پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

تشحیص درست کمر درد از کلیه درد

تشحیص درست کمر درد از کلیه درد

تشحیص درست کمر درد از کلیه درد 

معمولا در ناحیه میانی بدن وقتی دچار درد می شویم نمی توانیم به درستی بفهمیم که کدام ناحیه و اندام در حال درد گرفتن است. وقتی در قسمت زیر ناف و در یک طرف دچار درد می شویم از کجا بدانیم کمر درد است یا کلیه درد میکند, چون تقریبا احساس درد در هر دو مکان وجود دارد.

 

نشانه های درد کلیه

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یک طرفه خصوصا اگر همراه با تب و مشکلات ادراری باشد، می تواند نشان دهنده درد واقعی کلیه ها باشد.اگر پشت یا پهلوی فردی آسیب ببیند مثل برخورد ضربه، افراد تصور می کنند که کلیه هایشان درد می کند اما اغلب اوقات اینطور نیست و کلیه ها مشکلی ندارند.

تشحیص درست کمر درد از کلیه درد

کلیه ها در قسمت پشت بدن و بالای کمر (درست پایین دنده ها) واقع شده اند، اغلب افراد تمایل دارند که بدانند درد کمر مربوط به ایجاد مشکلی در کلیه ها است یا خیر، راه قطعی برای این کار وجود ندارد، اما با شناخت برخی علائم و انجام برخی آزمایش ها که توسط پزشک توصیه می شود، می توان مشکلات احتمالی کلیه ها را بررسی کرد.

 

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یک طرفه خصوصا اگر همراه با تب و مشکلات ادراری باشد، می تواند نشان دهنده درد واقعی کلیه ها باشد.درد می تواند در اثر عفونت کلیه ها (پیلونفریت) ایجاد شود.وجود سنگ در کلیه نیز باعث بروز درد کلیه می شود. حرکت سنگ در کلیه نیز باعث ایجاد درد می شود،

 

وقتی سنگ کلیه شروع به حرکت می کند و از قسمت میزنای (حالب) عبور می کند و به سمت مثانه می رود، دردهای شدید و متناوبی را ایجاد می کند که قولنج کلیوی یا قولنج میزنای نامیده می شود.این درد معمولاً از ناحیه کلیه یا زیر آن آغاز می شود و تا مثانه ادامه می یابد.

 

درد قولنج کلیوی به صورت اسپاسمی است، بدین معنی که تیر می کشد و موج های ناگهانی دارد. این درد در دو نوع خفیف و حاد بروز می کند. نوع حاد آن را دردناک ترین حس تجربه شده توسط انسان توصیف کرده اند.عفونت های ادراری از علل شایعی است که موجب ایجاد دردهای کلیوی می شود،

 

برخی مشکلات باعث انسداد تدریجی جریان ادرار می شود (انسداد ناگهانی جریان ادرار در سنگ کلیه دیده می شود) در این حالت نیز کلیه ها کش می آیند و درد شدیدی بروز می کند.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک