پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

با خوردن چمن می توانید به خدا نزدیکتر شوید! +عکس با خوردن چمن می توانید به خدا نزدیکتر شوید! +عکس این زن رکورد بارداری را با 17 ماه شکست این زن رکورد بارداری را با 17 ماه شکست تصاویر وحشتناک از ختنه کردن دختر های آفریقایی تصاویر وحشتناک از ختنه کردن دختر های آفریقایی مراسم عجیب عمامه بستن دختران جوان در چین +عکس مراسم عجیب عمامه بستن دختران جوان در چین +عکس عکس های باورنکردنی اما واقعی مار دو سر عکس های باورنکردنی اما واقعی مار دو سر تزئین آینه با استفاده از ویترای +عکس تزئین آینه با استفاده از ویترای +عکس کلبه آینه‌ای فقط در سواحل انگلیس کلبه آینه‌ای فقط در سواحل انگلیس صورت این دختر را بعد از عمل زیبایی ببینید صورت این دختر را بعد از عمل زیبایی ببینید جشنواره جالب گوجه فرنگی در اسپانیا را ببینید جشنواره جالب گوجه فرنگی در اسپانیا را ببینید بیشترین درآمدها در ورزش و هنر از آن چه کسانی است؟ بیشترین درآمدها در ورزش و هنر از آن چه کسانی است؟ این کودک نابغه اوتیسمی ذهن افراد را میخواند + عکس این کودک نابغه اوتیسمی ذهن افراد را میخواند + عکس تغییر جنسیت یک مرد 25 ساله به یک زن زیبا تغییر جنسیت یک مرد 25 ساله به یک زن زیبا پرکارترین انسان جهان را بشناسید + عکس پرکارترین انسان جهان را بشناسید + عکس مادربزرگی که فعال ترین چهره های اینستاگرام شناخته شد + عکس مادربزرگی که فعال ترین چهره های اینستاگرام شناخته شد + عکس نکاتی در مورد میراندا کر زیباترین مانکن دنیای مد + عکس نکاتی در مورد میراندا کر زیباترین مانکن دنیای مد + عکس تصویر کشف دندان انسان 560 هزار ساله تصویر کشف دندان انسان 560 هزار ساله این مرد آمریکایی همزمان با دو خواهر دوقلو و دختر خاله شان ازدواج کرد. این مرد آمریکایی همزمان با دو خواهر دوقلو و دختر خاله شان ازدواج کرد. 9 مادر عجیب دنیا +عکس 9 مادر عجیب دنیا +عکس این مرد شجاع بدون دست و پا شگفتی خلق کرد + تصاویر این مرد شجاع بدون دست و پا شگفتی خلق کرد + تصاویر بازگشت کشتی غرق پس از 80 سال به خانه بازگشت کشتی غرق پس از 80 سال به خانه

جایگاه اعتماد در زندگی و جامعه کجاست؟

جایگاه اعتماد در زندگی و جامعه کجاست؟

جایگاه اعتماد در زندگی و جامعه کجاست؟ 

در زندگی های مشترک خیانت زیاد شده است و در جامعه هم نمی توان به راحتی به هر کسی اعتماد کرد. اتفاقات پیش آمده در گذشته  به مرور مردم را بدبین کرده است. خیلی از واژه های زیبا و پر ارزش جایش در زندگی ما خالیست، شاید در روزگاران گذشته که مردم آرامش بیشتری در زندگیشان داشتند، واژگان زیبا،

 

حرمت بیشتری داشت، یکی از این زیبایی های زندگی، اعتماد است. اعتماد در بین اعضای خانواده به بهتر شدن روابط کمک فراوانی می کند.اعتماد یعنی همه را دوست و برادر و فامیل خودت بدانی، کودکانت، همه را عمو و خاله بنامند و حتی ذره ای شک و استرس در دلت راه ندهی که مبادا ممکن است، دیگری خنجری از پشت به تو بزند که دیگر توان ایستادن نداشته باشی.

 

اعتماد یعنی آرامش انسان، یعنی دیگر ناجوان مردی نیست که چیزهایی که برایش زحمت کشیده ای را یک شبه، به یغما ببرد، اعتماد یکی از زیبایی های زندگی، این روزها گم شده است!جالب این که تا امروز نمی دانستم که هنوز هم در دل کودکان ، این فرشته های معصوم و پاک، اعتماد جای دارد، تصور می کردم آنها همه را به چهره ی بچه دزد و گرگ و اژدها می بینند!

 

امروز داشتم پیاده روی می کردم که برای تنفسی تازه، روی صندلی یک پارک نشستم، در خانه ای که رو به روی پارک قرار داشت، چند مرد، بارهای و بسته هایی را داخل ماشین می گذاشتند، گویا اسباب کشی داشتند.یک پسر بچه ی هفت، هشت ساله هم بینشان بود که انگار دوست داشت زودتر بزرگ شود،

 

کارتن هایی را بر می داشت و سعی می کرد که آنها را جا به جا کند، بقیه ی افراد وارد ساختمان شدند و از پسر بچه خواستند که مواظب بارها و اسباب و اثاثیه باشد که مبادا دزدی آنها را ببرد!کوچه خلوت شد و پسر بچه در کنار کارتن ها قدم میزد و دائم داخل ساختمان را نگاه می کرد و زیر لب می گفت که پس چرا نمی آیند ،

 

همین که بلند شدم تا به منزل بروم، متوجه من شد، بعد رو به من کرد و گفت: خاله …می شه مراقب وسایلمون باشی تا من برم ببینم چرا پدرم اینها نیامدند؟خندیدم…اعتماد آن پسر بچه به من غریبه برایم جالب بود، یعنی چه تصوری از یک دزد، در ذهن داشت، یه سر و دو گوش؟

 

کودکی و شادی هایش
پیش از آنكه به حساب شما برسند خود به حساب خویش برسید، و قبل از آنكه مورد سنجش قرار گیرید خویشتن را بسنجید، و خود را براى رستاخیز بزرگ آماده كنید.شاید به خاطر همین است که کودکان راحت می خوابند، راحت زندگی می کنند، چرا که هنوز خیلی از واژگان در ذهن آنها جای نگرفته، هنوز سیاهی و پلیدی جایی در قلبشان ندارد.

 

 به گزارش پارس ناز به زندگی خودمان که نگاه می کنم جای این اعتماد های کودکی را خالی می بینم، به راستی چه شد که اعتماد به دیگران در زندگیمان گم شد و همه همدیگر را به چشم دیگری می بینیم؟آیا غیر از این است که روزی ما هم کودک بودیم و به دیگران اعتماد داشتیم، اما کسی یا کسانی با خراب کردن اعتماد ما، ذهنمان را سیاه کردند؟

 

اعتماد در محل کار
دوستی تعریف می کرد که بدون بستن قرار داد برای هیچ ارگانی کار نمی کند! حتی یک روز، وقتی علت را پرسیدم گفت: اولین جایی که مشغول به کار شدم، با بهانه های واهی قراردادم را به تاخیر می انداخت و بعد از سه ماه کار برایشان، بدون پرداخت هیچ حقوقی، عذر مرا خواست، این است که دیگر به هیچ کسی اعتماد نمی کنم ، اول قرارداد و بعد کار…

 

این فرد مارگزیده ایست که از ریسمان سیاه و سفید هم می ترسد و باعث و بانی این ترس و بی اعتمادیش، همان رییس بد قول است.اگر در زندگیمان نگاه کنیم، چقدر باعث بی اعتمادی در بین دیگران شده ایم؟ چقدر جامعه را با بد قولی ها و نامردیمان خراب کردیم، چقدر زیبایی های زندگیمان را به زشتی تبدیل کرده ایم؟

 

ما در جامعه زندگی می کنیم و همه ی رفتارهایمان غیر از اثر فردی، اثری اجتماعی هم دارد، ما همه در قبال هم مسئولیم، پس کمی در زندگیمان نظر کینم، به قول پیام آور رحمت و مهربانی:

 

حَاسِبُوا أَنْفُسَكُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ زِنُوهَا قَبْلَ أَنْ تُوزَنُوا وَ تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الْأَكْبَر. (وسائل الشیعة، شیخ حر عاملی، ج 16، ص 99 ؛ بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج 67، ص 73)

 

پیش از آنكه به حساب شما برسند خود به حساب خویش برسید، و قبل از آنكه مورد سنجش قرار گیرید خویشتن را بسنجید، و خود را براى رستاخیز بزرگ آماده كنید.
 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ