پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

شانس 1 میلیون دلاری زندگی این زوج را زیر و رو کرد +عکس شانس 1 میلیون دلاری زندگی این زوج را زیر و رو کرد +عکس اسطوره های روانی تاریخ را بشناسید +عکس اسطوره های روانی تاریخ را بشناسید +عکس چاه شیطان جایی که مردگان زنده می شوند + عکس چاه شیطان جایی که مردگان زنده می شوند + عکس با این لباس 14،000 دلاری دختران را جذب خود کنید (عکس) با این لباس 14،000 دلاری دختران را جذب خود کنید (عکس) رازهای موفقیت پپسی رازهای موفقیت پپسی عشق عجیب این خانم 27 ساله آمریکایی به عروسک (عکس) عشق عجیب این خانم 27 ساله آمریکایی به عروسک (عکس) پیر شدن ناگهانی یک دختر جوان! +عکس پیر شدن ناگهانی یک دختر جوان! +عکس پرداخت بیمه با ۲۱هزار دلار سکه + عکس پرداخت بیمه با ۲۱هزار دلار سکه + عکس این مرد عجیب با قدرت شگفت انگیز جالب +عکس این مرد عجیب با قدرت شگفت انگیز جالب +عکس تهیه لباس عروسی با روش عجیب خانم در اتوبوس شهری + عکس تهیه لباس عروسی با روش عجیب خانم در اتوبوس شهری + عکس عکس های دیدنی و غیر قابل باور جنگجوی کاهش وزن عکس های دیدنی و غیر قابل باور جنگجوی کاهش وزن مادر و پسری که دست ندارند و در کنار هم زندگی می کنند مادر و پسری که دست ندارند و در کنار هم زندگی می کنند این زن 23 ساله جوان ترین مادربزرگ جهان شد + عکس این زن 23 ساله جوان ترین مادربزرگ جهان شد + عکس هنرنمایی بسیار جالب یک پیرزن ایتالیایی در خیابان هنرنمایی بسیار جالب یک پیرزن ایتالیایی در خیابان عکس های کمیاب  نظامیان زن آمریکایی در افغانستان عکس های کمیاب نظامیان زن آمریکایی در افغانستان گران ترین زایمان دنیا گران ترین زایمان دنیا عجیب ترین آداب و رسوم مردم دنیا در کریسمس عجیب ترین آداب و رسوم مردم دنیا در کریسمس فقط با اینکار لباس کماندویی این زن را از تنش میشه خارج کرد فقط با اینکار لباس کماندویی این زن را از تنش میشه خارج کرد تا حالا مار معتاد دیدی؟ تا حالا مار معتاد دیدی؟ خلاقیت دیدنی زن زیبا با چهره های متفاوت + عکس خلاقیت دیدنی زن زیبا با چهره های متفاوت + عکس

تقریبا همه فضای بدن ما خالی و تهی است

تقریبا همه فضای بدن ما خالی و تهی است

تقریبا همه فضای بدن ما خالی و تهی است 

شاید تیتر خبر برای شما تعجب برانگیز باشد اما این یک واقعیت است و تقریبا تمام بدن ما را فضای خالی تشکیل داده است. بعضا شاید شما با خودتان فکر کنید فرد مشهوری هستید، شاید دوستان زیاد، یا شغل و سمتی مهم و یا یک ماشین واقعا عالی داشته باشید. اما اگر بدانید همین دوستان،

 

خودرو و حتی بدن انسان ۹۹.۹۹ درصد از فضای خالی تشکیل شده‌ است، ممکن است احساس حقارت به شما دست بدهد! اندازه یک اتم به موقعیت میانگین قرارگیری الکترون‌هایش بستگی دارد، در واقع میزان فضایی بین هسته و پوسته بیرونی بدون مرز اتم، اندازه اتم را تعیین می‌کند.

 

هسته‌ها حدود ۱۰۰ هزار بار کوچک‌تر از اتمی هستند که درون آن قرار دارند. اگر هسته اندازه یک بادام زمینی باشد، اتم آن اندازه‌ی یک استادیوم بیسبال است. اگر تمام فضای خالی داخل اتم را از دست بدهیم، به اندازه ذره‌های گرد و غبار می‌شویم و کل انسان‌‎ها را می‌توان در یک حبه قند جا داد.

 

این همه جرم ما از کجا آمده است؟

به گزارش پارس ناز در واقع بیشترین بخش حجم بدن انسان را انرژی تشکیل داده‌ است. در یک سطح بسیاری بنیادی، همه‌ی ما از اتم‌هایی ساخته شده‌ایم که به نوبه خود از الکترون، پروتون و نوترون تشکیل شده‌اند. و شاید در سطحی حتی اساسی‌تر، پروتون‌ها و نوترون‌ها که بخش عمده‌ای از جرم ما را تشکیل داده‌اند،

 

از ذرات بنیادی سه گانه‌ای به نام کوارک ساخته شده‌اند. اما جرم این کوارک‌ها تنها درصد بسیار کوچکی از جرم پروتون و نوترون را تشکیل می‌دهد، و گلوئونها که این کوارک‌ ها را در کنار هم نگه می‌دارند، کاملا بدون جرم هستند. بسیاری از دانشمندان براین باورند که تقریبا کل جرم بدن ما از انرژی حرکتی کوارک‌ ها و انرژی پیوندی گلوئون‌ها ناشی می‌شود.

تقریبا همه فضای بدن ما خالی و تهی است

بنابراین اگر تمامی اتم‌های جهان تقریبا به طور کامل از فضای خالی تشکیل شده‌اند، چرا اشیا جامد به نظر می‌رسند؟ چرا اشیا را به صورت چیزهای سخت احساس می‌کنیم؟ شاید این ایده که اتم‌های خالی در کنار یکدیگر متراکم شده و بدن‌ انسان،‌

 

ساختمان‌ها و درختان را تشیل می‌دهند، کمی گیج‌کننده باشد. اگر اتم‌ها بیشتر از فضای خالی تشکیل شده‌باشند،‌ چرا انسان نمی‌تواند مانند ارواح خیالی از میان دیوار یا در عبور کند؟ چرا اتومبیل‌ها در جاده فرو نمی‌روند و با عبور از مرکز زمین، سر از طرف دیگر سیاره در نمی‌آورند؟ چرا دست‌های ما به جای اینکه از هم عبور کنند، به‌هم مالیده می‌شوند؟

 

فضای خالی آیا واقعا تهی است؟

تقریبا همه فضای بدن ما خالی و تهی است

فضا هیچ‌وقت واقعا خالی نیست. در واقع پر از چیزهایی مثل تابع موج و میدان‌های کوانتومی نامرئی است. فضای خالی درون اتم‌ها را می‌توان به یک فن با تیغه‌های چرخان تشبیه کرد. زمانی که فن در حال چرخیدن نیست، شما می‌توانید بگویید، قسمت زیادی از داخل فن فضای خالی است.

 

به گزارش پارس ناز با خیال راحت می‌توانید دست خود را در فضای خالی بین پره‌های فن بگذارید، اما وقتی پنکه روشن است، قضیه فرق دارد. اگر ما دستمان را درون فضای خالی پنکه روشن کنیم، پره‌های آن به دست ما آسیب می‌رسانند.

 

ما تاکنون چیزی را به صورت واقعی لمس نکرده‌ایم

تقریبا همه فضای بدن ما خالی و تهی است

الکترون‌ها در واقع هیچ حجمی ندارند، بلکه چیزی به نام تابع موج دارند که حجم زیادی از اتم را اشغال می‌کند. و از آنجایی که مکانیک کوانتوم علاقه زیادی به گیج‌‌کننده بودن و عجیب بودن دارد، الکترون‌های بدون حجم به شکلی تقریبا همزمان در فضای اتم حضور پیدا می‌کنند.

 

پره‌های فن هم شبیه به الکترون در اطراف اتم در حال حرکت‌اند و حجمی از فضا را با توابع موجی اشغال کرده‌اند. شاید یادآوری این مورد که چیزی که ممکن است به نظر مانند فضای خالی بوده و می‌تواند احساس جسمی جامد و سخت را داشته باشد، تا حد زیادی دردناک باشد.

 

در حقیقت شما تاکنون هرگز چیزی را در زندگی‌تان لمس نکرده‌اید. زمانی که انسان جسمی را لمس می‌کند، آنچه احساس می‌کند اتم‌های آن جسم نیست، بلکه نیروهای الکترومغناطیسی الکترون‌های بدن است که درحال راندن الکترون‌های جسم لمس شده‌است. 

 

چون گوشت اتم‌های شما در هسته آن قرار دارد. بنابراین بدن شما در واقع مجموعه گمراه‌کننده‌ای از فضاهای خالی بر روی سیاره خالی در جهانی خالی است.

 

گجت نیوز

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ