پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

رکورد باورنکردنی جا شدن 51 نفر در يک فولکس ثبت شد! + تصاوير رکورد باورنکردنی جا شدن 51 نفر در يک فولکس ثبت شد! + تصاوير مرد ضد ضربه چینی ! +عکس مرد ضد ضربه چینی ! +عکس کشف یک موجود بسیار عجیب + عکس کشف یک موجود بسیار عجیب + عکس این دختر جوان ایرانی‌ نابغه دنیای نقاشی شد (عکس) این دختر جوان ایرانی‌ نابغه دنیای نقاشی شد (عکس) کشتی هایی که با دریا قهر کرده اند (عکس) کشتی هایی که با دریا قهر کرده اند (عکس) این کودک تبدیل به جارو برقی شده این کودک تبدیل به جارو برقی شده کارگر ساختمانی با عضلات ورزیده ستاره شد کارگر ساختمانی با عضلات ورزیده ستاره شد مادری که به طرز وحشتناکی به زیبایی دخترانش حسادت می کند مادری که به طرز وحشتناکی به زیبایی دخترانش حسادت می کند زنان و مردان ستاره‌ ای که همه عاشق آنها هستند +عکس زنان و مردان ستاره‌ ای که همه عاشق آنها هستند +عکس حلقه ازدواج دردسر ساز (عکس) حلقه ازدواج دردسر ساز (عکس) این پیرزن 90 ساله مانکن را ببینید +عکس این پیرزن 90 ساله مانکن را ببینید +عکس دختری که با ازدواج به اوج شهرت رسید + تصاویر دختری که با ازدواج به اوج شهرت رسید + تصاویر سن واقعی هیفاء وهبی زیباترین خواننده زن فاش شد + عکس سن واقعی هیفاء وهبی زیباترین خواننده زن فاش شد + عکس گرانترین غذای دنیا که 600 میلیون تومان آب میخورد +عکس گرانترین غذای دنیا که 600 میلیون تومان آب میخورد +عکس قد بلندترین خانم دنیا از مرگ نجات پیدا کرد! (عکس) قد بلندترین خانم دنیا از مرگ نجات پیدا کرد! (عکس) ویدئوی خنده داری که 17000 بار بازدید شد +عکس ویدئوی خنده داری که 17000 بار بازدید شد +عکس مردم شیفته مد و لباس این خانم وزیر شدند: عکس مردم شیفته مد و لباس این خانم وزیر شدند: عکس ایده فوق العاده عروس و داماد برای لوکیشن های جشن عروسی ایده فوق العاده عروس و داماد برای لوکیشن های جشن عروسی با نحوه دوخت تکه دوزی روی پارچه آشنا شوید با نحوه دوخت تکه دوزی روی پارچه آشنا شوید اعتیاد عجیب یک زن جوان به خوردن صابون ، ماسه… + عکس اعتیاد عجیب یک زن جوان به خوردن صابون ، ماسه… + عکس

با کودکان نوپا همیشه صحبت کنید

با کودکان نوپا همیشه صحبت کنید

با کودکان نوپا همیشه صحبت کنید 

درست است که کودک نمی تواند حرف بزند اما می تواند با صحبت کردن شما کاملا ارتباط برقرار کند و این نشانه بسیار خوبی است. ارتباط برقرار كردن با كودك 1 ساله نیاز به مهارت دارد. كودك شما در یك سالگی به طور مداوم در حال كشف كردن است و از چیزهایی كه كشف می‌كند متعجب می‌شود.

 

گاهی اوقات می‌خندد و گاهی اوقات نیز كمی آزرده می‌شود. او هنوز از لغات برای صحبت كردن با شما استفاده نمی‌كند، اما خوشبختانه شما می‌توانید این كار را انجام دهید.اگر او نمی‌تواند از طریق كلمات با شما ارتباط برقرار كند شما می‌توانید. اگر از كلمات و لغات به درستی استفاده كنید، ارتباط كلامی بین شما سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

 

یافتن كلمات و لغات مناسب و درست یك نوع مهارت می‌‌‌‌خواهد. برای مثال می‌توانید از این عبارات مؤثر و صحیح به هنگام حرف زدن با كودك 1ساله خود استفاده كنید:

 

حتماً الان احساس ناراحتی و عصبانیت می‌‌‌‌كنی

وقتی كه كودك‌تان كج‌خلقی می‌‌‌كند، شما سعی می‌كنید تا به او كمك كنید آرامشش را حفظ كند. كنارش روی زمین می‌نشینید، به چشمانش نگاه می‌كنید و با او حرف می‌زنید. «چه چیزی عصبانی‌ات كرده»؟ كلمات شما به او كمك می‌‌كند تا احساسات خود را پردازش كند و وقتی كه كمی بزرگ‌تر شد می‌تواند به راحتی به شما بگوید كه «من عصبانی هستم» یا اینكه «من بسیار خوشحالم».

 

 وایستا! اون خیلی داغه

برای آنكه راجع به خطری كه ممكن است نوزاد شما را تهدید كند، امنیت كافی را به وجود آورید، می‌توانید از ساده‌ترین و كوتاه‌ترین كلمات استفاده كنید. یك جمله كوتاه سه‌كلمه‌ای «وایستا! اون خیلی داغه». پدر و مادرها اغلب اوقات در مورد اكثر چیزها توضیح زیادی می‌دهند.

 

برای آنكه كودك نوپای شما به هنگام قرار گرفتن در یك موقعیت خطرناك، حواسش جمع باشد، كافی است كه از یك كلمه استفاده كنید و «نه» بگویید. به این ترتیب او متوجه خطر می‌شود و می‌فهمد كه نباید نزدیك آن شود. تكرار شما در گفتن «نه» باعث تحریك شدن او برای نزدیك شدنش به سمت خطر و بی‌توجهی به نه گفتن‌های شما می‌شود.

 

وقت حمام است

اغلب پدر و مادرها به اشتباه به حالت سؤالی و خواهشی به كودكانشان می‌گویند «حالا دوست داری بریم حمام؟» اما بهتر است كه به جای سؤال كردن و درخواست نمودن؛ او را با گفتن یك جمله كه دیگر نوبت حمام كردن است، متقاعد به انجام این كار ‌كنید. چرا؟

 

اگر همیشه با برنامه و به طور منظم كارهای روزمره كودك‌تان را انجام دهید او به آنها عادت می‌كند و به ندرت در چنین شرایطی دچار تعارض می‌شود. بلكه یاد می‌گیرد كه عادت‌هایش را دنبال كند. مثلاً وقتی كه لباس‌های خودتان و كودك‌تان را عوض می‌كنید، او دیگر این انتظار را دارد كه زمان بیرون رفتن از خانه رسیده است.

 

وقتی كه در آن فروشگاه شلوغ محكم دست مرا گرفته بودی، خیلی خوشحال شدموقتی كه كودك‌تان یك كار درست انجام می‌دهد، با جملات مثبت او را تشویق كنید. به این ترتیب انگیزه‌های او قوی‌تر می‌شوند. حتی اگر كودك شما آنقدر كوچك باشد كه معنای حرف‌های شما را نفهمد از لحن صدای شما متوجه منظور شما می‌شود.

 

بیا برای حیوانات داخل كتابت، اسم بگذاریماحتمالاً می‌‌‌خواهید كه برخی از صداها و حروف را به كودك خود بیاموزید. هر بار كه كتاب برایش می‌خوانید، به چیزهای مختلف اشاره كنید. حتماً كتاب مورد علاقه‌اش را برایش بخوانید.

 

حتماً وقتی كه با او قدم می‌زنید نیز از زبان توصیفی استفاده كنید. مثلاً به او بگویید: «به این برگ‌های قرمز رنگ كه روی آن درخت بلند هستند، نگاه كن.» به این ترتیب به او كمك می‌كنید تا دنیا را از زوایای جدید نگاه كند.

 

این جملات را هیچ‌گاه به كودك نوپای خود نگویید:

دست از این بچه‌بازی‌هات بردار!

كودك شما هنوز یك بچه است و رفتارهایش متناسب با سن و سالش است.

اگه هر كاری كه من میگم، انجام بدی، بعداً برات بستنی می‌خرم.

شاید این رشوه‌دادن‌ها در كوتاه مدت، نتیجه بدهند اما در درازمدت و دردسر ساز می‌شوند.

 

زودباش!

دست و پای كوچك او نمی‌توانند سریع‌تر از آن چیزی كه شما می‌بینید، حركت كنند.

 

تو دختر شروری هستی!

هر چقدر هم كه از این الفاظ استفاده می‌كنید، در مورد فرزندتان اینكار را نكنید.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ