پارس ناز پورتال

اگر کودکتان به شما بی احترامی کرد

اگر کودکتان به شما بی احترامی کرد

اگر کودکتان به شما بی احترامی کرد 

برخی والدین هستند که وقتی کودکشان به آن ها بی احترامی کرد می گویند بچه است دیگر! اما این عقیده آن ها کاملا نادرست است و تربیت کودک در این میان نادیده گرفت می شود. وقتی که کودک به شما به‌عنوان پدر و مادر بی‌احترامی می‌کند، حتما زمان مشخصی را برای صحبت کردن با او درباره این موضوع در نظر بگیرید.

 

اگر همراه با فرزندتان دیدید که یک کودک دیگر به پدر و مادر خودش یا معلم‌هایش بی‌احترامی می‌کند، باز هم درباره این اتفاق با فرزند خودتان صحبت کنید.در این موقعیت از او بپرسید که چه چیزی باعث شد تا چنین وضعیتی پیش بیاید؟ چرا او دست به چنین کار اشتباهی زده است و باید در آینده چه رفتاری را پیش بگیرد؟ این کارها به کودک فرصت می‌دهند تا با دقت زیادی به وضعیت فعلی فکر کند و دوباره دست به تکرار آن نزند.

 

پدر و مادر باید نسبت به هر رفتار توهین‌آمیز یا بی‌احترامی کودک، تصمیم مشخصی بگیرند. همان‌طور که نمی‌توان دروغ گفتن کودک را تحمل کرد، نباید بی‌احترامی کودک را به شخصیت‌های خاصی زندگی‌اش نادیده گرفت. بنابراین لیستی از مجازات‌های متنوع را در نظر بگیرید که براساس شدت بی‌احترامی او تعیین می‌شوند.

 

اگر در گفت‌وگوی شما اخلال ایجاد کرد، او را برای ۵ دقیقه در اتاقش تنها بگذارید. اگر رفتار بدتری انجام داد، یکی از دارایی‌های خاص او مثل یک بازی کامپیوتری را به‌مدت یک هفته از او بگیرید. جدی گرفتن تنبیه و مجازات در این مواقع از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین اگر به تربیت فرزندتان اهمیت می‌دهید، این مساله را جدی بگیرید.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات