پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

با دیابت دوران بارداری آشنا شویم

با دیابت دوران بارداری آشنا شویم

با دیابت دوران بارداری آشنا شویم 

خانم ها در دوران بارداری در معرض ابتلا به دیابت هستند که باید تشخیص داده شود و به خانم باردار کمک های پزشکی انجام گیرد. دیابت یک بیماری است که در آن قند بیش از حد در خون وجود دارد.دیابت حاملگی نوعی از دیابت در زنان است که در دوران بارداری بروز می کند.

 

به طور معمول، مقدار گلوکز در خون توسط یک هورمون به نام انسولین کنترل می شود. با این حال، در دوران بارداری، قند خون در برخی از زنان به بیش از حد نرمال می رسد و در نتیجه انسولین نمی تواند آن را تحت کنترل در آورد.دیابت حاملگی معمولن در سه ماهه ی سوم (پس از ۲۸ هفته) شدت می گیرد

 

و معمولن پس از به دنیا آمدن نوزاد، از بین می رود. با این حال، زنانی که به دیابت حاملگی مبتلا می شوند، بیشتر احتمال دارد که در مراحل بعدی زندگی، به دیابت نوع ۲  مبتلا شوند.

 

دیابت دوران حاملگی، نخست،  طی بارداری تشخیص داده می شود. دو نوع اصلی دیگر دیابت عبارت اند از

دیابت نوع ۱ – زمانی است که بدن هیچ انسولینی تولید نمی کند (اغلب به عنوان دیابت زودرس شناخته می شود)

 

دیابت نوع ۲ – هنگامی است که بدن به اندازه ی کافی انسولین تولید نمی کند. و یا سلول های بدن به انسولین واکنش نشان نمی دهند (مقاومت به انسولین)

 

دیابت حاملگی اغلب هیچ علائمی ندارد. یعنی ممکن است در اولین معاینه ی پیش از زایمان تان متوجه این شوید که دچار دیابت بارداری شده اید.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ