مناسب هستند. 

 

خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج از نظر دختران
از طرفی افزایش پیچیدگی های زندگی و مسئولیت پسران و از سوی دیگر خواسته های زنان از عوامل کاهش دهنده امار ازدواج در ایران محسوب می شود حال انکه معیار دختران برای پذیرفتن یک مرد ایده آل برای زندگی مشترک چیست می تواند ابعاد گوناگونی را در برگیرد .

 

مدت هاست مسئولان خبر از کاهش آمار ازدواج می دهند و عده ای این کاهش را دلیل تغییر اهداف زندگی دختران و معیارهای آن ها برای ازدواج می دانند و با اصطلاح سخت گرفتن در مورد این معیارها صحبت می کنند.این گروه عموماً بر این اعتقادند که گرایش دختران به دانشگاه و حضور اجتماعی آن ها باعث بروز هویتی شده

 

که امکان پذیرش هر مردی را در زندگی خود ندارند و همواره به دنبال فردی در سطح خود یا حتی بالاتر هستند و به دلیل پیچیدگی های راه پیشرفت پسران از جمله تحصیلات، سربازی، اشتغال و درآمد مناسب، دختران با داشتن جایگاه مناسب نمی توانند با همتایان خود ازدواج کنند. حال سؤال اینجاست که مرد ایده آل و مرد مناسب ازدواج از نظر دختران چه ویژگی هایی دارد؟

 

مردان نیز برای زنان ابژه جنسی شده اند

از طرفی عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی معتقد است که امروزه زنان هم فاعلیت شان زیاد شده است. البته تاحدی هم فرهنگ جهانی به این سو حرکت کرده است. فیلم ها یا تبلیغات بازرگانی را که نگاه کنیم، برخلاف دهه های گذشته که صرفاً زن در مقام ابژه جنسی قرار می گرفت، مرد هم در مقام ابژه جنسی قرار می گیرد.

 

این امر نشان می دهد که زنان هم در حوزه عمومی هر چه بیشتر به مردان به عنوان یک ابژه جنسی نگاه می کنند. همین نگاه باعث شده مردان هم سعی داشته باشند ابژه های جنسی خوبی برای زنان باشند. مثلاً بخشی از اقبال گسترده پسرهای ایرانی به بدن سازی ناشی از همین نگاه جنسی زنان به مردان است.

 

شکل گیری ارزش های مادی برای ازدواج
همسر ایده آل به معنای تصوری که جوانان از ویژگی های فرد موردنظرشان جهت ازدواج در ذهن خود می سازند، به کار می رود. در واقع وقتی از معیارهای ازدواج صحبت می کنیم، منظور همان تصورات ذهنی فرد از همسر مطلوبش است. دکتر احمدنیا؛ جامعه شناس و عضو هیأت مدیره انجمن جامعه شناسی ایران در مورد تحقیقی در سطح تهران در رابطه با معیار ازدواج جوانان تصریح کرد

 

که هم دختران و هم پسران ظاهر و ثروت را در اولویت ها مطرح می کردند. ارزش های مادی در هر دو جنسیت شکل گرفته است. در این پژوهش معیارهای ایده آل برای ازدواج را پرسیدم و همه افراد ابعاد معنوی، صداقت، ایمان و پاکدامنی را بیان کردند، اما در عمل برای پسران در درجه اول زیبایی ظاهری و در رتبه های بعدی ثروت دختر اهمیت داشت و دختران ثروت را در اولویت قرار می دادند و ظاهر را در اولویت دوم می گذاشتند.

 

اخلاق، مهم ترین معیار دختران
همانطور که نتایج تحقیقات احمدنیا نشان می داد، زمانی که معیارهای ازدواج پرسیده می شود همه افراد ابعاد معنوی را بیان می کنند اما بسیاری از دختران معقدند این معیارها صرفاً برای همسر مناسب بیان می شود و طبیعتاً مرد ایده آل ویژگی های بسیار برتری دارد.

 

منصوره، 33 ساله و دارای مدرک کارشناسی ریاضی محض است. او در مورد ویژگی های مورد نظرش برای انتخاب همسر مناسب می گوید:«مهربون، صمیمی، محکم (طوری که بشه بهش تکیه کرد)، خوش رو، شوخ، اهل مدارا، صبور و هرچه خوبی را داشته باشد. از نظر ظاهر تا حد معمول باشد که به دل بشیند».

 

ترلان، 22 ساله، معلم و دانشجوی ژنتیک معتقد است:«از نظر خلقیات آدمیزاد ناخودآگاه تمام حسن های رفتاری را دوست دارد؛ مهر و محبت، ادب و نزاکت، صبر و شکیبایی (دیر عصبانی شدن) مخصوصاً این که پدر من به خاطر دیابت زود عصبانی می شود و این قضیه در ذهنم پررنگه، تعادل روانی، صداقت، انجام دادن واجبات مثل خودم نه کمتر نه خیلی بیشتر و جدی تر (در حد نماز و روزه)».

 

در زمینه خلقیات تأکید بسیاری از دختران روی عصبی نبودن مرد است. سونا، 32 ساله، دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان آلمانی می گوید:«مرد باید تا حدی مهربون و صبور باشد. مرد عصبی به هیچ دردی نمی خورد. در هر شرایطی آداب معاشرت را رعایت کند».

 

فائزه 21 ساله هم معتقد است:«مرد باید صبور، مسئولیت پذیر، شجاع و انتقادپذیر باشه. عجول و لوس نباشه. صادق باشه؛ این که قبل از ازدواج چی بوده مهم نیست، ولی بعدش حتماً باید با هم صادق باشیم. متعهد باشه یعنی وقتی قولی داد، پاش بایسته، مثلاً همسرت قول می ده در سخت ترین لحظه ها کنارت باشه، ولی نباشع یعنی متعهد نبوده».

 

مردی که خیانت نکند
اهمیت موضوع خیانت نیز در صحبت های دختران شنیده می شود؛ به طوری که بهدخت 21 ساله و دانشجوی مهندسی عمران اهمیت ویژه ای برای تعهد قائل شده و می گوید:«در روزهایی که خیانت یک مسأله فراگیر شده این موضوع برایم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا زمانی که مطمئن نشوم که به اصول اخلاقی پایبند نیست

 

نمی توانم با مردی ازدواج کنم. بقیه موارد مثل شغل و درآمد و تحصیلات و خانواده در حد متوسط برایم قابل قبول است، فقط و فقط تعهد و پایبندی به مسائل اخلاقی اش برایم خاص و ویژه است».

 

عدم دخالت خانواده مرد، معیاری قابل تأمل 

بسیاری از دختران بر اهمیت ویژگی های خانواده مرد در انتخاب همسر تأکید دارند و معتقدند دو خانواده باید با هم تناسب داشته باشند اما عموماً ترجیح می دهند خانواده در زندگی شان دخالتی نداشته باشد. فائزه 21 ساله می گوید:«خانواده فرد باید به شکلی باشند که در مسائل زناشویی دخالت نکنند و نظر ندهند.

 

خلافکار نباشند. معتاد نباشند. از پسرشان حمایت مالی بکنند. عروس را واقعاً دوست داشته باشند نه ظاهری. بیشتر از وظیفه ام از من توقع نداشته باشند. مثلاً وظیفه ندارم در خانه شان کار کنم. وظیفه من همان وظایف شوهرم است».

 

ترلان، 22 ساله هم معتقد است:«خانواده همسرم از نظر تحصیلات و فرهنگ باید تقریباً هم کفه خانواده خودم باشند؛ مثلا اگر در خانواده ما مردسالاری است (نه به شکل زننده) مثل خانواده های سنتی، آنجا هم همین باشد. چون من یاد نگرفتم امور خانه را در دستم بگیرم و همیشه به عهده پدرم بوده

 

و من تقریباً به سبک مادرم بزرگ شدم. خانواده منطقی و پرمحبتی داشته باشند. از نظر مذهبی هم به نظرم باید کاملاً مشابه باشیم یا حداقل تفاوت ها خیلی جزئی باشد».

 

تعاریف مختلف از وضعیت مالی متوسط
براساس پژوهش احمدنیا ثروت مهم ترین معیار ازدواج دختران در تهران شناخته شده است. در این رابطه بسیاری از دختران معتقدند وضعیت مالی و درآمدی مرد باید در حد متوسط باشد اما در بررسی های جدی تر تعریف متوسط از دید هرکدام متفاوت است.

 

ترلان، 22 ساله می گوید:«به نظرم اگر دختر در سطح متوسط مالی بزرگ شده پسر هم نباید از او کمتر باشد چون بعداً در زندگی توقعاتی در حد معمول دارد که اگر برآورده نشود، ناخودآگاه تأثیر منفی می گذارد. ایده آل از نظر مالی برای من در همین حد است».

 

حوریه، 25 ساله و شاغل نیز معتقد است:«مرد باید از شرایط کاری متعادل و بیمه برخوردار باشد و ظاهری متناسب داشته باشد. چون الان در جامعه این موارد همه گیر شده و معمولاً کار و ظاهر را در کنار هم قبول می کنند».

 

سونا 32 ساله با تأکید بر این که بسیاری از زوج ها در ابتدای ازدواج ناخواسته صاحب فرزند می شوند، می گوید:«وضعیت مالی حداقل طوری باشد که بتواند زندگی خودش، همسرش و یک بچه را تأمین کند. مردی که نتواند خرج خودش و همسرش را بدهد، چطور می تواند بچه دار شود؟!»

 

تعریف زیبایی ظاهر از نظر دختران
ترلان 22 ساله ظاهر را جزو معیارهای ایده آل خود قرار نمی دهد. او می گوید:«از نظر ظاهر فکر می کنم جنس مذکر همین که به دل بشیند کافیست یا کمی جذابیت داشته باشد. به هر حال در ایده آل هایم هیچ وقت به جزئیات ظاهر توجه نکردم. بیشتر به خوش پوشی و مرتب بودن دقت کردم». اما سونا، 32 ساله خوش لباس و خوشتیپ بودن را برای ظاهر مرد مناسب می داند.

 

طاهره 26 ساله و کارمند بانک از ظاهر همسرش تنها قد بلند برایش ملاک است و می گوید:«هیچ وقت ظاهر برام مهم نبوده. چون خودم قد بلندی دارم تنها به قد بلند خواستگارانم توجه می کردم».

 

بر اساس معیارهای تضمین کننده سلامت ازدواج کنید
 به گزارش پارس ناز شیرین احمدنیا معتقد است که نسل جوان انتخاب گرتر و فعالانه تر در مسیر زندگی خود تأثیرگذاری می کنند و در همسرگزینی دامنه انتخاب شان وسیع تر شده است. سطح سواد در جامعه ما در چند دهه اخیر برای هر دو جنس افزایش پیدا کرده، اما برای دختران شتاب بیشتری داشته است.

 

از طرفی با ورود دختران به عرصه تحصیلات تکمیلی مواجه هستیم که به دلیل گسترش حضور دختران، حتی در برخی رشته ها مانند پزشکی سهمیه بندی قایل شده اند. بنابراین با نسل جدیدی از دختران مواجه هستیم که تحصیل کرده هستند و در نتیجه ایده آل های شان تغییر کرده است.

 

این جامعه شناس به توصیه در خصوص معیارهای صحیح ازدواج پرداخت و تصریح کرد که توصیه ما به ازدواج با شریک زندگی مناسب بر اساس معیارهای تضمین کننده سلامت افراد است. از هر کسی بپرسید که بهترین معیارهای ازدواج چیست، همه را به جز سلامت مطرح می کند. در حال حاضر باید نگران سلامت افرادی باشیم که در تجرد می مانند یا وارد رابطه های کاذب می شوند.

 

نتایج پژوهش ها نشان داده است که افراد متأهل نسبت به افراد مجرد سالم تر هستند؛ زیرا انواع مکانیسم ها به سلامت کمک می کنند؛ البته در شرایطی که انتخاب درستی صورت گرفته باشد. باید کمک کنیم ازدواج ها با مبانی درستی انجام شود. در جامعه شناسی بر عوامل افزایش دهنده شانس موفقیت در ازدواج تأکید می کنیم

 

تا با این روش آمار طلاق کاهش یابد. اگر می خواهیم با مسأله نسبت های فزآینده تجرد ناخواسته مقابله کنیم، باید فکر کنیم که چرا فرد تمایل به ازدواج ندارد و باید تلاش کنیم نگرش ها نسبت به ازدواج تغییر مثبت کند و ترس ها و نگرانی های فعلی از بین برود.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ