پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

کار عجیب پدربزرگ 68 ساله ورزشکار در مترو کار عجیب پدربزرگ 68 ساله ورزشکار در مترو خشک‌ شدن زاینده‌ رود در عهد قاجار +عکس خشک‌ شدن زاینده‌ رود در عهد قاجار +عکس عکس جنجالی نابغه 6 ماهه که همه را شوکه کرد عکس جنجالی نابغه 6 ماهه که همه را شوکه کرد حرف زدن عجیب کودک 3 ماهه حرف زدن عجیب کودک 3 ماهه عکس واقعی شایعه زندگی مار در بینی و مغز یک پسربچه عکس واقعی شایعه زندگی مار در بینی و مغز یک پسربچه فستیوال و جشن های مختلف در سراسر جهان فستیوال و جشن های مختلف در سراسر جهان جنجال دستگیری زیباترین دختر آمریکا +عکس جنجال دستگیری زیباترین دختر آمریکا +عکس واکنش های عجیب و دیدنی چند پسر جوان هنگام دیدن زایمان خانم واکنش های عجیب و دیدنی چند پسر جوان هنگام دیدن زایمان خانم زنان این روستا بلندترین موها را دارند +عکس زنان این روستا بلندترین موها را دارند +عکس شهرت جالب و جهانی این خانم بخاطر کشتن مگس! شهرت جالب و جهانی این خانم بخاطر کشتن مگس! مادر بزرگ 72 ساله به فضا می رود!!+عکس مادر بزرگ 72 ساله به فضا می رود!!+عکس ثروتمندترین دختر ایرانی و راه پولدار شدنش +عکس ثروتمندترین دختر ایرانی و راه پولدار شدنش +عکس مردی که با پیتزا خوردن 45 کیلو لاغر شد +عکس مردی که با پیتزا خوردن 45 کیلو لاغر شد +عکس رویایی بازیگری و مدل بودن این زن را از دین خارج کرد + عکس رویایی بازیگری و مدل بودن این زن را از دین خارج کرد + عکس خود فروشی دختر جوان به خاطر مادر بیمارش خود فروشی دختر جوان به خاطر مادر بیمارش شو فشن دختران زیبای افغانی + عکس شو فشن دختران زیبای افغانی + عکس چطور در پیش دیگران باهوش به نظر برسیم؟! چطور در پیش دیگران باهوش به نظر برسیم؟! دختر خوش ذوقی که بخاطر طراحی زیبای ناخنهایش مشهور شد دختر خوش ذوقی که بخاطر طراحی زیبای ناخنهایش مشهور شد زندگی مشترک و عجیب این خانم بیوه با 800 گربه زندگی مشترک و عجیب این خانم بیوه با 800 گربه جنجال ازدواج اجباری پسر 3 ساله و دختر 1 ساله جنجال ازدواج اجباری پسر 3 ساله و دختر 1 ساله

انرژی خود را با احساس غبطه هدر ندهید

انرژی خود را با احساس غبطه هدر ندهید

انرژی خود را با احساس غبطه هدر ندهید 

خیلی از افراد اطراف ما هستند که در زندگی خود موفق عمل کرده اند و اکنون جایگاه خوبی دارند,حسی که شاید به سراغ ما بیاید غبطه خوردن است. روان شناسان و کارشناسان علوم رفتاری معتقدند که خشم ناشی از حسادت همچون یک سم کشنده عمل می کند، اما تقویت اعتماد به نفس باعث می شود شخص در هر شرایطی ارزش های خود را بداند و به دیگران حسادت نکند.

 

ایتان کراس Eathan Krossپژوهشگر دانشگاه میشیگان آمریکا در تحقیقی پیرامون نقش شبکه های اجتماعی در بروز احساس حسادت ناشی از موفقیت دیگران گفته است که صفحات شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک معمولا امکانی است برای انعکاس خبرهای موفقیت های شخصی و رویدادهای خوش زندگی.

 

او توضیح داده که افرادی با دیدن تعداد پیام های تحسین و تشویق ( لایک ها) که یک دوست در صفحات شبکه های اجتماعی اش دریافت می کند احساس می کنند که او از محبوبیت و موفقیت بیشتری برخوردار است و همین امر آنها را سرخورده و در مواردی خشمگین می کند.

 

احساس غبطه ای که فرد نسبت به دوستانش در خود حس می کند باعث افسردگی او می شود، خشم ناشی از موفقیت دیگران باعث تخلیه نیروی ذهنی او می شود و غلبه حسادت بدخواهانه سبب می شود انگیزه از بین برود و انسان به فردی تلخ و ناخوشایند تبدیل شود.

 

کارشناسان علوم رفتاری بر این باورند که بهره مندی از عزت نفس و اعتماد به نفس باعث می شود که شخص در هر شرایطی خودش را ارزشمند بداند و به دیگران حسادت نکند.بر اساس گزارش نشریه روانشناسی روانشناسان و پژوهشگران توصیه می کنند برای رهایی از این احساسات ناخوشایند که سبب سرخوردگی و خشم و بروز حسادت می شوند می توان به راهکارهایی زیر روی آورد:

 

**از مقایسه خود با دیگران دست بردارید
کاربرد عباراتی نظیر خانه او از خانه من زیباتر است یا او از من لاغرتر است روش مناسبی برای ارزیابی ارزش های فردی و مقایسه عادلانه نیست. هر شخص نقاط قوت، استعداد و تجربیات منحصر به فرد خود را دارد.همواره افرادی بهتر، ثروتمندتر و توانمندتر وجود دارند، اما نباید انرژی خود را با احساس غبطه هدر داد.
تنها کسی که باید خود را با او مقایسه کنید خود دیروزتان است.

 

**دستاوردهای دیگران را به دیده تحقیر نگاه نکنید
افکاری نظیر او به خاطر رابطه خوبی که با رئیس دارد، ترفیع گرفته است یا او جایزه را به این خاطر گرفته که خانواده اش ثروتمند است، باعث بروز غبطه می شود.شما هرگز با خوار کردن دستاوردهای دیگران به قدرت روحی دست پیدا نمی کنید. پذیرش را در خود تقویت کنید و بدون قضاوت موفقیت های دیگران را تصدیق کنید.

 

وقتی آن فرد را تحسین کنید، زمانیکه حس کنید آن موفقیت حق آن فرد است، همین حس به شما انگیزه می دهد و تشویقتان می کند که سخت تر تلاش کنید و اهدافی والاتر پیدا کنید.اگر احساس می کنید که تلاش تان به اندازه کافی نیست، به جای موفقیت آن فرد، تمرکز را به رفتارهای خودتان معطوف کنید.

 

****به کلیشه های خود آگاه شوید

فرض و گمان درباره افراد موفق کار آسانی است. این که دیگران از ثروت، شهرت و موفقیت شغلی برخوردارند دلیل نمی شود که از روش های غیرقانونی به این دستاوردها رسیده باشند.به جای تعمیم های گسترده برای شناخت این افراد تلاش بیشتری کنید.

 

وقتی به نظرتان می رسد آن فرد شایسته آن موفقیت نیست و اگر احساس کنید که موفقیت آن فرد به خاطر روابط ویژه یا شرایط ناعادلانه جامعه است، حسادت بدخواهانه بر شما غلبه می کند، انگیزه تان از بین رفته و به فردی تلخ و عصبانی تبدیل می شوید.

 

****بر ضعف های خود تمرکز نکنید
برخی موارد تمرکز بر ضعف های خود و قوت دیگران ساده ترین کار است، اما این نگرش باعث می شود شما رفته رفته تبدیل به فردی غبطه خور و ناامید شوید.به جای این که کمبودهای خود را زیر ذره بین قرار دهید، بیشتر به فکر بهبود نقاط قوت خود باشید.خود همدلی را پیشه کنید و نهایت توان خود را به کار بگیرید.

 

****حقایق را آن گونه که هست بپذیرید
برخی موارد بعضی افراد خوشبخت تر از دیگران هستند، اما تمرکز روی این که چه چیز عادلانه است و چه کسی بیشترین شایستگی را دارد بی حاصل است.در واقع شکایت از بی عدالتی ممکن است احساسات تلخی در ما پدید بیاورند و این احساسات بازدارنده می توانند مانع بزرگی برای دستیابی به نیروهای بالقوه مان شوند.

 

*تعریفی شخصی از موفقیت برای خود خلق کنید
به خاطر داشته باشید اگر شخصی آنچه را شما می خواهید دارد به این معنا نیست که شما نمی توانید به آن دست یابید. الگوهای فکری تان را از پیروزی او- شکست من، به پیروزی او- پیروزی من، تغییر دهید و فکر کنید وقتی یک نفر می تواند موفق شود، دیگران نیز می توانند.

 

تمرکز افکار و انرژی تان روی کارهایی که باید برای رسیدن به اهدافتان انجام دهید، باعث می شود وقت کمتری برای نگران کردن خود با این قبیل حسادت ها داشته باشید.کورکورانه رویاهای دیگران را تعقیب نکنید.تعریف شخصی خود را از موفقیت خلق کنید و این باعث می شود کمتر نسبت به تلاش دیگران برای رسیدن به هدف هایشان احساس ترس و واهمه داشته باشید. روی اهداف خود تمرکز کنید.

 

هریک دقیقه وقتی که صرف رویاهای دیگران می کنید، یک دقیقه از اهداف خود غافل می شوید.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ