پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکس مانکن های جذاب معروف در دوران کودکی عکس مانکن های جذاب معروف در دوران کودکی این مرد هندی 25 سال خلاف جهت راه رفت +عکس این مرد هندی 25 سال خلاف جهت راه رفت +عکس مرد چینی که هرروز خود را دار حلق آویز می کند!! + عکس مرد چینی که هرروز خود را دار حلق آویز می کند!! + عکس سوژه شدن خانه 3 میلیون پوندی سلنا گومز (عکس) سوژه شدن خانه 3 میلیون پوندی سلنا گومز (عکس) parsnaz زایمان زن آمریکایی بعد از مسابقه دو + تصویر تصاویر ازدواج عروس سرطانی با عروسی مجلل تصاویر ازدواج عروس سرطانی با عروسی مجلل این چیزها که می بینید از توالت آلوده تر هستند ! این چیزها که می بینید از توالت آلوده تر هستند ! این زن خانه خودش را به باغ وحش تبدیل کرد! +عکس این زن خانه خودش را به باغ وحش تبدیل کرد! +عکس کار عجیب و جالب یک مرد به مدت 15 سال + تصویر کار عجیب و جالب یک مرد به مدت 15 سال + تصویر بهترین شوهر جهان که با یک تیر دو نشان می زند + عکس بهترین شوهر جهان که با یک تیر دو نشان می زند + عکس مطالب جالب خواندنی درباره عروسک های مدل در دنیا مطالب جالب خواندنی درباره عروسک های مدل در دنیا این مرد جفت خونین زن خود را بعنوان صبحانه خورد این مرد جفت خونین زن خود را بعنوان صبحانه خورد تجاوز مسیح دروغین به 32 زن و..! تجاوز مسیح دروغین به 32 زن و..! داستان واقعی از پرستاران نابینا و ناشنوای ایرانی داستان واقعی از پرستاران نابینا و ناشنوای ایرانی هریت لین با قد 182 سانتی متر در 13 سالگی تبدیل به ملکه زیبایی سال شد هریت لین با قد 182 سانتی متر در 13 سالگی تبدیل به ملکه زیبایی سال شد مردی که بدون هوشیاری نقاشی می کشد (عکس) مردی که بدون هوشیاری نقاشی می کشد (عکس) پیدا شدن یک پری دریایی زشت و وحشتناک + عکس پیدا شدن یک پری دریایی زشت و وحشتناک + عکس جزئیات مرگ يک مأمور انتظامی به خاطر آلودگی هوای تهران جزئیات مرگ يک مأمور انتظامی به خاطر آلودگی هوای تهران parsnaz چشم های جادویی ناتاشا دختر روسی + عکس چه چیزهایی درباره روانشناسی خوشتیپی میدانید چه چیزهایی درباره روانشناسی خوشتیپی میدانید

ایرانی ها در این زمینه ها قهرمان هستند

مجموعه : مجله خبری روز

ایرانی ها در این زمینه ها قهرمان هستند

ایرانی ها در این زمینه ها قهرمان هستند 

ملت ایران بر چه اساسی زندگی اجتماعی و سلامت خود را تنظیم و مدیریت می کنند؟باید با توجه به آمار نگاهی به عادات زندگی ایرانیان داشته باشیم. بیایید واقع بین باشیم ، ما ایرانی ها در مصرف برخی از مواد غذایی و یا در انجام برخی کار ها بیش از اندازه زیاده روی می کنیم. کسی نمی تواند منکر این مسئله شود که در ایران مصرف نوشابه از بسیاری از کشور ها بالاتر است.

 

خبر که منتشر شد، همه نگران شدند. ایران رکورددار مصرف نوشابه در دنیا شده بود. خبری که ماه پیش رسانه ای شد و کارشناسان تغذیه ایران را بیشتر از گذشته به فکر فرو برد…براساس این آمار مصرف نوشابه در ایران بیش از ۴ برابر استاندارد جهانی بود. آن هم در وضعیتی که مصرف سالیانه ۱۰ لیتر نوشابه در دنیا هم به قدر کافی خطرناک است، چه برسد به مصرف سالیانه ۴۲ لیتر نوشابه در ایران.

 

به این بهانه سراغ دیگر آمارهای تغذیه مردم در ایران رفتیم و البته آنها را با سرانه جهانی شان مقایسه کردیم. آماری که غیر از مصرف زیاد میوه بین ایرانی ها، بقیه همه خطرناک بود. اگر در هر وعده غذایی نوشابه می خورید، اگر همیشه نمکدان دستتان است و اگر دوست دارید غذای چرب بخورید یا به شیرینی ها علاقه زیادی دارید، خواندن این آمار را از دست ندهید.

 

آماری که پس از خواندن آن، شاید بعضی از عادت های غذایی بدمان را کنار بگذاریم. در کنار این به بعضی دیگر از رکوردهای ایرانی هم اشاره کردیم که البته آن بخش هم خواندنی است.

 

نوشابه

سرانه مصرف نوشابه در ایران برای یک سال ۴۲ و در جهان تنها ۱۰ لیتر است! یعنی ما ۴ برابر استانداردها نوشابه می نوشیم! ایرانیان سالیانه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان برای نوشابه هزینه می کنند. رقمی بیش از یک ماه یارانه نقدی تمام ۷۰ میلیون نفر.

 

ما در ایران ۶ برابر آنچه در که دنیا نان خورده می شود، نان می خوریم. اگر هر نان بربری را ۲۰۰ گرم فرض کنیم، ما در سال ۸۰۰ نان بربری می خوریم. یعنی تقریبا روزی بیش از ۲ نان. البته همه می دانیم که چه میزانی از این آمار را دور می ریزیم. در ایران سالیانه ۲۵ میلیارد قرص نان پخته می شود.

 

تخم مرغ
هر ایرانی در سال ۸ کیلوگرم تخم مرغ مصرف می کند. با فرض اینکه هر تخم مرغ ۶۰ گرم است، آمار مصرف تخم مرغ برای هر ایرانی در سال ۱۳۳ عدد می شود. یعنی هر ۳ روز یک تخم مرغ. در آمار جهانی هر فرد ۲۴ کیلوگرم تخم مرغ مصرف می کند. ۴۰۰ عدد در سال. به صورت میانگین روزی یک عدد.

 

شیر
ما در ایران یک سوم اروپایی ها شیر می خوریم. مصرف لبنیات در ایران برای هر فرد روزانه ۱۳۹ گرم است که فقط ۲۸ گرم از آن را شیر تشکیل می دهد. در حالی که مصرف مطلوب لبنیات هر فرد باید روزانه ۲۲۵ تا ۲۴۰ گرم باشد.

 

ماهی
ایران به ۲ دریا مشرف است؛ دریای خزر و خلیج فارس. میزان صید ماهی در ایران جایگاه خوبی بین کشورهای دیگر دنیا دارد، اما هنوز ماهی وارد سبد غذایی مردم ایران نشده است. همه ما چند نفری را می شناسیم که از مزه آن متنفر هستند.

 

میوه:
ایران در تولید ۱۵ میوه اصلی کره زمین مقام اول تا دهم را دارد و بیش از ۴ درصد از میوه دنیا را تولید می کند. به همین دلیل میوه بیشتری نسبت به کشورهای دیگر دنیا مصرف می کنیم. ۲ برابر مردم دنیا و ۵/۱ برابر مردم اروپا. رکورددار مصرف میوه در دنیا دومنیکن است که روزانه یک کیلوگرم میوه می خورند.

 

آب
در مصرف آب آمار قابل دفاعی داریم. البته بخشی از مصرف بالای آب بین ایرانی ها، به هزینه پایین و آب و هوای گرمسیری ایران برمی گردد. ما ۲ برابر مردم دنیا آب می نوشیم. تقریبا روزی یک لیتر.

 

برنج
شاید همه تصور کنیم که از برنج خورترین مردم دنیا هستیم، اما آمار چیز دیگری را ثابت می کند. تا ۳۰ سال پیش مصرف سرانه برنج ۱۵ تا۲۰ کیلوگرم بوده در حالی که طی چند ساله گذشته این میزان به ۳۹ تا ۴۰ کیلوگرم افزایش داشته است. مصرف برنج در ایران کمتر از نصف کشورهای دیگر آسیاست.

 

فضای ورزشی
سرانه فضای ورزشی برای هر ایرانی کمتر از یک کمتر مربع است؛ یعنی یک سوم میانگین جهانی! سرانه فضاهای ورزشی در هر کشور یکی از عوامل زندگی سالم است که در ایران اصلا وضعیت خوبی ندارد.

 

مکالمه تلفنی
ایرانی ها روزانه ۴۰ دقیقه تلفن حرف می زنند. بخش زیادی از بیماری های مفصلی در ناحیه گردن به خاطر همین عادت بد گریبان ایرانی ها را می گیرد. این آمار در مقایسه با دیگر مردم دنیا ۴ برابر است.

 

مصرف دارو
در ۸ سال گذشته، متوسط تعداد داروهای تجویز شده در هر نسخه، بیش از ۴ قلم بوده است که در حال حاضر متوسط کشوری آن به ۶ قلم رسیده. میانگین جهانی کمتر از ۲ قلم در هر نسخه است. یعنی در ایران بیش از ۳ برابر متوسط جهانی است.

 

شکر
در این بخش از همه دنیا جلوتر هستیم. سرانه مصرف شکر ما در سال نگران کننده است. هر ایرانی در روز ۱۰۰ گرم شکر مصرف می کند که کارشناسان تغذیه آن را دلیل اصلی اضافه وزن ایرانی ها می دانند.

 

نمک
ایرانی ها در مصرف سم سفید هم رکورددار هستند. شاید باور نکنید اما ما روزانه ۲۰گرم نمک مصرف می کنیم. ۲ برابر آنچه که در دنیا نمک استفاده می کنند و ۴ برابر آنچه که کارشناسان تغذیه آن را استاندارد می دانند.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ