پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

تست جالب توالت برای ورود به مدرسه..! تست جالب توالت برای ورود به مدرسه..! معجزه دوستت دارم یک زن مرده را دوباره به زندگی بازگرداند معجزه دوستت دارم یک زن مرده را دوباره به زندگی بازگرداند شست و شوی ظرف ها را به این توپ بسپارید (عکس) شست و شوی ظرف ها را به این توپ بسپارید (عکس) کنسروی عجیب با 12 طعم مختلف (عکس) کنسروی عجیب با 12 طعم مختلف (عکس) کشیش مار گیر عاقبت جان باخت (عکس) کشیش مار گیر عاقبت جان باخت (عکس) لبخند این ماهی جنجال برانگیز شد +عکس لبخند این ماهی جنجال برانگیز شد +عکس اگر دوست دارید پول باران شوید، به این رستوران حتما بروید! +عکس اگر دوست دارید پول باران شوید، به این رستوران حتما بروید! +عکس پیدا کردن نامه عاشقانه یک زوج ماله 70 ساله قبل (عکس) پیدا کردن نامه عاشقانه یک زوج ماله 70 ساله قبل (عکس) افراد مشهوری که از فقر و نداری به ثروت رسیدند افراد مشهوری که از فقر و نداری به ثروت رسیدند ما فرسوده ایم یا این خانه و…!! + عکس ما فرسوده ایم یا این خانه و…!! + عکس صورت عجیب و دردناک این دختر 4 ساله صورت عجیب و دردناک این دختر 4 ساله تفاوت ها را بیابید تست هوش تصویری تفاوت ها را بیابید تست هوش تصویری جنجال سیسمونی طلای مداح مشهور بوشهری برای نوه اش جنجال سیسمونی طلای مداح مشهور بوشهری برای نوه اش بیماری عجیب این نوزاد او را تبدیل به پوست و استخوان کرده بیماری عجیب این نوزاد او را تبدیل به پوست و استخوان کرده خانم بازیگر و مانکن به بهانه زشت شدن از کار اخراج شد +عکس خانم بازیگر و مانکن به بهانه زشت شدن از کار اخراج شد +عکس طریقه بافت دستبند سلتیک +عکس طریقه بافت دستبند سلتیک +عکس آموزش تصویری پنج روش بستن شال آموزش تصویری پنج روش بستن شال وقتی بارداری این پرستاران سوژه داغ خبری می شود +عکس وقتی بارداری این پرستاران سوژه داغ خبری می شود +عکس مجبور شدم در سه ماه 21 کیلو وزن کم کنم (+عکس) مجبور شدم در سه ماه 21 کیلو وزن کم کنم (+عکس) خواستگاری عجیب و پلیسی از دختر جوان خواستگاری عجیب و پلیسی از دختر جوان

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم

با این همه اعضای خارق العاده‌ای در میان گونه بشر وجود دارند که این قانون‌ها را شکسته و تعریفی دوباره برای این قانون‌ها و دیگر محدودیت‌های موجود برای بقای انسان نوشته اند. در ادامه رکورد‌هایی را که از زنده ماندن انسان ها در شرایط دشوار، بدون غذا، هوا، نور یا خواب ثبت شده اند مشاهده می‌کنید.

 

انسان می‌تواند از مرتفع ترین کوه های جهان بالا برود و در خشک ترین و بی رحم ترین بیابان های جهان زندگی کند، اما زندگی بسیار ناپایدار است، کافی است دسترسی به نیازهای ساده مانند آب یا غذا و حتی خواب از بین برود تا انسان به سادگی از پا درآید.

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

اکسیژن،‌ آب، غذا و خواب سه نیاز اساسی و اولیه برای زنده ماندن انسان به شمار می‌روند. یک انسان چه مدت می‌تواند بدون رفع این سه نیاز زنده باقی بماند؟ پاسخ این پرسش در مورد هر انسان و موقعیتی که در آن واقع شده متفاوت است. اگرچه قانون سه بر طبیعت نیازهای اولیه بدن انسان حاکم است: سه دقیقه بدون اکسی‍ژن، سه روز بدون آب و سه هفته بدون غذا.

 

بدون اکسیژن

قانون سه دقیقه بدون هوا در بیشتر مواقع دستور‌العمل خوبی است، زیرا بیشتر انسان ها در صورتی که بیش از این مدت نفس خود را حبس کنند، در معرض آسیب های شدید مغزی قرار می‌گیرند. اما تعدادی از انسان‌ها وجود دارند که بیش از این مدت نیز می‌توانند بدون اکسیژن زنده بمانند. در حال حاضر رکورد بیشترین زمان حبس نفس بدون حرکت در زیر آب ۱۱ دقیقه و ۳۵ ثانیه است که توسط استفان میسفاد در سال ۲۰۰۹ ثبت شد.

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

رکورد بیشترین زمان حبس نفس بدون حرکت در زیر آب ۱۱ دقیقه و ۳۵ ثانیه است

 

تام سیتاس در سال ۲۰۱۲ با استفاده از تنفس اکسیژن خالص پیش از حبس نفسش توانست رکورد ۲۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه را به نام خود ثبت کند. انسان در زیر آب بیشتر از خشکی می‌تواند نفسش را حبس کند، زیرا بدن انسان از عملکرد عجیبی به نام واکنش شیرجه پستانداران برخوردار است که به وی اجازه می دهد به راحتی واکنش شدیدی که انسان را وادار به تنفس دوباره می‌کند را مهار کند، این قابلیت در زیر آب مانع از غرق شدن می‌شود.

 

بدون آب

قانون سه‌ می‌گوید اگر تا سه روز آب نخورید می میرید. اما مدت‌ زمان دقیقی که انسان می‌تواند در طول آن بدون آب به زندگی اش ادامه دهد در واقع بسیار متنوع است، زیرا بدن انسان نیاز دارد تا مقدار آب را متعادل نگه دارد و ذخایر آب بدن نیز به واسطه تعریق، تبخیر یا دفع مستقیم کاهش پیدا کرده و نیاز به تجدید شدن دارند. می بینید که شرایط و عوامل متنوعی در تعیین محدوده زنده ماندن بدون آب نقش دارند.

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

شرایط و عوامل متنوعی در تعیین محدوده زنده ماندن بدون آب نقش دارند

 

در شرایط دشواری مانند ورزش شدید زیر نور مستقیم خورشید، بدن انسان می‌تواند در طول یک ساعت تا ۱٫۵ لیتر تعریق داشته باشد و اگر این مقدار آب از دست رفته در بدن جبران نشود،‌ خون رقیق شده و تعریق متوقف می شود و دمای بدن بالاتر رفته و دچار کم آبی می‌شود و ممکن است در عرض چند ساعت فرد بمیرد.

 

اما در یک محیط راحت و مناسب ممکن است فرد بتواند برای بیش از یک هفته بدون آب دوام بیاورد. آندرآس میهاوکز مرد استرالیایی است که رکورد زنده ماندن در طولانی‌ترین مدت زمان بدون آب را به نام خود ثبت کند.

 

پلیس استرالیا در سال ۱۹۷۹ به صورت تصادفی او را به مدت ۱۸ روز در سلول زندان رها کرد. با این همه از آنجایی که وی از شدت تشنگی بخارهای روی دیوار سلول را می لیسیده‌ است،‌ درستی این رکورد مورد تردید است.

 

بدون غذا

تعیین محدوده زنده ماندن بدون غذا از دو مورد پیشین دشوارتر است. انسان به گونه ای تکامل یافته تا از مقاومت کافی برای شکار کردن برخوردار باشد،‌ از این رو انسان در مقاومت در برابر گرسنگی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

 

آزمودن این کار از نظر اخلاقی نیز کار دشواری است،‌ از این رو اعتصاب‌ غذاهای داوطلبانه به مرجعی برای تعیین این محدوده تبدیل شده‌اند. طولانی‌ترین اعتصاب غذای مهاتما گاندی، ۲۱ روز بدون مصرف ذره‌ای ماده غذایی بوده‌ است.

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

طولانی ترین اعتصاب غذای مهاتما گاندی، ۲۱ روز بدون مصرف ذره ای ماده غذایی بوده‌ است

 

اما طولانی ترین اعتصاب غذای تاریخ توسط یک زندانی سیاسی ایرلندی به نام ترنس مک سوینی انجام گرفت،‌ اعتصاب غذای ۷۴ روزه او در سال ۱۹۲۰ به مرگش ختم شد. در حین گرسنگی شدید، بدن استفاده از گلیکوژن موجود در کبد و ماهیچه ها را آغاز می کند تا بتواند گلوکز و آمینو‌اسید تولید کند.

 

سپس بدن سوزاندن ذخایر چربی و در نهایت پروتئین های خود را آغاز خواهد‌ کرد. درصورتی که پس از اعتصاب غذا میزان و نوع ماده غذای مصرفی فرد تحت نظر قرار نگیرد،‌ ممکن است به دلیل وجود مقدار زیادی سدیم در بدن فرد دچار ایست قلبی شود.

 

بدون نور

متاسفانه مدت‌ زمان زنده ماندن بدون نور، از کشف فاجعه‌ای انسانی در سال ۲۰۱۲ مشخص شده‌ است. در آن سال گروهی از کودکان درون قبرستانی زیرزمینی کشف شدند که توسط فرقه‌ای روس در تاتارستان در این محل نگهداری می‌شدند.

 

بسیاری از این کودکان،‌ از جمله یک نوجوان ۱۹ ساله هرگز نور خورشید را ندیده بودند. تا زمانی که برای جلوگیری از نرمی استخوان ویتامین دی مصرف کنید بدون نور خورشید زنده خواهید ماند. اگرچه نبود نور خورشید می‌تواند روی میزان سروتنین بدن و در نتیجه روی روحیات و خواب انسان اثرگذار باشد.

 

بدون خواب

خواب از دیگر نیازهای حیاتی بشر است که بدون آن، مغز به تدریج فرسوده و متلاشی خواهد شد. رندی گارنر رکورد‌دار بیشترین زمان بی‌خوابی در جهان است. وی در سال ۱۹۶۵ زمانی که ۱۷ سال داشت، در آزمایشی شرکت کرد و برای ۲۶۴ ساعت،‌ برابر ۱۱ روز بیدار ماند. افرادی وجود دارند که برای مدتی طولانی‌تر از ۱۱ ساعت بیدار مانده‌اند،‌ اما این افراد در حالاتی شبیه به خواب توانسته‌اند استراحت کنند.

بدون هوا، آب،‌ غذا و خواب چقدر زنده هستیم؟

درصورت عدم درمان بیماری بی‌خوابی به تدریج به زوال عقلی مبتلا شده و جانشان را از دست می‌دهند

 

افرادی که به بیماری بی‌خوابی موروثی مبتلا هستند درصورت عدم درمان به تدریج به زوال عقلی مبتلا شده و جانشان را از دست می‌دهند. هنوز دقیقا مشخص نیست چرا انسان به خواب نیاز دارد، شاید خواب سموم را از مغز می‌زداید یا امکان سازماندهی افکار را فراهم می‌آورد. تنها یک حقیقت واضح و قطعی درمورد خواب وجود دارد: نداشتنش می‌تواند برایتان گران تمام شود.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ