پارس ناز پورتال

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیا

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیا

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیا

 آنچه بر ۷ رهبر و رئیس جمهور کنونی جهان در دو دهه موضوع ما در این مطلب است. می خواهیم بدانیم در زمانی که رهبران و رئیس جمهوران مورد خطاب در این مطلب 20 سال داشته اند به چه فعالیت هایی مشغول بوده اند.

 

در این گزارش به فعالیت‌ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن ۲۰ سالگی بدان مشغول بوده اند پرداخته شده است.

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیا

اوباما، پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۸۳ در رشته علوم سیاسی، به شیکاگو رفت و آنچنان که گفته می‌شود به موسسه های خیریه برای کمک به افراد کم درآمد پیوست.

 

پیش از آنکه در سال ۱۹۸۸ به دانشکده حقوق هاروارد برود، رئیس جمهوری آمریکا کمی به امورات شخصی اش رسیدگی کرد و به سفر رفت و همچنین از خانواده اش در کنیا دیدار کرد.

 

وی همچنین پیش از آنکه برای اتمام درسش به دانشگاه کلمبیا در نیویورک برود ۲ سال را در دانشکده اکسیدنتال سپری کرد.

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیاپوتین، بر آن بود تا پیش از آنکه دوره تحصیلاتش در دانشگاه را به اتمام برساند در بخش اطلاعات فعالیت کند. وی پس از آنکه مدرکش را در رشته حقوق دانشگاه مرکزی لنینگراد دریافت کند در آژانس های امنیتی روسیه مشغول به کار شد.

 

در آنجا پوتین نخست به عنوان رئیس دبیر خانه و سپس به عضویت سازمان مقابله با جاسوسی و پس از آن وارد دوره های آموزش عملیات شد. پس از آنکه تحصیلات تکمیلی اش را به اتمام رساند به مدت ۱۰ سال به عنوان افسر اطلاعاتی مشغول به کار بود.

 

با آنکه جزئیات زندگی پوتین کمی محرمانه است اما گفته می شود که وی همزمان با حضور در دانشگاه اوقات فراغتش را به آموزش جودو می گذارند.
گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیامرکل، با نخستین همسرش “اوریچ” که یک دانشجوی فیزیک بود در سال ۱۹۷۴ در دانشگاه لیپزیک زمانی که تنها ۲۰ سال داشت، آشنا شد. وی با همسر نخستش در سال ۱۹۷۷ ازدواج کرد و به طور جداگانه به دلیل قوانین وقت آلمان زندگی را آغاز کردند.

 

مرکل در حالی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرد که به عنوان گارسون کار می کرد و در یک اتاق ۱۰۰ فوتی به همراه همسرش زندگی می کرد. در این اتاق همچنین سرویس بهداشتی و حمام نیز قرار داشت.

 

نخستین ازدواج آنجلا مرکل با طلاق در سال ۱۹۸۲ به پایان رسید. مرکل مجددا در سال ۱۹۸۸ با جاشیم سوار، استاد شیمی از برلین ازدواج کرد.

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیااسد، ۲۰ سالگی اش را با تحصیل در علم پزشکی در دانشگاه دمشق گذراند و در سال ۱۹۸۸ فارغ التحصیل شد. در حالی که اسد برای پزشک شدن درس می خواند و دوره کارورزی خود را به عنوان چشم پزشک در بیمارستان نظامی در خارج از دمشق طی می کرد، وی هیچ برنامه ای برای ورود به دنیای سیاست نداشت.

 

برادر بزرگتر وی باسل، کسی بود که پس از پدرش قدرت را در اختیار می گرفت اما پس از مرگ باسل در تصادف رانندگی، بشار به عنوان جانشین پدرش معرفی شد.

 

اسد به عنوان پزشک ارتش در دمشق فعالیت می کرد و سپس به لندن رفت، وی هیچ انگیزه ای برای بازگشن به سوریه نداشت و در آن زمان هیچ گونه تمایلات سیاسی نیز نداشت.

گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیاکامرون، پس از فارغ التحصیلی از دانشکده براسنوس آکسفورد لندن با دریافت مدرک شاگرد اولی، به مدت ۵ سال در مرکز تحقیقاتی حزب محافظه کار مشغول به فعالیت بود.

 

در حالی که دیوید کامرون به عنوان یک محقق پرتلاش و باهوش در مرکز تحقیقات حزب محافظه کار فعالیت می کرد به عضویت باشگاه بولینگدون این دانشگاه نیز درآمده بود.

 

این باشگاه به محلی که در آن مشروبات الکی سنگین سرو می شود و رفتارهای خشن و بد در آن صورت می گرفت مشهور است و کامرون همواره از صحبت کردن در این باره خودداری می کرد.
گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیاجونگ اون، زندگی اش به ویژه جوانی وی و حتی سال تولدش در اغلب اوقات محرمانه و رمز آلود است. وی در دانشگاه نظامی کیم ایل سونگ حضور داشت و گفته می شود که پیش از ۳۰ سالگی به عنوان همراه کیم جونگ ایل، پدرش و رهبر سابق کره شمالی در بخش های نظامی حضور داشت.

 

زمانی که وضعیت سلامت پدرش بد شد، کیم به یک ژنرال نظامی ۴ ستاره و رئیس کمییته مرکزی ارتش در حزب کارگر تبدیل شده بود و از اعضای کمیته مرکزی آن محسوب می شد.

 

کیم یکی از هوادارن سرسخت تیم بسکتبال شیکاگو بود و دنیس رادمن بازیکن سابق این تیم را که در سال ۲۰۱۲ به کره شمالی رفت دوست داشت.
گذر دو دهه از عمر رهبران و رئیس جمهوران مطرح دنیاروحانی، پس از آنکه مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق قضایی در دانشگاه تهران گرفت، به شهرهای مختلف ایران سفر می کرد و سخنرانی های علیه شاه و در حمایت از آیت الله خمینی ارائه می کرد.

 

فعالیت های وی منجر به آن شد که روحانی ایران را ترک و به رهبر جمهوری اسلامی ایران که آن زمان در پاریس در تبعید بود بپیوندد.

 

برخلاف سمت مذهبی وی که یک حجت الاسلام است، در اواخر ۲۰ سالگی اش بارها به دلیل اتهامات همکاری با روحانیت بازداشت شده بود.

 

روحانی در اسکاتلند درس خواند. گفته می شود که وی به راحتی فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و روسی صحبت می کند.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات