پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

راز جدانی این پیر زن زیبای 92 ساله راز جدانی این پیر زن زیبای 92 ساله بیرون آوردن زالو از بینی یک زن!! + عکس بیرون آوردن زالو از بینی یک زن!! + عکس دزدیده شدن درخت چندین ساله خبرساز شد (عکس) دزدیده شدن درخت چندین ساله خبرساز شد (عکس) تصاویر دیدنی از عاقبت رانندگی کردن یک خانم تصاویر دیدنی از عاقبت رانندگی کردن یک خانم 13 فوتبالیست معروف در دام این دختر ثروتمند 13 فوتبالیست معروف در دام این دختر ثروتمند پیوندی های عجیب در جهان +عکس پیوندی های عجیب در جهان +عکس انگیزه جالب این خانم 30 ساله برای کاهش وزن (عکس) انگیزه جالب این خانم 30 ساله برای کاهش وزن (عکس) اقدام بسیار جالب توجه این دو دختر 17 ساله + عکس اقدام بسیار جالب توجه این دو دختر 17 ساله + عکس جدیدترین کفش طراحی شده توسط معروفترین زن دنیای مد جدیدترین کفش طراحی شده توسط معروفترین زن دنیای مد الماس ستاره صورتی رکورد جهان را شکست (عکس) الماس ستاره صورتی رکورد جهان را شکست (عکس) معرفی استخر شنای توهم زا + تصویر معرفی استخر شنای توهم زا + تصویر می دانید وجه اشتراک این دختر پولدارها در چیست + عکس می دانید وجه اشتراک این دختر پولدارها در چیست + عکس عکس جنجالی نیمه عریان لیدی گاگا در تبلیغات ورساچه! عکس جنجالی نیمه عریان لیدی گاگا در تبلیغات ورساچه! این پسر عجیب که سالی پنج بار می‌ میرد + عکس این پسر عجیب که سالی پنج بار می‌ میرد + عکس زندگی عجیب این دختر جوان در خانواده ای ثروتمند (عکس) زندگی عجیب این دختر جوان در خانواده ای ثروتمند (عکس) حجیم ترین غذاهای ژاپنی حجیم ترین غذاهای ژاپنی به چه روشی می توانیم از شخصیت دیگران آگاه شویم؟ +عکس به چه روشی می توانیم از شخصیت دیگران آگاه شویم؟ +عکس کدام نیمکره مغز شما فعال تر است؟ کدام نیمکره مغز شما فعال تر است؟ بزرگترین خر دنیا در تگزاس ماله این خانم است (عکس) بزرگترین خر دنیا در تگزاس ماله این خانم است (عکس) 10 سال انتظار برای رفتن به این رستوران + عکس 10 سال انتظار برای رفتن به این رستوران + عکس

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی 

شما می توانید شلوار لی که آن را برای مدت طولانی استفاده کرده اید را به شلوارک تبدیل کنید و از پوشیدن آن لذت ببرید. آموزش تصویری زیر را مشاهده کنید. از قسمت روی زانوی شلوارهایی که پاره شده‌اند را برش زده و لبه‌هایش را بدوزید. یا حتی می‌شود، لبه‌ها را همانطور ریش ریش باقی بگذارید.اما دوختن لبه با پارچه‌ای از رنگ دیگر به آن جلوه بهتری می‌دهد.

 

وسایل مورد نیاز

یک عدد شلوار (در اینجا از شلوار لی استفاده شده است)، گچ یا مداد خیاطی، قیچی تیز، متر، پارچه‌ای هماهنگ با رنگ شلور به عرض 1متر و 20 سانت و طول 1.5 متر، سوزن ته گرد خیاطی، چرخ خیاطی، اتو و میز اتو، 4 عدد دکمه به رنگ و مدل دلخواه، سوزن و نخ (تصویر 1).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

روش کار

مرحله اول

اندازه قد شلوارکی را که می‌خواهید تعیین کنید و روی شلوار علامت بزنید.

می‌توانید یکی از شلوارک‌های فرزندتان را برداشته و از قسمت کمر روی شلوار گذاشته و اندازه مورد نظر را به دست آورید (تصویر 2).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 2

اکنون هر دو لنگه شلوار را برش بزنید (تصویر 3).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 3

دورادور لبه برش زده شلوار را اندازه‌گیری کنید، تا مقدار پارچه لازم برای دوخت لبه پاکتی قسمت برش زده شلوار را به دست آورید.

 

عدد به دست آمده را در 2 ضرب کنید و 2.5 سانتی‌متر به آن برای جای دوخت اضافه کنید.

مثلا اگر آن 15 سانتی متر بود، در 2 ضرب کرده و 30 می شود و با 2.5 جمع کرده و به اندازه 32.5 خواهید رسید (تصویر 4).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 4

اکنون دو تکه پارچه با پهنای دلخواه و طول 32.5 سانتی متر که در مرحله 4 به دست آورده بودید، آماده کنید (تصویر 5).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 5

پارچه را، مانند تصویر 6، از وسط (به صورت عرضی) تا زده، به گونه‌ای که دو طرف روی پارچه، به روی یکدیگر قرار بگیرند.

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 6

دو طرف لبه‌های تازده پارچه ها را با فاصله 2.5 سانتی‌متری از لبه با چرخ خیاطی بدوزید (تصویر 7).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 7

درز دوخته شده را با اتو کاملا پرس کنید (تصویر 8).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 8

مانند تصویر 9، حدود 2 سانتی متر از لبه پارچه (به صورت طولی) را به داخل تازده و با اتو پرس کنید. همین کار را با تکه پارچه دیگر انجام دهید.

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 9

اکنون این لبه‌های تازده را با چرخ خیاطی بدوزید (تصویر 10).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 10

قسمت دوخته شده پارچه را روبه روی لبه برش زده شلوارک قرار دهید (تصویر 11).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 11

اکنون آن را از دمپا به داخل شلوار برده تا لبه‌های دوخته نشده هر دو، روی یکدیگر قرار بگیرند و سپس با سوزن ته گرد آنها را محکم کنید (تصویر 12).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 12

حالا پارچه مخصوص دوخت پاکتی لبه شلوارک را بیرون بکشید، در حالی که قبلا با چرخ خیاطی قسمتی را که با سوزن ته گرد محکم کرده بودید، دوخته‌اید (تصویر 13).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 13

انتهای لبه پارچه مخصوص دوخت پاکتی، که لبه آن قبلا دوخته شده بوده است، را بالا آورده و روی لبه دوخته نشده شلوارک قرار دهید (تصویر 14).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

مرحله 14

اکنون به دو طرف پارچه قرار گرفته شده روی لبه‌های شلوارک، دکمه بدوزید. با این کار پارچه، محکم روی لبه شلوارک باقی می‌ماند (تصویر 15).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

شلوارک فرزند دلبندتان آماده است (تصویر 16).

آموزش تصویری ساخت شلوارک لی

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ