پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکاسی که روح شما را هم به تصویر می کشد عکاسی که روح شما را هم به تصویر می کشد سرانجام دردناک رژیم غذایی سخت این زن (عکس) سرانجام دردناک رژیم غذایی سخت این زن (عکس) دختری که همه چیز را برعکس میبیند (عکس) دختری که همه چیز را برعکس میبیند (عکس) دردناک ترین زندگی یک زن سرسخت  (عکس) دردناک ترین زندگی یک زن سرسخت (عکس) نهنگ عظیم گوژپشت در امریکا دردسر ساز شد نهنگ عظیم گوژپشت در امریکا دردسر ساز شد مینیون ها در دنیای واقعی دردسر ساز شدند مینیون ها در دنیای واقعی دردسر ساز شدند قدردانی دیدنی باورنکردنی سگ از ناجی جانش + عکس قدردانی دیدنی باورنکردنی سگ از ناجی جانش + عکس مردی که هر شب همسر مرده اش را به رختخواب میبرد مردی که هر شب همسر مرده اش را به رختخواب میبرد مدیر فیسبوک برای دخترش کتاب فیزیک کوانتوم میخواند +عکس مدیر فیسبوک برای دخترش کتاب فیزیک کوانتوم میخواند +عکس پرنسس خانم جوان که عاشق یک سرباز آمریکایی شد +عکس پرنسس خانم جوان که عاشق یک سرباز آمریکایی شد +عکس ازدواج عجیب و رمانتیک دو جوان پس از 18 سال + عکس ازدواج عجیب و رمانتیک دو جوان پس از 18 سال + عکس دختری عجیب که در سال ۴ ماه تمام نمی خوابد + عکس دختری عجیب که در سال ۴ ماه تمام نمی خوابد + عکس روشی غیر عادی از ابراز عشق به همسر معلولش روشی غیر عادی از ابراز عشق به همسر معلولش خانمی که 45 میلیون خرج کرد تا شبیه کیت وینسلت شود! خانمی که 45 میلیون خرج کرد تا شبیه کیت وینسلت شود! دختر زیبای ایرانی که با کرو کدیل ها زندگی می کند دختر زیبای ایرانی که با کرو کدیل ها زندگی می کند شعبده بازان مشهور دنیا و رکوردهای درآمد آنها شعبده بازان مشهور دنیا و رکوردهای درآمد آنها سگ باهوشی که اسم خودش را مینویسد+عکس سگ باهوشی که اسم خودش را مینویسد+عکس پاتوق باحال و جدید تهرانی ها برای سلفی گرفتن + عکس پاتوق باحال و جدید تهرانی ها برای سلفی گرفتن + عکس آواز 10 هزار نفری برای دختر بچه سرطانی +عکس آواز 10 هزار نفری برای دختر بچه سرطانی +عکس رفتار شگرف قورباغه  با طئمه اش (عکس) رفتار شگرف قورباغه با طئمه اش (عکس)

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)

همه روزه مردم دنیا رکوردهای جدید را در کتاب معروف گینس به ثبت می رسانند و بدین ترتیب اسم خود را تاریخ ساز می کنند. همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

 

سنگین ترین لیموزین

سنگین ترین لیموزین «سوار نیمه شب» وزنی معادل 22933 کیلوگرم دارد. این لیموزین 21.3 متر طول و 4.1 متر ارتفاع دارد. طراحان این لیموزین «Michael Machado» و «Pamela Bartholemew» کالیفرنیایی هستند که همکاری خود را از سپتامبر 2004 آغاز کردند. این لیموزین دارای 3 سالن و یک بار مجزاست

 

که می توانند 40 مسافر و 4 خدمتکار را در خود جای دهند. بوق این اتومبیل هم آهنگ «سوار نیمه شب» از برادران آلمن است.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بلندترین مرد

بلندترین مرد زنده سلطان کوسن (Sultan Kösen) متولد 1982 در ترکیه است که قد او در سال 2011 در آنکارا 2 متر و 51 سانتمیتر اندازه گیری شد. او اولین مرد بیشتر از 8 فوت است که در 20 سال اخیر نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. درواقع تنها 10 مورد قابل اعتماد و تایید شده

 

در طول تاریخ قدشان به بیش از 8 فوت رسیده است. او رکورد «Xi Shun» چینی که 2.361 متر در سال 2005 اندازه گیری شده بود را شکست.سلطان همچنین رکورد بلندترین دست های فرد زنده جهان را هم دارد، هر یک از دست های او از مچ تا نوک انگشت وسط 28.5 سانتیمتر است.

 

او قبلا رکورد بزرگترین پای جهان را هم داشت، پای چپ او 36.5 و پای راستش 35.5 سانتیمتر است. رشد و بلندی بیش از حد سلطان به دلیل بیماری «pituitary gigantism» است که موجب تولید بیش از حد هورمون رشد می شود.به گزارش پارس ناز هورمون رشد از غذه هیپوفیز در مغز ترشح می شود،

 

اگر این غده آسیب دیده باشد که به آن تومور می گویند می تواند هورمون بیش از اندازه تولید کند. نتیجه این تولید بیش از حد، دست های بزرگ، استخوان های ضخیم و درد مفاصل است.رشد غیرعادی سلطان از 10 سالگی آغاز شد. اما به نظر می رسد در نهایت بعد از عمل جراحی روی تومور هیپوفیزش در سال 2010 رشد او متوقف شده است.

 

سلطان یکی از پنج فرزند خانواده ای است که همگی اندازه های عادی دارند. به دلیل قد بلندش او نتوانست مدرسه را تمام کند و گاهی به کشاورزی برای حمایت از خانواده اش می پردازد. او از مزایای قد بلند بودنش به کمک به مادرش در کارهایی مثل تعویض لامپ یا آویختن پرده

 

و از معایب آن پیدا نکردن کفش و لباس و حتی ماشین مناسب اشاره می کند. رویاهای این مرد غول پیکر مثل هر جوان دیگری داشتن همسر، خانواده و خانه خوب است. همچنین شانس پیدا کردن لباس های مناسب و معقول. او در حال حاضر یک شلوار جین دارد که فقط برای او ساخته شده است.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بزرگترین خودکار دنیا

بزرگترین خودکار دنیا 5.5 متر طول و 37.23 کیلوگرم وزن دارد. این خودکار توسط «Acharya Makunuri Srinivasa» هندی ساخته شده است. عملکرد این خودکار درست مثل خودکارهای کوچک است.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بیشترین انگور خورده شده در یک دقیقه

رکورد بیشترین انگور خورده شده در یک دقیقه 73 تاست و توسط «Dinesh Shivnath Upadhyaya» هندی در بمبئی در سال 2014 بدست آمده است.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بیشترین کاشی شکسته شده در یک دقیقه توسط یک زن

بیشترین کاشی شکسته شده در یک دقیقه توسط یک خانم 923 تاست و این رکورد توسط «لیزا دنیس» در میلان ایتالیا در سال 2014 بدست آمد. کاشی ها در دسته های 10 تایی روی هم چیده شده بودند. لیزا شروع کرد و هر دو دسته را هریک را با یکی از دست هایش همزمان خرد می کرد. او فقط 2 تا از کاشی هایی که قرار بود در این یک دقیقه بشکند را نتوانست بشکند.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بیشترین فاصله دورکردن نخود با فوت

پارس ناز : بیشترین فاصله ای که یک نخود با فوت دور شده است 7 متر و 51 سانتیمتر است و این رکورد توسط «Andre Ortolf» آلمانی در سال 2014 به دست آمده است.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بزرگترین حلزون

بزرگترین شکم پای زمین، حلزون غول پیکر آفریقایی است که بزرگترین نمونه اندازه گیری شده آن از دهان تا دم 39.3 سانتیمتر طول داشته و صدف آن هم 27.3 سانتیمتر در دسامبر 1978 اندازه گیری شده است. وزن این حلزون دقیقا 900 گرم بوده است.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بزرگترین رقص تایلندی

بزرگترین رقص تایلندی توسط 5255 شرکت کننده در 18 ژانویه 2014 اجرا شد. مردم اودن تانی هرساله در این روز یک فستیوال به مناسبت گرامیداشت شاهزاده سرلشکر «Prajak Silpakom» بنیانگذار ادون تانی برگزار می کنند. اولین بار این مراسم در سال 1981 و با حضور 80 نفر برگزار شد.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)تندترین چیلی دنیا

تندترین فلفل دنیا، کارولینا ریپر (Carolina Reaper) که تندی آن در مقیاس اسکوویل 1569300 در سال 2012 اندازه گیری شده است. اسکوویل مقیاسی برای اندازه گیری میزان سوزش زبان در برابر فلفل است و این فلفل با اختلاف بسیار زیادی در صدر همه فلفل های تند دنیا قرار دارد.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)بلندترین صدای خرخر از یک گربه خانگی

مرلین یک گربه خانگی در بریتانیاست که رکورد بلندترین صدای خرخر گربه را دارد. مرلین 13 ساله توسط صاحبش «تریس وستوود» نگهداری می شود. صدای مرلین 67.8 دسی بل اندازه گیری شد و توانست رکورد قبلی که 67.68 دسی بل و از آن «اسموکی» یک گربه بریتانیایی دیگر بود را در سال 2011 بشکند.

 

تریسی می گوید: «وقت هایی که او واقعا بلند سروصدا می کند من مجبور می شوم حرفم را تکرار کنم. وقتی مشغول تماشای تلویزیون هستیم یا باید صدای تلویزیون را خیلی بالا ببریم و یا او را بیرون اتاق بگذاریم. او در حال غذاخوردن با صدای بلند خرخر می کند، حتی وقتی درحال خشک کردن موهایم هستم صدای او را می شنوم.»

 

وقتی او را تمیز می کنم صدایش بلندتر می شود، گاهی که تلفن زنگ می خورد از من می پرسند که آنجا صدای چیست. من به آنها می گویم گربه ام است اما نمی دانم باور می کنند یا نه.اگر می خواهید بدانید 70 دسی بل تقریبا چه مقدار می شود می توانید صدای یک مکالمه، تهویه هوا، یا تقریبا صدای دوش یا ماشین ظرفشویی را تصور کنید.

اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11)

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ