پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

حیات جدید با هوش مصنوعی

حیات جدید با هوش مصنوعی

حیات جدید با هوش مصنوعی

یکی از دانشمندان دانشگاه اکسفورد به نام مارکوس دوسائوتوی درمورد هوش مصنوعی معتقد است در آینده سطح هوش مصنوعی به درجه ای میرسد که باید برای آنان مواردی مانند حقوق بشر تعریف شود.

 

هوش مصنوعی بدون شک یکی از مهم ترین موارد تشکیل دهنده آینده بشر به حساب می آید و بسیاری از دانشمندان معتقدند که در آینده ای نه چندان دور شاهد این خواهیم بود که ماشین ها می توانند به سطحی از خود یادگیری برسند که دیگر نیازی به برنامه نویسی برای آنها وجود نداشته باشد.

 

چیزی در توسعه مغز مصنوعی وجود دارد که ممکن است نقطه جوش مغز به حساب بیاید و به این ترتیب شاهد رسیدن به آستانه تغییر و تحول در هوش مصنوعی باشیم.

 

پروفسور مارکوس دوسائوتوی که به تازگی کتابی با عنوان چیزهایی که نمی توانیم بدانیم را در این زمینه منتشر ساخته است، نظرات جالبی درباره آینده هوش مصنوعی دارد. او در این باره می گوید: «هوش مصنوعی به نقطه ای خواهد رسید که می توانیم بگوییم دارای حواس مخصوص به خود خواهد بود و درست در همین حد است که شاهد رسیدن به آستانه شکل گیری آگاهی و هوشیاری خواهیم بود.»

 

او درباره علت عدم رسیدن انسان به مراحل نزدیک به سطح ایجاد هوشیاری در هوش مصنوعی نیز نظرات جالبی دارد: «نکته بسیار جالب این است که در طول یک یا دو دهه اخیر هیچ کس نتوانسته است به سطحی از هوشیاری مناسب برای ماشین ها دست پیدا کند زیرا هیچ روشی برای اندازه گیری این مقادیر وجود نداشته است.»

 

پروفسور مارکوس دوسائوتوی معتقد است که سرانجام به شرایطی رسیده ایم که بتوانیم گام هایی در راستای رسیدن به این هدف برداریم: «ما در عصر طلایی حضور داریم. دوران ما درست شبیه دورانی است که گالیله تلسکوپ را در اختیار داشت.

 

به همین ترتیب نیز ما مغز خود و تلسکوپ را در اختیار داریم تا بتوانیم چیزهایی که پیش از این توانایی دیدن آن را نداشتیم را مشاهده کنیم. به نظر من چیزی در توسعه مغز مصنوعی وجود دارد که ممکن است نقطه جوش مغز به حساب بیاید و به این ترتیب شاهد رسیدن به آستانه تغییر و تحول در هوش مصنوعی باشیم.»

 

منبع:سیناپرس

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک