پارس ناز پورتال

گل بازی و تضمین سلامت کودکان

گل بازی و تضمین سلامت کودکان

گل بازی و تضمین سلامت کودکان 

کودکان اگر گل بازی کنند اولین عارضه ای که سراغ آن ها نخواهد آمد آلرژی های فصلی است. آلرژی ها تا آخر عمر می توانند انسان را اذیت کنند. شاید بارها از اینکه کودکانتان در هر جایی که گِل میبینند دست و پایشان را در آن فرو میبرند ناراحت و عصبانی شده اید . من هم با شما موافقم که تمیز کردن گِل بسیار زمان بر است و واقعاً مشکل ساز میشود ولی بد نیست از ابعا دیگری هم این موضوع را بررسی کنیم.

 

واقعیت این است که کودکان واقعاً از گِل بازی لذت میبرند. دانشمندان با دقت در وضعیت روحی کودکانی به این نکته پی بردند که وقتی آنها در گِل بازی میکنند حالشان دگرگون میشود.

 

مطالعات اخیر نشان میدهد درون گِل ، باکتری های میکروسکوپی ای به نام میکوباکتریوم واکائی وجود دارد که سطح سراتونین را در مغز افزایش میدهد و باعث آرامش و تسکین روح میشود.گِل بازی باعث میشود کودکان با طبیعت ارتباط برقرار کنند. اگر کودکان درباره موضوعی چیزی ندانند خیلی سخت است

 

که بخواهند به آن اهمیت دهند. بازی کردن در محیط های طبیعی خارج از خانه مثل پارک ، حیاط منزل یا طبیعت آنها را با مفاهیم جدیدی روبرو میکند و خاطره خوبی را برای آنها در ذهنشان ترسیم میکند و با پایه ای ترین مفهوم این دنیا یعنی طبیعت ارتباط بر قرار میکنند.

 

بازی کردن با گِل میتواند سبب سلامت بیشتر کودک شود. دانشمندان میگویند از مواد شستشوی دستِ آنتی باکتریال دوری کنید زیرا تحقیقات نشان داده است باکتری های موجود در گِل مرطوب برای سیستم دفاعی کودک مناسب است.

 

 به گزارش پارس ناز از نتیجه تحقیقات نتایج اجتماعی نیز حاصل شده است . محققان معتقدند گِل بازی کردن سبب ارتقاء هوش کودکان می شود و آنها را با هنرهای پایه مثل خلق اجسام آشنا میکند. همچنین اگر این بازی در محیط های شلوغ به همراه دیگر کودکان باشد باعث بالاتر رفتن ارتباطات و تعامل های اجتماعی میشود.

 

و به نظر من از همه مهمتر این است که گِل بازی همیشه در حافظه کودک خاطرات کودکیش را میسازد. بنابراین شاید بهتر باشد کمی تغییر موضع دهیم و از این فرصت عالی و ارزان بهتر بهره جوییم.

 

منبع: ninimaman.com

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات