پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

تلسکوپ رادیویی عظیم در چین افتتاح شد

تلسکوپ رادیویی عظیم در چین افتتاح شد

تلسکوپ رادیویی عظیم در چین افتتاح شد 

همیشه یافتن حیات و زندگی در فضا برای انسان ها مهم بوده است و برای همین منظور چین بزرگترین تلسکوپ رادیویی را ساخته است. بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان با هدف جستجوی حیات در فضا در چین شروع به کار کرد. قطر این تلسکوپ عظیم 500 متر است و با هزینه 140 میلیون دلاری در طول 5 سال ساخته شد تا به دنبال حیات فرازمینی بگردد.

 

این تلسکوپ رادیویی کروی شکل که آن را FAST می‌نامند در منطقه کوهستانی «گویژو» در جنوب شرق چین واقع شده و از روز گذشته کار خود را آغاز کرده است. تلسکوپ FAST با هزینه 1.2 میلیارد یوان چین معادل 138 میلیون دلار ساخته شده و بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان به صورت تک دیش است.

 

تا قبل از ساخته شدن این تلسکوپ، رصدخانه «آرسیبو» (Arecibo) در پورتوریکو به عنوان بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان شناخته می‌شد. تلسکوپ چینی سطح بازتاب کننده‌ای به اندازه 30 زمین فوتبال داشته و دو برابر حساسیت بیشتر نسبت به آرسیبو دارد. همچنین دیش FAST از 4450 پنل تشکیل شده است.

 

بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان در جستجوی حیات بیگانه

این تلسکوپ با این هدف ساخته شده تا به دنبال نشانه‌هایی از حیات بیگانه در فضا بگردد. مشاهده تپ اخترها از دیگر اهداف این پروژه است. تپ اخترها به ستاره‌ های نوترونی کوچکی گفته می‌شود که به سرعت می‌چرخند و به گفته دانشمندان حاصل انفجارهای ابرنواختری هستند.

 

به گزارش پارس ناز این پروژه فضایی به عنوان یک نماد پیشرفت برای چین به حساب می‌آید. پکن در نظر دارد که تا چهار سال آینده یک ایستگاه فضایی دائمی بسازد و یک مأموریت همراه با سرنشین نیز به ماه داشته باشد.

تلسکوپ رادیویی عظیم در چین افتتاح شد

تلسکوپ FAST یکی از بزرگترین پروژه‌های جهانی به حساب می‌آید. ساخت آن از سال 2011 شروع شد و برای این کار ده هزار نفر از مردمی که در اطراف آن منطقه زندگی می‌کردند توسط مقامات جابجا شدند تا محیط آرام‌تری فراهم شود.در سال‌های اخیر پروژه‌های بزرگ و بلندپروازانه ای در چین اجرا شد که نشان از سرمایه گذاری‌های زیاد این کشور در زمینه علمی و تکنولوژی دارد.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک