پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عجیب ترین زوج جهان که تاکنون 15 بار ازدواج کردن + عکس عجیب ترین زوج جهان که تاکنون 15 بار ازدواج کردن + عکس ایمیل گستاخانه مادرشوهری به عروسش ..! ایمیل گستاخانه مادرشوهری به عروسش ..! جالبترین رکوردهای ثبت شده و دیدنی در گینس جالبترین رکوردهای ثبت شده و دیدنی در گینس زن هنرمند با ایده جالبش خبرساز شد + عکس زن هنرمند با ایده جالبش خبرساز شد + عکس این مرد عنکبوتی هزاران گردشگر را به کوبا کشاند! (عکس) این مرد عنکبوتی هزاران گردشگر را به کوبا کشاند! (عکس) التماسهای عجیب این مرد از نامزدش در ملاء عام+ عکس التماسهای عجیب این مرد از نامزدش در ملاء عام+ عکس پیرزنی از نسل پاکوتاه (عکس) پیرزنی از نسل پاکوتاه (عکس) تصاویر برداشت گیلاس در باغ های شهر دماوند تصاویر برداشت گیلاس در باغ های شهر دماوند مرد مقدس و معروف در آغوش دو دختر جوان! (عکس) مرد مقدس و معروف در آغوش دو دختر جوان! (عکس) خیابانی که با هزاران عکس مستهجن پوشانده شد +عکس خیابانی که با هزاران عکس مستهجن پوشانده شد +عکس داستان واقعی زندگی مرغ بی سر داستان واقعی زندگی مرغ بی سر جلوه دادن به کادو جلوه دادن به کادو جوان ترین مدرس دانشگاه دنیا + عکس جوان ترین مدرس دانشگاه دنیا + عکس مراسم ازدواج باشکوه به سبک هزار و یک شب +عکس مراسم ازدواج باشکوه به سبک هزار و یک شب +عکس تحمل درد بسیار برای داشتن پاهای زیبای دختران چینی تحمل درد بسیار برای داشتن پاهای زیبای دختران چینی تصاویر جالب زنجیر زدن دختران و زنان در عاشورا تصاویر جالب زنجیر زدن دختران و زنان در عاشورا اقدام عجیب این پسر در وان سس فلفل حمام کرد اقدام عجیب این پسر در وان سس فلفل حمام کرد ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس علاقه عجیب پسر زیبا به آرایش زنانه +عکس علاقه عجیب پسر زیبا به آرایش زنانه +عکس این مانکن زیبا و جذاب چینی یک مرد است +(عکس) این مانکن زیبا و جذاب چینی یک مرد است +(عکس)

ترفندهایی برای افزایش رشد ذهن کودک

ترفندهایی برای افزایش رشد ذهن کودک

ترفندهایی برای افزایش رشد ذهن کودک 

ذهن کودکان برای رشد و افزایش توانایی ها نیاز به کمک والدین دارد. با روش های کاربردی می توان ذهن کودک را رشد داد. بعضی از ما با بچه دار شدن در میان کتاب ها، اینترنت یا حتی پیشنهادات دوستان و آشنایان اطلاعاتی در رابطه با کودکان و نحوه تربیت آن ها به دست می آوریم و بعضی ها هم بر اساس غرایز درونی

 

و احساس درونی خود به تربیت فرزند می پردازیم. در نهایت همه ما می خواهیم تا جایی که ممکن است یک بچه کاملا موفق تربیت کنیم.راه های زیادی برای حمایت، آموزش و تشویق بچه ها وجود دارد. اما در رابطه با نحوه صحبت کردن با کودک آیا باعث رشد ذهنیت ایستا یا ذهنیت در حال رشد در کودکمان می شویم.

 

ذهنیت در حال رشد در مقابل ذهنیت ایستا

گاهی اوقات تفاوت تاثیر گذاری روی ذهنیت ایستا و ذهنیت در حال رشد بسیار نامحسوس است. هر دو شامل تحسین و تمجید می شود اما یکی از آن ها ارزش را روی روند یادگیری می گذارد در حالی که دیگری روی نتیجه یادگیری ثابت می ماند.

 

یک ذهنیت در حال رشد بیشتر از این که مانند یک ذهنیت ایستا تشنه تایید باشد تمایل و اشتیاق به یادگیری دارد. ایجاد ذهنیت در حال رشد باعث ایجاد یک فکر بدون نقص می شود. به عبارت دیگر کودکانی که ذهنیت ایستا دارند وقتی به آن چیزی که می خواهند نمی رسند احساس شکست و اشتباه می کنند

 

اما کودکانی که ذهنیت در حال رشد دارند حتی اگر به آن نتیجه ای که انتظار داشتند نرسند باز هم احساس شکست و ناموفقیت نمی کنند.

 

جملات رایج در ذهنیت در حال رشد و ذهنیت ایستا

ذهنیت در حال رشد بیشتر بر توانایی های کودک تاکید می کند تا بر هوش او. در این جا یکسری مکالمات رایج آورده ام که تفاوت بین هر دو ذهنیت را نشان می دهد.

 

ذهنیت ثابت: جواب دست بود، آفرین، خیلی باهوشی.

 

ذهنیت در حال رشد: جواب درست بود، آفرین خیلی تلاش کردی تا اون رو بفهمی و موفق شدی.

 

ذهنیت ثابت: پازل رو خیلی سریع درست کردی، کارت رو خوب انجام دادی آفرین.

 

ذهنیت در حال رشد: آفرین! نظرت درباره یک پازل سخت تر چیه؟ مطمئنم اون رو هم میتونی درست کنی.

 

چرا ذهنیت در حال رشد اهمیت زیادی دارد

دکتر کارول دوئک (Carol Dweck) یکی از پیشگامان در مطالعات ذهنیت در حال رشد در دانشگاه استنفورد است . او معتقد است که ذهنیت در حال رشد در تشویق، اعتماد به نفس و در نهایت در موفقیت نقش بسیار مهمی دارد. وقتی کودکی برای اولین بار سعی در انجام کاری دارد در ذهنش به این که چقدر کار را خوب انجام داده

 

یا این که چقدر باهوش است فکر نمی کند. مهم این است که آن ها فکر می کنند همه چیز تمام نشده و هنوز هم فرصتی برای سعی دوباره هست.مهم این است که در کودک ایجاد خود ارزشمندی کنیم و به آن ها یاد بدهیم که کمی از شکست بترسند و با انجام موفقیت آمیز وظایف احساس اعتماد به نفس بیشتری کنند.

 

دکتر کارول دوئک و همکارانش تحقیقی روی کودکان کلاس هفتم انجام دادند که سال جدید را با نمره های امتحانی برابر آغاز کرده اند. در تمام این کودکان نشانه های ذهنیت در حال رشد و ذهنیت ثابت مورد بررسی قرار گرفت. بعد از ۲ سال تفاوت های کمی بین نمرات و رتبه های این دو گروه وجود داشت.

 

نتیجه این گونه بود که کودکان دارای ذهنیت ثابت اهدافی کاملا متفاوت داشتند. آن ها از انجام کارهایی که ممکن بود ضعف آن ها را نشان دهد جلوگیری می کردند. در حالی که کودکان دارای ذهنیت در حال رشد معتقد بودند که استعداد و هوش قابل رشد است و به هر قیمتی می توان چیزهای جدیدی یاد گرفت.

 

چه زمانی باید ذهنیت در حال رشد ایجاد کنیم؟

مطالعات ثابت کرده اند که هیچ وقت برای ایجاد ذهنیت در حال رشد در کودکان دیر یا زود نیست. بیشتر بچه ها از همان ابتدا ذهنیت در حال رشد دارند اما بازخوردی که ما به آن ها می دهیم در تبدیل ان به ذهنیت ثابت بسیار موثر است. همه ما به عنوان والدین دوست داریم کودکمان را تشویق کنیم غافل از این که بدانیم کودک چه بازخوردی از نحوه تشویق ما می گیرد.

 

بهترین زمان برای ایجاد یک ذهنیت در حال رشد زمانی است که کودک زبان یاد می گیرد. البته در کودکان سنین بالاتر هم می توان این کار را انجام داد.معمولا بچه های بزرگ تر ترکیبی از ذهنیت ایستا و در حال رشد در رابطه با چیزهایی که مربوط به تجربه می شود دارند. اما ما به عنوان والدین باید با به کار بردن جملات درست، حمایت و خوش بینی باعث شکوفایی ذهنیت در حال رشد در آن ها شویم.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ