پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت +عکس کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت +عکس ده زبان اول جهان را بشناسید!! ده زبان اول جهان را بشناسید!! دختری که بدون هیچ گونه عمل زیبایی شبیه عروسک است + عکس دختری که بدون هیچ گونه عمل زیبایی شبیه عروسک است + عکس غذای این مرغ زغاله؟؟ (عکس) غذای این مرغ زغاله؟؟ (عکس) جشنواره جالب و زیبای رنگ ها در هندوستان +عکس جشنواره جالب و زیبای رنگ ها در هندوستان +عکس تصاویر عجیب از دختر گربه ای تصاویر عجیب از دختر گربه ای زن جنایتکاری که شیطان روحش را تسخیر کرده ..! زن جنایتکاری که شیطان روحش را تسخیر کرده ..! عکس هایی از مرگ پسر جوان در ماشین محبوبش عکس هایی از مرگ پسر جوان در ماشین محبوبش مادری که به طرز وحشتناکی به زیبایی دخترانش حسادت می کند مادری که به طرز وحشتناکی به زیبایی دخترانش حسادت می کند در بدن افراد عاشق چه چیزهایی اتفاقی می افتد؟ در بدن افراد عاشق چه چیزهایی اتفاقی می افتد؟ سوژه شدن شیرخوردن یک گربه گرسنه از پستان یک گاو  + عکس سوژه شدن شیرخوردن یک گربه گرسنه از پستان یک گاو + عکس زندگی عجیب این زوج با  ببر بنگالی حیوان درنده آفریقایی زندگی عجیب این زوج با ببر بنگالی حیوان درنده آفریقایی با صدف جای جواهرات بسازیم با صدف جای جواهرات بسازیم همسر چهارم این زن سگ است همسر چهارم این زن سگ است بهترین و زیباترین اندام یک زن چگونه باید باشد؟ بهترین و زیباترین اندام یک زن چگونه باید باشد؟ دختر جوان زیبای ایرانی راننده تریلی اسکانیا + عکس دختر جوان زیبای ایرانی راننده تریلی اسکانیا + عکس پیرزنی که پس از ۱۰۰ سال برای اولین بار دریا را دید +عکس پیرزنی که پس از ۱۰۰ سال برای اولین بار دریا را دید +عکس رقصیدن و حرکت زشت این زن بعد از تصادف + عکس رقصیدن و حرکت زشت این زن بعد از تصادف + عکس زنی که به اجبار در اینترنت زندانی شده زنی که به اجبار در اینترنت زندانی شده عکســی که فـیسبوک آن را حـذف کرد!! عکســی که فـیسبوک آن را حـذف کرد!!

حاشیه نشینی مردم اطراف بیمارستان ها

حاشیه نشینی مردم اطراف بیمارستان ها

حاشیه نشینی مردم اطراف بیمارستان ها 

وقتی به اطراف بیمارستان های دولتی نگاهی کنیم مردمی را خواهیم دید که با رنج بسیاری در گوشه ای جایی را آماده کرده و می خوابند. چند وقت پیش گزارشی در صدا و سیما پخش شد مبنی بر حاشیه نشینی در اطراف بیمارستان های دولتی!، که در آن به طور مشخص شخص وزیر و متولیان امر بهداشت و سلامت کشور (در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس )به چالش کشیده شدند.

 

در این گزارش به درستی به مشکلات عدیده بیماران و همراهان آنان در بیمارستان های پایتخت اشاره شد ولی چیزی که در آن مغفول ماند، پرداختن به برخی واقعیت ها پیرامون بروز چنین حوادثی است که در این گزارش اصلا بدان اشاره هم نشد و به نظر بنده این مساله یکطرفه به قاضی رفتن است.

 

واقعیت آن است که ما همواره رویای جامعه‌ای عاری از مشکلات بهداشتی و سالم و شاد را در سر می‌پرورانیم اما داشتن این افکار از آن جهت طبیعی است که ذهن ما توسط اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم برنامه ‌ریزی شده است.حال شما در نظر بگیرید که به کامپیوتری برنامه بدهیم : ۵=۲+۲ ولی از این که کامپیوتر حاصل جمع را طبق برنامه ‌ریزی که خودمان به او داده‌ایم ۵ اعلام کند، عصبانی شویم.

 

به عبارت دیگر در جامعه ای که در آن برنامه ریزی برای تمام فاکتورهای اساسی زندگی ( اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و … ) در جهت آرمان گرایی، درست باشد، آنوقت میتوانیم انتظار یک جامعه سالم و سرزنده را داشته باشیم نه اینکه بخواهیم بر روی معادله ای انتگرال را اعمال نماییم و منتظر باشیم مشتق حاصل شود.

 

در جامعه ای که در آن وزارت بهداشت به خاطر حفظ سلامت مردم، با تولیدکنندگانی که به دنبال سود بیشتر هستند، بر سر روغن پالم درگیر است . . .در سیستم مالی معیوبی که در آن وزیر بهداشت بر سر مساله ساده و درستی همچون برداشتن ارتباط مالی بیمار و پزشک باید با بیمه ها گلاویز شود. . .

 

در فرهنگی که در آن همیشه نوک پیکان انتقادات به سمت پزشکان هدف گرفته‌شده‌است و هر عملی از طرف آنان ( چه درست و چه غلط ) با دید منفی نگریسته می شود . . .در جامعه ای که مردم در آن با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و به قولی یک سر و هزار سودا دارند . . .

 

نمی توان انتظار داشت که همه چیز سر جای درستش باشد و اوضاع بر وفق مراد باشد.اینکه همراه مریض در پیاده رو های اطراف بیمارستان میخوابد، تقصیر وزیر بهداشت نیستاینکه دزدی هایی از مردم در اطراف بیمارستان گزارش می شود، دال بر کم کاری وزارتخانه نیست

 

اینکه تمام متخصصان در کلان شهرهایی نظیر تهران جمع شده اند را نمی توان به حساب ندانم کاری متولیان سلامت مملکت گذاشت زیرا سازمان های بیمه گر، چند سالی است که افزایش تعرفه ها را همینطور بلاتکلیف گذارده اند و پزشک و بیمار را در یک کلاف سردرگم رها کرده اند . . .

 

از یک دیدگاه واقع بینانه تر، حاشیه نشینی اطراف بیمارستان های دولتی را می توان در امتداد حاشیه نشینی کلان شهر ها دانست که امروزه به معضلی عدیده برای شهرهای بزرگ تبدیل شده است و برای حل این مساله ، همکاری دیگر سازمانهای دخیل در این امر به جد احساس می شود.

 

برای این کار باید از طرف دولت و حمایت مجلس بودجه لازم در نظر گرفته شود و خوشبختانه در همین کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در چند ماه اول شروع به کار مجلس، کارهای ارزنده و بنیادی بسیار زیادی انجام شده است که همگان آثار مثبت آنرا در آینده خواهند دید.

 

باشد که کمی منصفانه تر و آگاهانه تر به موضوعات بنیادی نظیر بهداشت و درمان مملکت بنگریم و خدایی نکرده نرسد روزی که ما شاهد فاصله روزافزون بین مردم و پزشک باشیم.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ