پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

نوزادی که با سوختگی متولد شد +تصاویر ..! نوزادی که با سوختگی متولد شد +تصاویر ..! این خانم 97 ساله شکارچی از زندگی خود می گوید این خانم 97 ساله شکارچی از زندگی خود می گوید لیلا یاوری مانکن ایرانی خارج نشین از دکترا تا مدلینگ (عکس) لیلا یاوری مانکن ایرانی خارج نشین از دکترا تا مدلینگ (عکس) پسر زیبایی که تنها میتواند از چند نوع مواد غذایی استفاده کند پسر زیبایی که تنها میتواند از چند نوع مواد غذایی استفاده کند این پیرمرد با دندان هایش ماشین را می کشد + تصاویر این پیرمرد با دندان هایش ماشین را می کشد + تصاویر تصاویر کشیدن دندان از بینی این مرد تصاویر کشیدن دندان از بینی این مرد با جشن های کثیف در سراسر دنیا آشنا شوید با جشن های کثیف در سراسر دنیا آشنا شوید متهم کردن خواننده مشهور به تعرض جنسی + عکس متهم کردن خواننده مشهور به تعرض جنسی + عکس آشنایی با پردرآمدترین خوانندگان آمریکن آیدل +عکس آشنایی با پردرآمدترین خوانندگان آمریکن آیدل +عکس اندام جذاب عروسی که برای ازدواج دومش 69 کیلو لاغر کرد+عکس اندام جذاب عروسی که برای ازدواج دومش 69 کیلو لاغر کرد+عکس نظرتان درباره این مدل جذاب چیست؟ (عکس) نظرتان درباره این مدل جذاب چیست؟ (عکس) برگزاری 90 عروسی در 90 مکان دیدنی برای این زوج برگزاری 90 عروسی در 90 مکان دیدنی برای این زوج اتفاقی عجیب و دردناک برای یک خانم +تصویر اتفاقی عجیب و دردناک برای یک خانم +تصویر چگونه به دوستانمان هدیه بدهیم و هدیه بگیریم چگونه به دوستانمان هدیه بدهیم و هدیه بگیریم جنجال تصاویر ساخت دستگاه مرده شور اتوماتیک در مشهد جنجال تصاویر ساخت دستگاه مرده شور اتوماتیک در مشهد بانوی 18 ساله پیرترین بانوی جهان شد بانوی 18 ساله پیرترین بانوی جهان شد ابتكار جالب این مرد در سرمای زمستانی اروپا + عکس ابتكار جالب این مرد در سرمای زمستانی اروپا + عکس اقدام عجیب یک زوج با خالکوبی روی بدن (+عکس) اقدام عجیب یک زوج با خالکوبی روی بدن (+عکس) کثیف ترین خانه و عجیب ترین زن (عکس) کثیف ترین خانه و عجیب ترین زن (عکس) تست شخصیت شناسی با پرنده ماه تولد تست شخصیت شناسی با پرنده ماه تولد

تاثیر مهم زبان بدن در ارتباطات زندگی

تاثیر مهم زبان بدن در ارتباطات زندگی

تاثیر مهم زبان بدن در ارتباطات زندگی

زبان بدن می تواند در رساندن منظورمان به دیگران و همچنین جذابیت سخنان ما تاثیرگذار باشد و به بهترین نحو بتواند ما را نشان دهد. درزندگی روزمره وقتی با دیگران وارد صحبت نمی شویم با حالات مختلف بدن خود با آن ها ارتباط برقرار می کنیم. نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد که زبان بدن می تواند گویاتر از کلمات، منظور و احساس را منتقل کند. احساساتی که در طول مذاکرات از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

 

ما در زندگی روزمره ی خود مدام در حال مذاکره هستیم. طرف مذاکره می تواند رییس، همکار، کارکنان یا مشتریان ما باشند. حتی این مذاکرات در فضای خانه هم وجود دارد و بارها پیش آمده است که با خانواده ی خود بر سر آنچه می خواهیم وارد گفتگو می شویم. برقراری یک مذاکره ی موفق، مهارتی است که با تمرین تکنیک های مختلف می توان به آن دست پیدا کرد.

 

در زاویه ی 45 درجه قرار بگیرید
وقتی در حالت رو در رو و مستقیم هستید، ناخودآگاه نوعی احساس تقابل بین شما و طرف مقابل ایجاد می شود. چنانچه خواهان یک مذاکره ی ساده باشید این وضعیت مشکل آفرین می شود. یکی از ساده ترین راه حل ها این است که بدن خود را در زاویه ای 45 درجه قرار دهید. چه در حالت ایستاده یا نشسته هستید، شانه های خود را کمی به عقب بکشید.

 

مستقیم نگاه کنید
در یک جلسه ی داخل اتاق، به چشم هیچ کس خیره نگاه نکنید. استفاده از صندلی های گردان کمک می کند که حالت بدنی خود را راحت تر تغییر دهید و در وضعیت نگاه کردن مستقیم قرار نگیرید.

 

آینه حرکات بدن طرف مقابل هماهنگ شوید
ناهماهنگی بین کلمات َتان و علایم صورت َتان باعث می َشود افراد احساس کنند که چیزی درست نیست و به تدریج شک خواهند کرد که شما سعی دارید آنان را گول بزنید.نتایج یک بررسی نشان داده است که تشابه حالت فیزیکی بدن باعث ایجاد احساس راحتی در بین افراد می شود و فضای توافق را ساده تر می کند.

 

البته در استفاده از این تکنیک باید دقت لازم را داشته باشید وگرنه اثر معکوس خواهد داشت! افراد هنگام صحبت با شما بارها حالت بدنی خود را تغییر می دهند. پس از تغییر حالت آن ها کمی صبر کنید و بعد ماهرانه وضعیت بدن خود را مانند آن ها تغییر دهید.

 

سرعت صحبت کردن را تنظیم کنید
معمولا افرادی که سریع تر فکر می کنند، سریع هم صحبت می کنند. آن ها جزئیات زیادی در ذهن خود دارند که می خواهند آن را به دیگران انتقال دهند. گاهی اوقات هم ممکن است که افراد به دلایلی مانند استرس یا دیگر موارد نتوانند با سرعت شما صحبت کنند.

 

بعضی مواقع سریع تر صحبت کردن شما باعث می شود که فرد مقابل نتواند اطلاعاتی را که به او می دهید درست پردازش کند. از این رو لازم است که ابتدا صحبت کردن افراد را گوش دهید و سرعت خود را با آن ها هماهنگ کنید.

 

خمیده بودن علامت بی َاحترامی َست
این علامت می َگوید که خسته هستید و علاقه ای به جایی که در آن هستید ندارید. شما هرگز به رییس َتان نمی َگویید: « نمی َفهمم چرا مجبورم به تو گوش بدهم »، اما اگر خمیده باشید، مجبور نیستید بگویید. بدن َتان آن را برای َتان بازگو می َکند، با صدایی بلند و به وضوح. از سوی دیگر،

 

خمیده َبودن در نتیجه متلاشی َشدن بدن َتان ایجاد می َشود و فضای کمتری اشغال می َکند و قدرت کمتری منعکس می َکند.حفظ حالتی خوب حکم بر احترام می َدهد و مشارکت هر دو طرف بحث را بالا می َبرد.

 

ساعت را فراموش کنید
نگاه به ساعت وقتی که با کسی صحبت می َکنید علامتی واضح از بی َاحترامی و غرور است. این حرکت حامل این پیام است که کارهایی بهتر از صحبت کردن با فردی که با او هستید برای انجام دارید و نگران از دست دادن آن َهاهستید.

 

روی خود را از دیگران برگردانید
سعی کنید به سمت فردی که در حال صحبت است رو کنید و کمی خود را خم کنید گویی که به صحبت َهای آنان گوش فرا می َدهید. این برای فردی که صحبت می َکند نشانه این است که همه توجه و تمرکز شما را به خود معطوف کرده َاند.

 

اینجا مدرسه نیست، دست به سینه ننشینید
دست به سینه یا پاهای روی هم انداخته، تا حدودی موانع فیزیکی هستند که نشان می َدهند شما پذیرای گفته َهای فرد مقابل نیستید. حتی اگر لبخند بزنید، ممکن است شخص مقابل حس غر زدن دریافت کند. حتی اگر دست به سینه نشستن احساس راحتی بیشتری می َدهد، تا حد امکان در مقابل انجام چنین کاری مقاومت کنید.
بسته نباشید

 

یکی از ساده ترین راه حل ها این است که بدن خود را در زاویه ای 45 درجه قرار دهید. چه در حالت ایستاده یا نشسته هستید، شانه های خود را کمی به عقب بکشید.دست ها و پاهای تان را ضربدری نگذارید، به عبارتی دست به سینه ننشینید و پاهای تان را روی هم نیندازید. بله، دست به سینه نشستن راحت تر است ولی حالت دفاعی به خود می گیرید. به علاوه، این کاری است که خانم ها خیلی انجام می دهند.

 

وقتی دست به سینه می نشینید و پاهای تان را روی هم می اندازید، جمع می شوید که متضاد حالت داشتن قدرت زیاد است. تستوسترون شما به طور خودکار کاهش می یابد و کورتیزون شما سریعا افزایش می یابد.

 

دست تان را حرکت دهید

دست های تان را حرکت دهید. بخش بروکا در مغز که به تولید گفتار کمک می کند، وقتی حرف می زنیم و با دست های مان حرکت هایی انجام می دهیم، فعال است. این خبر عالی برای کسانی است که وقتی حرف می زنند از دست های شان استفاده می کنند. این کار در اصل به شما کمک می کند تفکرات واضح تری را شکل دهید.

 

ناهماهنگی بین کلمات و علایم صورت شما
ناهماهنگی بین کلمات َتان و علایم صورت َتان باعث می َشود افراد احساس کنند که چیزی درست نیست و به تدریج شک خواهند کرد که شما سعی دارید آنان را گول بزنید؛ حتی اگر دلیل یا چگونگی آن را ندانند. برای مثال، یک لبخند عصبی در حالیکه پیشنهادی را در یک مذاکره رد می َکنید به گرفتن آن چیزی که می َخواهید به شما کمک نخواهد کرد.

 

موهای پریشان نشانه چیست!
بی قراری و مرتب َکردن موهای َتان علامت این است که شما نگران هستید یا انرژی زیادی دارید، اعتماد به نفس دارید یا حواس َتان پرت است. ممکن است افراد شما را به عنوان فردی بشناسند که بسیار زیاد به ظاهر خود اهمیت می َدهد و توجه زیادی به حرفه خود ندارد.

 

با اقتدار دست بدهید
سست دست دادن علامت این است که شما قدرت و اعتماد به نفس ندارید، در حالیکه دست دادن بسیار قدرتمند را می َتوان تهاجمی و تلاش برای غلبه تلقی کرد که به همان اندازه بد است. دست دادن خود را با افراد و موقعیت َها سازگار کنید، اما اطمینان حاصل کنید که همیشه محکم دست بدهید.

 

نچسبید
نزدیک شدن بسیار. اگر خیلی به کسی نزدیک شوید، علامت این است که برای حریم شخصی و درک آن احترام قائل نیستید. این می َتواند باعث ناراحتی افراد شود.

 

نکته آخر
اجتناب از این اشتباهات زبان بدن به شما کمک می َکند که ارتباط قوی َتری در زمینه کاری و شخصی شکل دهید. یادتان باشید برای ایجاد یک ارتباط در وهله ی اول باید انعطاف پذیر باشید و حواس و تمرکز خود را روی درک خواسته ی طرف مقابل معطوف کنید. پس از آن باید بتوانید خواسته ی خود را به بهترین شکل مطرح کنید. اینجا است که زبان بدن نقشی کلیدی در ایفای منظور شما پیدا خواهد کرد.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ