پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این دختر عشق به مادرش را جهانی کرد این دختر عشق به مادرش را جهانی کرد نگاهی به بازی های محلی و بومی اصیل ایرانی نگاهی به بازی های محلی و بومی اصیل ایرانی برگزار شدن فستیوال شراب پاشی در اسپانیا + عکس برگزار شدن فستیوال شراب پاشی در اسپانیا + عکس عکس های دیدنی اوج لذت یک سگ هنگام ماساژ و حمام عکس های دیدنی اوج لذت یک سگ هنگام ماساژ و حمام عکس های شن‌درمانی در مصر برای روماتیسم، درد مفاصل، ناباروری و یا ناتوانی جنسی عکس های شن‌درمانی در مصر برای روماتیسم، درد مفاصل، ناباروری و یا ناتوانی جنسی آیا واقعا ریشه انسان از شامپازه است آیا واقعا ریشه انسان از شامپازه است عجیب ترین رفتار اختاپوس ماده با تخم های خود + عکس عجیب ترین رفتار اختاپوس ماده با تخم های خود + عکس پنج دروغ عمده مردان به زنان در چیست؟ پنج دروغ عمده مردان به زنان در چیست؟ بی رحم ترین پسر بچه دنیا بی رحم ترین پسر بچه دنیا پیچیده ترین خدمت سربازی در دنیا (عکس) پیچیده ترین خدمت سربازی در دنیا (عکس) انگشتر دوربینی جالب برای نابینایان ساخته شد + عکس انگشتر دوربینی جالب برای نابینایان ساخته شد + عکس دختری برای زنده ماندنش باید دو برابر وزنش آرد ذرت بخورد دختری برای زنده ماندنش باید دو برابر وزنش آرد ذرت بخورد تولد بچه گربه‌ای با یک چشم (عکس) تولد بچه گربه‌ای با یک چشم (عکس) برترین و جالب ترین رکوردهای گینس باورنکردنی (20) برترین و جالب ترین رکوردهای گینس باورنکردنی (20) کار جالب و عجیب یک زوج جوان پس از بارداری + عکس کار جالب و عجیب یک زوج جوان پس از بارداری + عکس دختر شایسته سابق آمریکا تن به عمل جراحی داد +عکس دختر شایسته سابق آمریکا تن به عمل جراحی داد +عکس پاداش 40 میلیون دلاری برای بدست آوردن دل این دختر پاداش 40 میلیون دلاری برای بدست آوردن دل این دختر کنسروی عجیب با 12 طعم مختلف (عکس) کنسروی عجیب با 12 طعم مختلف (عکس) زندگی صمیمی خانواده روسی با خرس عظیم الجثه زندگی صمیمی خانواده روسی با خرس عظیم الجثه یک زوج هنگام پیاده‌ روی گنج پیدا کردند (عکس) یک زوج هنگام پیاده‌ روی گنج پیدا کردند (عکس)

آمار استفاده از اینترنت بین مردم ایران

آمار استفاده از اینترنت بین مردم ایران

آمار استفاده از اینترنت بین مردم ایران 

مردم ایران اکنون بسیار بیشتر از سال های قبل از اینترنت استفاده می کنند و همیشه ضریب نفوذ اینترنت در کشور رو به رشد بوده است. مرکز آمار ایران اطلاعات جدیدی از دسترسی خانوارها به وسایل ارتباطی منتشر کرد. بر اساس آمار منتشر شده، ضریب نفوذ اینترنت در ایران 45.3 درصد، ضریب نفوذ رایانه 41.2 درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه 77.9 درصد است.

 

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران که بر اساس طرح آمارگیری «برخورداری خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات 1394» به دست آمده، حدود 24.30 میلیون خانوار در ایران زندگی می‌کنند که از این میان 88.2 درصد یعنی تقریبا 21.4 میلیون خانوار به رادیو دسترسی دارند. دسترسی به رادیو در میان خانواده‌های شهری 88.7 درصد و خانواده‌های روستایی 86.9 درصد بوده است.

 

همچنین 99.3 درصد معادل 24.1 میلیون خانوار ایرانی، در محل سکونت خود تلویزیون دارند که سهم خانواده‌های شهری 99.6 درصد و خانواده‌های روستایی 98.6 درصد است. ضریب نفوذ تلفن ثابت یا همراه 98.7 درصد یعنی 24 میلیون خانوار عنوان شده است که سهم خانواده‌های شهری 99.3 درصد و خانواده‌های روستایی 97 درصد بوده است.

 

مرکز آمار ایران اعلام کرد که حدود 13.9 میلیون خانوار معادل 57.4 درصد به رایانه دسترسی دارند و تعداد 56.6 میلیون نفر از میان کل جمعیت کشور ایران، کاربر تلفن همراه هستند که 42.8 میلیون آنها در شهر و 13.6 میلیون نفر هم در روستاها ساکن هستند. به این ترتیب ضریب نفوذ تلفن همراه در میان افراد بالاتر از 6 سال 77.9 درصد است.

 

همچنین تعداد 30.3 میلیون نفر نیز از رایانه استفاده می‌کنند که 29.8 میلیون نفر آنها بالاتر از 6 سال دارند، 25.7 میلیون نفر در نقاط شهری سکونت دارند و 4.1 میلیون نفر در نقاط روستایی زندگی می‌کنند. بنابراین ضریب نفوذ رایانه در ایران نیز 48.3 درصد برای نقاط شهری و 21.4 درصد برای نقاط روستایی است.

 

ضریب نفوذ اینترنت در ایران

مرکز آمار ایران ضریب نفوذ اینترنت در کشور را اعلام کرد. بر این اساس از مجموع خانوارهای ایرانی، 13.5 میلیون خانوار معادل 55.5 درصد در محل سکونت خود به اینترنت دسترسی دارند و 8 میلیون خانوار معادل 33 درصد نیز از اینترنت استفاده نمی‌کنند. علاوه بر این 2.8 میلیون خانوار معادل 11.6 درصد در خصوص دسترسی به اینترنت در محل سکونت خود چیزی اظهار نکرده‌اند.

 

از این میان 11.2 میلیون خانوار (82.8 درصد) در شهرها و 2.3 میلیون خانوار (17.2 درصد) در روستاها زندگی می‌کنند. همچنین 7 میلیون خانوار به اینترنت پرسرعت و 10.7 میلیون خانوار به اینترنت سیار پرسرعت دسترسی داشته‌اند.

 

در بین 13.4 میلیون خانواری که به اینترنت دسترسی دارند، 12.9 میلیون خانوار معادل 95.8 درصد از اینترنت پر سرعت استفاده می‌کنند که شامل دسترسی 7 میلیون خانوار به اینترنت پرسرعت ثابت و دسترسی 10.7 میلیون خانوار به اینترنت پرسرعت سیار می‌شود. سهم خانوارهای شهری از دسترسی به اینترنت پرسرعت، 98.5 درصد و خانوارهای روستایی 82.8 درصد است.

 

بر اساس آمارگیری سال 1394 ضریب نفوذ اینترنت در میان کاربران 32.8 میلیون نفر بوده که نشان‌دهنده‌ی استفاده‌ی 41.6 درصد از کل جمعیت ایران از اینترنت است. اندازه‌ی این سهم برای نقاط شهری و روستایی به ترتیب 52.1 درصد و 26.6 درصد بوده است.

 

مقایسه‌ی اطلاعات آمارگیری در چهار دوره اخیر نشان می‌دهد که در سال 94 ضریب نفوذ اینترنت نسبت به سال‌های 1387، 1389 و 1392 به ترتیب 33.3 درصد، 29.4 درصد و 15.3 درصد افزایش داشته است. در سال 1392 ضریب نفوذ اینترنت 30 درصد بود که این اندازه در سال 1394 به 45.3 درصد رسید و به این ترتیب شاهد رشد 51 درصدی دسترسی به اینترنت بوده‌ایم.

 

همچنین در خصوص جنسیت کاربران فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز اطلاعاتی منتشر شد که بر این اساس تعداد 36.9 میلیون نفر (51 درصد) مرد و 35.5 میلیون (49 درصد) نیز زن هستند. ضریب نفوذ تلفن همراه برای مردان 83.5 درصد و برای زنان 72 درصد بوده است و بالاخره ضریب نفوذ اینترنت در میان مردان و زنان به ترتیب 46.3 درصد و 44.4 درصد است. از مجموع کاربران اینترنت در ایران 52 درصد مرد و 48 درصد زن هستند.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ